Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám növelni a tej...

Hogyan tudnám növelni a tej mennyiségét? 5 hetes a kisfiam és csökken a mennyiség

Figyelt kérdés
Császáros vagyok, s valószínűleg ezért is nehezebben indult be a tej, viszont a kórházban úgy megkínoztak, hogy beinduljon, hogy kék-zöld foltokkal és sebes mellbimbóval jöttem haza, így akkor azt mondtam, hogyha még egyszer valaki hozzáér a cicimhez sikítva menekülök. Nos, ezáltal hogy az elején megnyugodjak nem tudtam a kicsit sem cicire tenni, mert annyira fájt, így csak a fejés maradt. Kézi Avant Natural-om van. Később viszont már a kisfiam nem akart szopizni, mert hamar megszokta a cumisüveget. A lényeg, hogy ezzel nálunk nem is volt gond, hogy végül így táplálom, viszont most már nem elég neki az a mennyiség, amit lefejek és szeretném valahogy növelni az adagot. Iszok laktoherb teát, meg eszem a homeos ricinus communis bogyókat, és emellett próbálok sokat inni, de így sem nő az adag. Ezáltal sajnos néha tápszerrel kell pótolnunk. Nos, bármilyen ötletet szívesen fogadok, aki volt hasonló cipőben, hogy aki csak feji a tejet, az hogyan tudja növelni a mennyiséget.
2014. febr. 4. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Alkoholmentes sör :) nálam bevált, és az a helyzet, hogy light-os kajától nem sokat várhattam, nálam kellett több kalória is.
2014. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, az alkoholmentes sörről már én is hallottam, egyszer vettem is de csak egyet, úgyhogy abból nem derült ki, hogy beválik-e. Akkor kipróbálom... Egyébként valószínűleg a tejleadó reflex-szel is lehet problémám, ugyanis van, hogy érzem, hogy totál be vannak durranva a melleim, de nem indul be a tej fejésnél vagy csak alig... vagy beindul,aztán pár perc múlva már nem is jön, pedig érzem, hogy még bőven van a cicimben tej. De már arra is gondoltam,hogy lehet a mellszívóval van a gond, hogy ez a típus nem tudja kiszívni. Nem tudom...

Többen mondták, hogy ha sír a gyerek, akkor nekik dől a tej, nálam ez fordítva van, ha sír (és például egyedül vagyunk itthon), akkor pont hogy még kevesebb jön.

2014. febr. 4. 15:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam még ilyen cipőben, de sokat olvasok mostanában szoptatásról (2 hetes a babám). Egyik barátnőm járt hasonlóan, a babája nem nagyon volt hajlandó szopni, mert hozzászokott a cumisüveghez. Viszont azt olvastam, hogy fejésnél nem stimulálódik annyira a mell, mint mikor a baba szopik, valószínűleg ezért nem nő a mennyiség. Szerintem keress fel egy szoptatási tanácsadót, hátha tud segíteni abban, hogy visszaszoktasd a babádat a cicire, mert úgy könnyebb növelni a mennyiséget.
2014. febr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én csak úgy tudtam normális mennyiséget fejni, ha vagy tv-ztem, vagy masszírozott a férjem, vagy beszélgethettem vele, mert ha a fejésre koncentráltam, akkor nem jött semmi, egyszerűen nem indult be a tejleadó reflex.
2014. febr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hányszor fejsz egy nap, hányszor éjszaka? Fejés közben váltogatod-e a ciciket, vagy ugyanazt nyüstölöd hosszú percekig?
2014. febr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami nálam bevált:

-szigorúan 3 óránként fejés, miután elég lett a mennyiség, akkor éjjel 4 óránként.

-fejés közben mindig valami elterelő hadművelet, tv, olvasás

-ha már nem csorog a tej, akkor ciciváltás, egy fejés alatt akár 5-6x

-minden fejés 20-25 perc

-More milk kapszula (bár miután leálltam vele, ugyanúgy sok tejem volt)

-tejleadó reflex könnyebben beindul, ha fejés előtt alulról megtámasztva jól megrázod a melleidet, vagy ha masszírozzák a nyak-váll tájékát, C-fogás


15 hónapig fejtem, a saját gyerekem étvágya mellett csúcsidőben 1 liter, a végén már csak 2dl tejet adtam rászoruló babáknak.

2014. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:

Amit még hozzátennék: ne várd meg, amíg nagyon feltelik a melled, mert akkor tényleg nehezebb kifejni! Inkább gyakrabban fejj, amikor még viszonylag puhább.

