Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon rossz anya vagyok?

Vajon rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
3 hetes babám komótosan szopizik, nagynehezen 45 perc alatt végez, de még ezekután is szeretne komfort-szopizni... (a végtelenségig...) Kivárni lehetetlenség, hogy kiköpje, mert nem köpi ki, ráadásul lenne más dolgom is, mert egyedül vagyok a háztartásra, szeretnék néha enni is (igen, még ez is kimarad sokszor emiatt), szóval ha már nem túl erős a vákum és a fiam láthatóan alszik, kiveszem a cicit a szájából. Büfiztetés, és leteszem aludni. De erre felébred és újból sírdogál a ciciért. És itt van az, hogy nem tudom, hogy éhes maradt-e (mert gyakori, hogy újból elfogadja a cicit és szopizza normálisan), vagy csak újból a dudli kell neki és sajnos cumit adok a szájába... Ettől megnyugszik, elalszik, de NAGYON SZAR ALAKNAK ÉRZEM MAGAM, hogy esetleg reménytelen beletörődésből alszik-e el, csak a cumi hatására és valójában még nagyon is éhes, csak a nyugtató cumizás elaltatta... Ráadásul alvás közben fel-fel sír, de visszaalszik... Nagyon ramatyul vagyok miatta, rosszul csinálom, ugye?
2009. dec. 18. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én is adtam minkét gyerekemnek cumit. Jó az igény szerinti szoptatás, meg minden de azért nem lóghat egész nap mellen a gyerek.

Semmi baja nem lesz acumitól. Fiam cumi mellet majdnem 2 éves koráig szopott, akicsi is 9 hónapja szopik, mellette cumizik.

Nem hiszem hogy éhes lenne, egyszerően cumizna a melleden.

Nyugodj meg ttől nem vagy rossz anya.

2009. dec. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy cumit adsz neki, miért lennél rossz anya? Ne már! Ennyire nem kell görcsölni! Vannak olyan babák, akinek hatalmas a szopási ösztönük, szinte mindig cumiznának. Én is adtam a kislányomnak épp emiatt cumit pár hetesen. Csak alváshoz kellett neki, fél éves kora óta el se fogadja... Nem én vettem el tőle, magától leszokott, mert elmúlt a nagymértékű szopási igénye. Magad is látod egyébként, hogy fejlődik, nő-e a babád. ha igen, biztodan nem az éhség miatt szopizna olyan sokat.
2009. dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya, csak még nagy a nyomás rajtad..:)) És pluszba ha még a párod se segit a háztatrtásban, akkor az még plusz stressz a gyerek mellett. Majd idővel belejösz.
2009. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Szia,


etetés előtt és után mérd meg, ha a kornak megfelelő mennyiséget kb megette, nyugodtan büfiztesd és tedd le, és nyugodtan adj neki cumit. Ne szoktasd rá hogy egész nap "rajtad van", mert később sokkal nehezebb lesz, lassan már kalakulhat egy rend, hogy 2-3 óránként szopizik, később 4 óránként, közben neked is pihennen/enned kell. Ne aggódj be fog állni.

2009. dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A cumival nincs az égvilágon semmi baj, ha megnyugtatja meg pláne nincs. Még nagyon pici a babád, adj magatoknak még néhány hetet, bele fog jönni, meglátod. És akkor lehet hogy a cumira sem lesz majd szüksége, az első fiam így volt, két hónapos koráig cici-cumi a nap 24 órájában, azóta sem volt a szájában egy percet sem. Kicsit légy még türelemmel, tudom hogy nehéz, de próbáld meg!
2009. dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is a végtelenségig logót volna a fiam rajtam, először óckodtam a cumitól, de h így mondajam muszáj volt. Most egy éves múlt és már régóta nem cumizik, mert nem kell neki.

Abból is látszik h jó anya vagy h felmerül benned a kérdés h vajon jól csinálsz e mindent....no para!!!!

Nekem anyu tanácsolta, h nyugodtan adjak neki, mert már nem bírta nézzni ahogy lóg rajtam a gyerek, sokszor még a száját is úgy kellett feszegetni h elengedjen.

2009. dec. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
12:03 ja és mérjed, ha eleget evett......akkor ok
2009. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én pont így voltam a fiammal, megspékelve azzal hogy az állandó cicizéstől tiszta seb volt a bimbóm és majd megőrültem úgy fájt.

Nekem is volt lelkifurim, de én is ezt csináltam hogy mértem, eleget evett? Igen? Akkor nem adtam neki legközelebb csak 2 -2.5 óra múlva, mert ő is egy feszt mellen szeretett volna lenni.

A suttogó könyvet nem akarom népszerűsíteni de abban is ez van hogy egyszerüen vannak babák, akiknek kielégíthetetlen szopási vágyuk van az első pár hónapban. Mikor ez már elmúlik, magától elhagyja a cumit (ha nem tömködjük vissza mindig a szájába)

És láss csodát a fiam hajszál pontosan 3 hónapos korában köszönte nem kérte többet a cumit és sose kellett neki többet.

A lányomnak pl. nem kellett a cumi eleinte sem, mert ő megette az adagját 10-15 perc alatt és köpte ki, nála sose kellett úgy kivenni a cicit a szájából erőszakkal.


NE legyen lelkifurid tényleg ne ez nem tragédia egyáltalán, és igenis ha az ember meg van szorulva mert egyedül van és nem számíthat segítségre akkor "hozott anyagból dolgozik" és kis trükkökre szorul :)

Jó egészséget nektek!!!

2009. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya.Majd beáll.a ilyeneken aggódsz,tuti nem vagy rossz anya,mert a szíveden viseled a sorsát.Ez a természetes.Én is ugyan így voltam,csak nekem nem fogadta el a cumit,mert hányt minden fajtától,és nem is erőltettem.Kb négy hónaposan kérte a cumit,mikor rájött,hogy ha nem éhes,akkor nem akar cicin lenni.Gondolhatod mi volt addig...Szóval,én valamivel rosszabb helyzetben voltam.Volt mikor úgy főzetm,hogy a kicsi meg ott volt a karomban,és cicizett.Már 15 hónapos nagylány,de még mindig szopizik szerencsére.Remélem még fog is.Sok boldogságot!És kitartás.
2009. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:

Ilyen esetre találták fel a hordozókendőt. :) A babád így veled van, megnyugszik, szopik, ha akar, te pedig végezheted nyugodtan a házimunkát. És elképzelhető, hogy cumira sem lesz szükség.

Én is szoptattam egész nap, de kendő nélkül, hát tényleg semmire nem jutott idő az elején. A kistesónál már tutira hordozni fogok.

A tanácsadók 1 hónapos kor alatt semmiképp sem ajánlják a cumit/üveget, mert ha érzékeny a babád (amit előre nem tudhatsz), cumizavar alakulhat ki, ami nagyon visszavetheti a szoptatást. Ilyen kis korban egyébként teljesen normális a mellen lógás, és minél jobban kielégítődik, hosszú távon annál jobb. Szóval hogy a kecske és a káposzta is... én a kendőt ajánlom cumi helyett.

2009. dec. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!