Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon megharapott a kisfiam,...

Viktoria1978 kérdése:

Nagyon megharapott a kisfiam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hete kezdte, hogy szopizas közben is vegig harapot, mintha egy satuban lett volna a mellem. Termeszetesen fajt, de hagytam enni. Aztan egyik szopizas befejeztevel neztem a mellbimbom alatt, hogy latszik a foga nyoma es egy lyuk van. Azota a szoptatas nagyon faj, annyira, hogy könnyezik a szemem. A seb ugy nez ki valadekozik, latom a melltartomon. Szoptathatok tovabb? Mit tegyek a mellemmel, hogy gyogyuljon? Artalmas ez a kisfiamnak? Miert faj ez ennyire? Komolyan annyira faj, mint amikor vajudtam.
2014. febr. 27. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem jelent jot. Valoszinu hogy begyulladt,ha mar valadekozik is. Akar el is fertozodhetett. Ez nem jatek. Mindenkepp mutasd meg orvosnak. Es abbol a mellbol ne szoptass!

Jobbulast!

Egy eu.-s anyuka

2014. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Atyaég. Nem szabad hagyni a harapdálást, ilyenkor le kell venni a babát a mellről, visszarakni, és megismételni, előbb-utóbb rájön, hogy a harapdálás nem vezet semmire, és csak akkor lesz kaja, ha normálisan szopizik. Jelezni kell a gyereknek, ha fáj nekünk, amit csinál, pl. felkiáltani, különben honnan tudná? Ez is a szocializáció egy lépése. Nem magadért teszed önző érdekből, hanem azért, hogy ő minél tovább tudjon szopni, és hogy tanuljon.

A sebed valószínűleg elfertőződött, bár egyrészt nem értek az elfertőződött sebekhez, másrészt lehet, hogy csak egyszerűen mindig felázik és nem tud begyógyulni, úgyhogy laikusként oszthatom itt az észt, de leginkább meg kellene mutatnod egy orvosnak, de minimum a védőnődnek.

Amíg oda eljutsz, azért adhatnál pár nap felmentést a sebes mellednek: vagy csak bimbóvédővel szoptass abból a melledből, vagy fejd le és add a babának cumisüvegből. Sajnos így is fájni fog, de nem annyira, mint "natúr" szoptatáskor, és legalább lenne ideje gyógyulni egy kicsit a sebnek.

Krémet nem merek javasolni, ha tényleg elfertőződött, akkor nem kellene elzárni a levegőtől a sebet.

Én saját eszköztáramból Forever Aloe First spray-jel fújnám be a hasonló sebemet (amúgy tényleg ilyet használtam a berepedezett mellbimbóimra), fertőtlenít is, ápol is, és nem árt a babának.

Ja, és ha nem nagy mennyiségű a váladék, akkor nem hiszem, hogy ártana a babának, főleg, ha nem gennyes.

2014. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt. Csak az a gond, hogy egy mellböl szoptatok mar több mint fel eve, a masik teljesen üres. Esetleg vmi kenöcs,ami segithet es nem artalmas a babanak?
2014. febr. 27. 23:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A helyedben en mindenkeppen megmutatnam valaki hozzaertonek, mert igy latatlanban nehez mit mondani.

Ha teheted szerintem szoptatasi tanacsadoval beszelj.

En csak az en tapasztalatomat irom le: mindket gyerekem sebesre harapta a mellbimbomat, az elsovel be is fertozodtek a tejutak, hidegrazas, 40 fokos laz, mellgyulladas lett a vege.

A masodikkal mar gyorsabban rohantam a tanacsadohoz, nem vartam meg, hogy megismetlodjon.

Amit nekem javasolt: ha a seb elfertozodott (ezt onnan lehet latni, higy a sebnel sarga szinu lerakodas van, sargas (akar csak egesz apro) folt lesz a melltarto : az genny. Arra helyi antibiotikum kell (bactroban, ez receptre kaphato), azzal kell kenni ugy, hogy legalabb naponta 2szer 3 oranyit rajta legyen, szoptatas elott pedig lemosni. A cel, hogy a sebbol ne fertozodjon rovabb, fel a tejutakon.

A seb amugy levegozve gyogyul a legtobbet. Ha nem tudsz pucer mellel flangalni :), azok a tok olcso kicsi muanyag szurok tokeletesek: levagod a nyelet es mint egy burat a mellbimbod ele rakod, hogy ne dorzsolje a melltarto. Amugy anyatejet hagyj rajta szaradni.

A fajdalomra (nekem non-stop nagyon fajt a mellem, nem csak szoptataskor, pedig semmi csomo nem volt benne - ez is annak a jele, hogy a tejutak is gyulladtak vagy kisugarzik a fajdalom a sebbol), szoval a fajdalomra nurofent lehet szedni, az nem szivodik fel az anyatejben. Recept nelkul kaphato, a sima 200 g-os bol a napi max is szedhto (6), igazabol barmeddig, amig a gyomrod birja. Szoptatas elott kb 20 perccel erdemes beszedni, akkor mar hatni fog addigra.

En tobb, mint egy hetig, a kinok kinjat eltem at, aludni se tudtam rendesen annyira fajt, utana siemrult eljutnom a szoptatasi tanacsadohoz (aki orvos is egyben). A nurofen komolyan eletmento volt es 2-3 nap alatt teljesen helyrejottem. A seb is gyorsabban begyogyult onnantol kezdve.

Szoval velem igy volt, neked is mielobbi gyogyulast!

Es tenyleg ne hagyd, hogy harapjon!

2014. febr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lanolint szerezz, pár nap alatt helyrehozza. Alapanyagnak minősül, csak némelyik gyógyszertár adhatja ki vegyszerként. Gyerekorvos írhat rá receptet vazelinnel vagy desztillált vízzel, lehet kérni összekeverés nélkül. A medelának van egy mellkrémje, purelan a neve, ezt könnyebben szerzel, csak aranyárban mérik, pedig semmi más nincs benne, csak lanolin. A használati utasítás szerint pici tejet ki kell nyomni, és ha rászáradt, akkor kell bekenni a lanolinnal, nem kell lemosni.

DE ha váladékozik, előbb mindenképp beszélnék orvossal, nehogy nagyobb bajt csinálj.

2014. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat.Ugy nez ki rendbejön magatol. Ma nem adtam neki cicit,muszaj volt normalis etelt enni:), de ejszaka adok neki ismet. Ha nem javul a hetvegen akkor megyek a dokihoz hetfön.
2014. febr. 28. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!