Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan növeljem a tej mennyisé...

Hogyan növeljem a tej mennyiségét? (többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy 1 hónapos kisfiam, és nincs elég tejem, így tápszert kap sajna. Hogyan tudom növelni a tejmennyiséget? Napi 2,3 liter folyadékot iszom, eszem rendesen mint eddig. Szerintetek sikerülhet ujra szoptatni a fiamat? Vagy mit tegyek hogy legyen több tejem? Tudom még majd egyáltalán szoptatni, vagy törödjek bele hogy tápszeres?
2013. szept. 10. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mit szeretnél. Simán visszatérhetsz egy ennyi idős babával a kizárólagos anyatejes táplálásra is.

Nem mindegy, hogy mikor, mennyi pótlást kap és miből (cumisüveg).

És az sem biztos, hogy nem elég a tejed, mert sokszor tévesen azt gondolja az ember, hogy "biztos azért sír", holott sírhat másért is, viszont ha már egyszer elkezdted tápszerrel mellé táplálni, akkor ez tovább csökkenti a tejmennyiséget értelem szerűen.

Hívj fel egy szoptatási tanácsadót, és részletesen elmondja majd, mi a teendő, miután kikérdezett.

www.ibclc.hu

www.lll.hu

Itt találsz segítőket.

2013. szept. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Meg probálom. :)
2013. szept. 10. 16:14
 3/18 A kérdező kommentje:
A szopizással nincs gond mert szivja rendesen. Tegnap kipróbáltam. Tudom hogy nincs elég tej mert ahogy lefejtem nem jött le még 20 mili sem sajna. Ezt szeretném valahogy növelni.
2013. szept. 10. 16:20
 4/18 anonim ***** válasza:

Figyelj, az nem kritérium, hogy szopi után tudjál fejni akár két cseppet is!

A fejés többletet jelent. A baba szopik annyit, amennyi neki kell, és ha utána még tudsz fejni, az a felesleg. Ha nem tudsz, az inkább azt jelenti, hogy pont annyi van, amennyi neki kell.

2013. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt tudom. De ez a 20 mili alapbol ennyi szopi nélkül :(.
2013. szept. 10. 16:44
 6/18 anonim ***** válasza:
Ezek szerint a fejőgépre Neked nem indul meg a tejadó reflexed. És akkor mi van? Az a lényeg, hogy a baba meg tudja indítani.
2013. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Egy hónapos baba is vissza tudja állítani a tejtermelést? És hogyan csináljam? Ugy ahogy a korházban a szülés után?
2013. szept. 10. 16:57
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy csináltad szülés után, de a lényeg, hogy minden nyekkenésre tedd mellre a babát, hadd szopizzon, ne várd meg, amíg már sír, és akkor lesz tejed elég.


Nekem a baba 10 hónapos korában is volt olyan, hogy beteg lett és nem evett, csak szopizott, két nap alatt olyan sok tej lett, hogy elég volt neki, két hétig csak szopizni tudott. Igaz volt hogy 20 percenként kérte, meg két óránként.


Hívd fel a tanácsadót, ő majd segít, mert hogy HOGYAN csináld, az attól függ, hogy hányszor adtál neki tápot egy nap stb, mert fokozatosan kell átállni, nem egyik pillanatról a másikra.

2013. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
értem köszi a választ. Egyébként 3 óránként eszik tápszert.
2013. szept. 10. 17:36
 10/18 anonim ***** válasza:
Manapság már lehet kapni gyógyszertárban olyan tablettát, ami csak édesköményt és ánizst tartalmaz, amik bizonyítottan fokozzák a tej termelődését. Nekem nagyon sokat segített.
2013. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!