Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meg akarom reformálni a...

Meg akarom reformálni a szoptatásokat! Jó ötlet?

Figyelt kérdés
3 hetes kisfiam pocija olyan, mint egy lyukas zsák. :) 2 ciciből kér enni, csak akkor lakik jól, de nekem ez idő-és energiaigényes. Szerintetek, ha ezentúl 1 ciciből kap csak enni, (gondolom óránként fog érte sírni) akkor a gyakoribb inger miatt be fog állni a cicim arra, hogy több tej termelődjön benne és végre elég legyen egy is a kisfiamnak? Vagy szerintetek ez gyerekkínzás? De hiszen a nők 90 százaléka 1 mellből szoptat, én is így szeretném!
2009. dec. 17. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! xD Mit szeretnél reformálni? xD
2009. dec. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy van igazság abban amit leírtál,de én az igény szerinti szoptatás híve vagyok. Akkor és annyi cicit adtam és adok a picimnek,amennyit igényel. Én sohasem taktikáztam, sohasem fejtem a cicimet és így mindíg volt és a mai napig van annyi amennyi neki kell és ez már 18 hónapja töretlen. :)
2009. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes....

Szerintem meg pont fordítva.A nök 90% 2 mellböl szoptat pláne idösebb babát,hogy a baba jóllakjon.....

Ezt neked kel tudni,hogy mit csinálsz a gyerekeddel.

Èn azt mondom,inkább lakjon jól annyi idö alatt amennyi alatt akar,és legyen nyugodt.Neklünk volt,hogy egy szoptatás 1 órát tartott......De ezért vagyunk anyukák.Ha neked ennyire kényelmetlen adj üvegböl tápszert,biztosan nem lesz energiaigényes,és jól fog lakni szegény babád......

23 hós,és 28 hetes km.

2009. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj,nagyon ritkán kapom már fel a fejem itt bármire is,de ez arcul csapott:"2 ciciből kér enni, csak akkor lakik jól, de nekem ez idő-és energiaigényes"

3 hetes.Most még szinte semmi külön erőfeszítést nem igényel,eszik,alszik.Később mi lesz??Amikor foglalkozni kell vele,akár van rá időd és energiád,akár nincs.

A szoptatás nem kifejezetten reformálható folyamat.Ha két mellből eszik,az azt jelenti,h egy melledben nem termelődik elég tej.Semmi értelme napokig kínozni azzal,h egy mellben feltornászd a tej mennyiségét.Hogyan gondoltad?Addig éhezik,amíg meg nem oldja,h végre elég legyen egy mellből a tej?Ne haragudj,minősíteni nem szeretnélek,de a kérdésedre válaszolnék:igen,ez gyerekkínzás.

Azt tudom tanácsolni,h próbálj meg sokkal-sokkal-sokkal több türelmet gyűjtögetni,mert hatalmas szükséged lesz rá...

2009. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem nem nem! egy ciciből csak felváltva
2009. dec. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem pedig igenis legyen rá időd és energiád, hiszen a te gyermeked. Rá vártál 9 hónapig, tehát próbál legalább az elején hozzá igazodni, nem te akarj dirigálni.
2009. dec. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Hát ne haragudj de ez agyrém az én babám is két ciciből evett 1.5-2 hós koráig mert megterhelő volt neki az első időkben neki dolgozni érte mivel egy kicsit koraszülött volt de nekem egy percig nem okozott gondoz és 2óránként kellett etetnem még éjszaka is és amellett még itt van nekem egy 7 és 4 éves gyerkőc akiket oviba kell vinnem. Ott akkorés úgy szoptatok ahogyan a baba igényli és a másik kettőnél is így volt.Te vagy őérte nem ő teérted. Üdv 3 gy anya.
2009. dec. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne akarj reformálni semmit. Az én fiam az első időkben csak 1 mellből evett, de volt, hogy 1 órán keresztül is. Most 2,5 hónapos, 2 mellből eszik és 20 perc alatt "végez", jól lakik és mosolyog. Hiába van az "első" mellben még egy kis tejcsi, kiköpi és muszáj odaadni neki a másikat. De nem gondolom, hogy ez baj lenne, inkább örülök neki, hogy egyáltalán tudom szoptatni és este tudok egy kicsit lefejni, hogy elrakjam a fagyóba vésztartaléknak.

Ne kínozd inkább azzal, hogy neked kényelmes legyen. Ha így lakik jól, akkor ez van, de inkább egyen 2 ciciből, mint hogy nyűgös, sírós baba legyen. Türelem, türelem, türelem...

Igyál sokat, tejszaporítókat, szedj homeós bogyót, fejjél szopi után, ha több tejcsit szeretnél, de ne a gyerkőcöt kínozd ezzel.

2009. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
És arra nem gondoltál, hogy ha 1 mellből fog szopizni, az is ugyanolyan idő és energiaigényes lesz? Attól mert 1 ciciből eszik, az ugyanannyi ideig fog tartani, mintha kettőből enné meg ugyanazt az adagot. Szóval nem spórolsz magadnak se időt, se energiát, csak a babádat gyötröd egy darabig. Én nem tenném. Ha van elég tejed, örülj neki, (más összetenné a két kezét, ha jól tudná lakatni csak anyatejjel a babáját) és szoptatsd ahogy neki jó.
2009. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jaj ez a felhaborodas.. nok :)

En megertem a dolgot abszolut,egyebkent a cicinek is jot tesz ha tobb inger eri! en azt mondom,h ugy a jo a babanak is ahogy az anyanak is. ez olyan mint a napirend kerdes.. van aki kezzel labbal kuzd ellene,van aki meg azert h bealljon! :) a lenyeg h mindket felnek jo legyen!

En azt alkalmaztam,h mikor mar nem akarta szivni a cicit,pedig volt meg benne,csak nem jott olyan gyorsan,akkor fele terdeltem es ugy szopizott! ugy jobban jott neki es igy eleg volt egy cici egyszerre. Vagy setaltam vele es ugy szoptattam,kenyelmetlen nagyon,de igy nem volt siras stb.

Raadasul a tejem is sokkal tobb lett. Neke ma mellszivo nem hasznalt ugyhogy muszaj volt elernem h szivja ki rendesen. Nem volt tul egyszeru mert kicsit besargult es mindig elaludt szopi kozben .. de par nap alatt beallt a dolog. 7hos kislany anyukaja

2009. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!