Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, aki fogyókúrázott...

Van olyan, aki fogyókúrázott szoptatás alatt és nem ment el a teje?

Figyelt kérdés
Kérlek ne ítéljetek el, de én már úgy utálom a 20 kg feleslegemet...3 hónapos a kislányom, csak anyatejes. Szeretek szoptatni, anno a fiamat is 10,5 hónapig szoptattam. Kb. 1 hete elkezdtem kalóriákat számolgatni, és az a baj, hogy néha túl keveset eszem egy nap (persze, ha még a kb. 500 kalóriát is levonom, ami a szoptatáshoz kell, végképp kevés, kb. 1000-1100 marad, de ma pl. csak 900 kalória volt a bevitelem). Nem is kívánok sokat enni. Emellett félek is, hogy elmegy a tejem, bár én még változást nem vettem észre. Akkor persze, visszaállnék a több kajára, mert a fontossági sorrend egyértelmű...Mégis jó lenne, ha a kecske is jól lakna és a káposzta is megmaradna. Volt valaki ilyen helyzetben?
2014. ápr. 13. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Én fogyóztam. 7,5 hónaposan választottam le, de a tejem még akkor sem akart elapadni. Sőt most 3 éves és még mindig an valamennyi sajnos.
2014. ápr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem voltam ilyen helyzetben,k3t ismerősöm nem evett rendesen,nekik elfogyott a tejük.szerintem nem kéne a kalóriákat számolnod.egyél egészségesebben,egy pucivel kevesebbet,mint eddig és akkor szép lassan biztos fogysz.ne akard egy-két hónap alatt leadni a pluszt!Fokozatosan csak.
2014. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hát nem igazán ez az eset, de cukros vagyok, és 160 g szénhidrátos diétám van (illetve most 200 g-os a szoptatás miatt). van súlyfeleslegem sajnos (a szülés után elhanyagoltam a diétát sajna)


van még tejem, nem apad

2014. ápr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én tényleg nagyon szeretek szoptatni! És megőrülnék, ha nem lehetne...de a másik oldal..és ez a kérdés nem pusztán hiúsági, hanem attól félek, már komoly önértékelési zavar. Őszintén szólva, nagyon tanácstalan vagyok a dologban, annyit tudok, hogy kárt egyáltalán nem szeretnék okozni a babámnak..
2014. ápr. 13. 21:11
 5/8 Julie S ***** válasza:
En ugyan nem fogyozom, csak paleozom evek ota. Igy csinaltam vegig a terhesseget is es a szoptatassal sincs semmi gondom, volt es van is tejem rendesen (6,5 honapos a lanyom).
2014. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Julie!

A paleo táplálkozással mennyi kalóriát fogyasztasz egy nap kb.? Mert attól félek, nekem a bevitt kalória mennyisége a kevés, és talán az okozhatja a tej elapadását...

2014. ápr. 13. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Neki nem lesz baja (inkább hormonokon és folyadékbevitelen múlik), viszont te jó irányba állsz egy jojó-effektushoz.

Ha túl keveset eszel, nagyon lelassítod az anyagcserédet. Szoptatás alatt 1800-2000 kcal-t be kellene vinni, inkább az a fontos, hogy ez milyen összetételű:

- legyen nagyrészt lassan felszívódó szénhidrát (teljes kiőrlésű liszt alapú ételek pl., emellett sovány húsok, zöldségek minden mennyiségben)

- nagyon kevés gyors felszívódású (fehér liszt, cukor, fruktóz - azaz a gyümölcsök többsége, tejcukor, sajtok)

- naponta egyél hatszor, 10 óránál több ne teljen el két evés között (éjszaka) A hat étkezést érdemes az alábbi felosztás szerint bevezetni, nagyjából időben egyenletesen elosztva: reggeli (két vékony szelet TK kenyér sonkával, paradicsommal), tízórai (2 korpovit keksz kefírrel), ebéd (pl natúr csirkemell párolt zöldséggel), uzsonna, vacsora, utóvacsora. Az utóvacsora legyen nagyon kevés, de tartalmazzon lassan felszívódó szénhidrátot. Pl. egy fél szelet kenyér.


Ez gyorsítja az anyagcserét, nem éhezel, viszont tartósan fogyni fogsz. Illetve nagyon fontos lenne a mozgás is. Sétálj, kocogj, biciklizz, kondizz - ami belefér az idődbe, lehetőségeidbe.

2014. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Julie S ***** válasza:
Fogalmam sincs a kaloriamennyisegrol, amit elfogyasztok (bar ugy sejtem nem lehet tul alacsony). Nem szoktam ehezni, neha sokat eszem (neha tul sokat), maskor kevesebbet. Mikor mire jut idom, vagy epp mihez van kedvem. De nem vetem meg a zsiros husokat, meg a (friss es aszalt) gyumolcsoket sem... :)
2014. ápr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!