Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes babám pár napja fele...

7 hetes babám pár napja fele mennyiséget szopizik, mint előtte-most már 2 mellből. Addig egyből is 90-120ml. Között evett, most a kettőből 80körül eszik-így fogy el szép lassan, mit tehetek? Csak azt szívja ki ami könnyen jön.

Figyelt kérdés
Lefejem a maradékot,de akkor a köv.etetésre nincs még annyi sem.Hogy van ez?Mitől lustult be és még visszaváltozhat?

2014. jan. 2. 20:06
 1/9 xStefix ***** válasza:

Mi változott meg a babád körül? (Azon kívül, hogy valószínűleg növekedési ugrásban van.)


Használsz üveget, cumit vagy bimbóvédőt? Mert ha igen, az okozhat ellustulós tüneteket.

Bár most egyszerre kevesebbet eszik, de nem eszik gyakrabban? Mert akkor az összmennyiség lehet, hogy kb. ugyanott van.

Biztosan akkor váltasz csak mellet, amikor az első jól kiürült?

Ha tudsz még fejni szopatás után és egyébként a babád elégedett a szopott mennyiséggel, akkor igen valószínűtlen, hogy kevés lenne a tejed. (Sőt, fejéssel együtt akkor még bőven van is.)


Egyébként szerintem valószínűleg csak az ugrás miatt tapasztalod most ezt, de pár nap gyakoribb kétmelles szopi után vissza fog állni a rend, nyugodj meg.

És nem méregetjük a szopikat, mert elkezdünk helytelen következtetéseket levonni belőle és aztán becsavarodunk..! ;)

2014. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ,azért mérem,mert nem tudom mért sír(ordít)az első mell után,(kb.50ml)aztán a másikból még 20-30at hozzátesz.Az elsőt lefejem,még jön 30.40ml,tehát simán ki tudná szedni ö is.Ezért gondolom,hogy lusta lett.

Ha ugrás van,nem enne inkább többet?

cumizik,de már a 2.héttől.

Ja és eddig egy mellből evett csak-90-120körül,de pár nap alatt fogyogatott ezért. :(

2014. jan. 2. 22:58
 3/9 xStefix ***** válasza:

Ha cumizik, akkor esélyes, hogy ez esetleg megzavarta. Mindegy, mióta használjátok gond nélkül, zavar bármikor kialakulhat minden előjel nélkül is.

Én azt javaslom, hogy tedd el teljesen a játszócumit és hagyd, hogy annyit szopizzon a babád, amennyi csak belefér. Ne mérd most (legalább) pár napig a szopikat, ne is nézd az órát. Csakis őrá figyelj és próbálj meg rájönni, mit szeretne. Ne várd meg, amíg sírva jelez, már az első jeleknél nyugodtan kínáld meg a cicivel; valószínűleg el fogja fogadni. ;) Ha "félbehagyja" a melled és nagyon reklamál, tedd át a másikra, de ha azzal is végez, kínáld meg újra az elsővel, mert így könnyeben kiürülhet a hátsótej is. Sokat segíthet az is, ha hagyod elaludni a cicin, mert akkor is megindul időnként a tej, ha a baba már félig alszik (de közben cumizik), ill. üresnek tűnik a tej. - Minél többször ki tudja alaposan üríteni a melled, annál jobban megszokja, hogy meg kell dolgozni a tejért és a termelés is fokozódni fog.

Vagyis, most pár napig biztosan összevissza fog menni a szopi:), de ne aggódj, hamar rá fogsz jönni, mikor mire van szüksége. Bármikor lehetnek ilyen zizisebb korszakok, de ha igény szerint szoptatunk, jó eséllyel túl lehet rajtuk jutni. Tej mindig akad a ciciben, szóval senki nem fog éhen halni. ;)

2014. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem,hogy hiába van a mellemben tej,ő csak a felét eszi meg,aztán ordít és utána se az egyik nem kell se a teli másik.Ezt miért teszi?(tuti van még benne,mert még le tudok fejni utána 30-40ml-t.)Általában este csinálja ezt,de úgy ordít,hogy alig bírjuk már,aztán ha közeledek a cicivel felé akkor még jobban rákezdi...lassan együtt sírunk-kivagyok,hogy van tejem,ő éhes és mégsem eszik..

A cumit elvettem,de így a kezét eszi-ha megpróbálom megetetni,ugyancsak ordít.Kivagyok.