És miután vége az első tejleadásnak, ne hagyd abba a fejést, "üresjáratban" is csináld tovább, mert idővel újra meg fog indulni, akár többször is egy fejés alatt. Katalin tippjei nagyon jók ide! Nekem is jobban ment a fejés, ha tv-t néztem közben vagy olvastam, akkor nem a mennyiségen görcsöl az ember. Fejés közben pedig finoman(!!) emelgesd, simítsd össze a melled minden oldalról, hogy könnyebben kijusson a tej a járatokból.

Tartós fejéssel is el lehet azért érni, hogy ne csökkenjen le (hamar) a tejmennyiség, de az biztos, hogy jó fejési technika, sok kitartás és rendszeresség kell hozzá.

Sok sikert!

2014. febr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat! :) Tényleg hasznosnak bizonyulnak. Katalin kérdésére válaszolva... Nem váltogatom fejés közben a cicit, hanem egyet fejek 15-30 percig attól függően hogy jön a tej, de kipróbálom a váltogatást. Nekem a homeos bogyó bevált tejtermeléshez, de pont tegnap este jöttem rá, amikor kipróbáltam egy másik mellszívót, amelyiknél jól láttam hogyan is jön nálam a tej, hogy a cicimből csak egy helyen jön a tejcsi... Úgy értem, régen láttam a sógornőmnél,hogy a bimbónál akár több helyről dőlt a tej, nos nálam csak egy helyen jön és ott is alig-alig, miközben érzem h tele van a cicim tejjel. Lehet, hogy nem nyíltak meg a tejcsatornák és ezért küszködöm ennyire? Lenne bőven tejem, csak nem tud kijönni. Erre mit tudtok mondani? Ezt hogyan lehetne kiküszöbölni? Vagy ez mindenkinek egyéni, lehet, hogy nekem ilyenek a genetikai adottságaim? Első babás vagyok így számomra minden új élmény.


Egyébként nálam a sűrűn fejés nem vált be. Volt, hogy két óránként fejtem, de összeszámolva nem jött le annyi, mint amikor 3-3,5 óránként fejtem, emellett meg hígabb volt a tejem, szinte átlátszó, míg a ritkább fejésnél sűrű, zsíros tejet fejtem le.

2014. febr. 5. 12:07
 9/11 xStefix ***** válasza:

A gyakrabb fejés nem egy nap alatt fog több tejet hozni, hanem több nap után - ahogy ez szoptatásnál is menne egyébként. A tejmennyiséget a kereslet-kínálat határozza meg: ahányszor és amennyit fejsz, arra a mennyiségre áll rá a tested, de csak pár nap csúszással. - Márcsak ezért is nagyon fontos itt a jó technika!


A tejfolyás lehet adottság kérdése is, de nem kizárt, hogy tényleg nem indul be rendesen a tejleadó-reflexed. Ne ijedj meg, ezen jó eséllyel lehet segíteni. :) Olvasd el hozzá ezt: (meg egyébként is ajánlom a honlapot!)

[link]


Mivel ugye tartós fejésre rendezkednél be, talán érdemes lenne elektromos fejőt is kipróbálnod, ha a kézi nem az igazi, ezzel időt és energiát takaríthatsz meg.

Vagy, ha kézi/gépi mellszívóval nem megy jól, próbáld ki a kézzel történő fejést is, hátha ez a legjobb neked:

[link]

2014. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Úgy nézem, hogy nincs benne (mindegyik) a fenti írásokban, ezért beírom neked még egyszer a reflexhez:

- fejés előtt majdnem forró vizes tusolás ill. mell vízbe lógatása; vagy forró borogatás (cserimagzsák, főtt krumpli, termotasak)

- két lapocka közti lazító masszázs

- mell lógva rázogatása, emelgetése (ahogy Katalin is írta)

- a vállaktól a bimbó hegyéig tartó simogató mozdulatok, ujjbeggyel, kézéllel (nem nyomva, inkább simítva)

- baba fotójának nézegetése, ruhájának szagolgatása :)

- és végül az is segíthet, ha fejben begyakorlod a reflex beindítását: veszel egy naagy levegőt, majd elképzeled, amint elkezdenek termelődni a hormonok, leszánkáznak a melledig, megindul a tejtermelés és elkezd folyni a tejed. Ezt az önszuggeszciót egy időben én is csináltam és nagyon jól működött. Kb. 1 hét volt, mire rendesen ráállt a testem, onnantól elég volt, ha csak odakoncentráltam és jött is a tej. :)

=> könnyebben be tud indulni az oxitocintermelés


- fejés közben figyelemelterelés, tv, olvasás, beszélgetés


- napi több órás kenguruzás, hordozás(!) => emeli a prolaktinszintet


Remélem, segíteni fog. :)

2014. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!