2014. jan. 4. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg hasfájós?
2014. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
lehet,hogy fáj a hasa,de ha cumisüvegből adom,sírás nélkül eszik simán 130-140et.nem akarom rászoktatni az üvegre,hogy a cici kelljen neki,de akkor meg éhes marad,hogy lehet vajon ebből az ördögi körből kilépni?
2014. jan. 4. 12:00
 7/9 xStefix ***** válasza:

Ha üveget is kap a babád (ezt nem írtad feljebb), nemcsak cumit, akkor máris nagyon valószínű, hogy ellustult a melleden. Azért nem szívja ki a tej végét, mert ahhoz már türelmetlen.

Az üvegből folyamatosan jön a hami, akkor is, ha kislyukú cumit használsz - a ciciből viszont szakaszosan ürül! Először csak pár csepp, aztán jön az áradat (híg elsőtej), majd megint csak csordogál és végül még egy tejleadás (zsíros hátsótej). A legtöbb baba az üvegen megszokja, hogy folyamatosan nyel és jóllakik, így a cicin türelmetlenné válik, nem akarja már megvárni a tej végét. Ez sajnos nagyon gyakori probléma; nem véletlenül javasoljuk, hogy ne használjanak az anyukák üveget, cumit, mert tömegesen okoznak cumizavart és szopási sztrájkot, amit nem könnyű kezelni...


Erre a helyzetre "sajnos" csak egy megoldás van: azonnal elteszed a zavaró eszközöket és kitartóan próbálkozol a szopival.

Tudom, ez időnként piszok nehéz, az én fiam is sztrájkolt egyszer a túl erős tejfolyás miatt két hétig, hát jól megőszültem bele én is... De nem adtam fel és sikerült túljutnunk rajta. Nekem az a gondolat segített a nehéz pillanatokban, hogy a sztrájk egyfajta jelzés, hogy "Anya, baj van, segíts nekem!". Mivel csak én tudtam megoldani a dolgot, egyszerűen nem adhattam fel, mert a fiamnak szüksége volt az én kitartásomra és "ügyességemre", hogy tovább tudjon szopizni. Fontos volt a szopis segítő barátnőm mondata is, miszerint minden baba szopizni akar, ők ösztönösen tudják, hogy nekik ez a jó (jobb), ebben kell nekik segíteni. Ha valami megzavarja őket, akkor rajtunk áll a megoldás - de ha elég kitartóak vagyunk, előbb-utóbb minden baba visszaszokik a cicire.

A saját tapasztalataim is ezt igazolják: akármennyire is nehéz szerepet ruház ez rád, de legnagyobbrészt rajtad múlik, hogy vissza tudod-e őt szoktatni a melledre. Csak soksoksok türelem, idő és nyugalom kell hozzá. Át kellhet esni azon a bizonyos holtponton is, amikor úgy érzed, nem bírod már... de csak azért is kibírod... és aztán egyszer csak újra jobb lesz.

Szóval nehéz munka, de ha sikerül, hatalmasat nyerhetsz vele!

2014. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tegnap adtam csak neki üvegből,azért nem írtam. Igen nálunk is az lehet,hogy nagyon jön a tej a reflex megindulásakor,fulladozik is,aztán már nem akarja kipróbálni,gondolom fél,hogy megint telemegy a szája.Ma próbáltam teljesen igény szerint,de mivel hasfájós is nehezen tudom mikor mért sír,2x csak 70ml-t evett,aztán 140-et,utána megint70ml.Estére megint kevesebb,nem tudom mi lesz,de ha így megy kénytelen leszek üvegből adni neki megint,hiszen éhes lesz.
2014. jan. 4. 18:57
 9/9 xStefix ***** válasza:

De miért gondolod, hogy éhezik? A mellben mindig van valamennyi tej, még ha nem is annyi, hogy a babád teljesen jól lakjon. De ilyenkor meg alapból többet szopizik, így növeli meg a tejmennyiséget.

Van valami okod, hogy mérjed a szopásokat? Mert ebből necces, hogy fals következtetéseket fogsz levonni...

Az igény szerinti lenne a legjobb irány - és ne aggódj, hogy nem mindig tudod, mit akar, ez normális. :) Figyeld őt és lassan meg fogod tanulni, mikor mit szeretne. Egyikünk se úgy születik, hogy kapásból ismerné a babáját, max. a második gyerektől már jobban ráérzünk, de ennyi. ;)

2014. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!