Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes baba ha átalussza...

Anyatejes baba ha átalussza már az éjszakát? (lent folyt. )

Figyelt kérdés

Akinek csak szopizik a babája, hogy csináljátok ha átalussza az éjszakát?

Mikor van az esti utolsó és a reggeli első etetés?

Eleget tud enni így napközben a baba? Hányszor eszik?

Nem durran ki reggelre a cicitek? :)

Köszi a válaszokat!


2014. ápr. 22. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne lányom 15 hos de még sose aludta át az éjszakát pedig már sok mindent eszik
2014. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia! Az én kislányom ma 9 hetes, csak szopizik, két hete átalussza az éjszakákat. Este 8 óra tájt fürcsi, utána szopi, 9 körül fektetjük, reggel 6-kor keltjük, mert aludna tovább :) ő alakította így, én is szeretek sokat aludni, remélem örökölte (cserében nappal nem nagyon lehet letenni)

Napközben 5x-6x eszik, általában 100 és 140 gramm között szopizik (mérem minden evését, engem megnyugtat a tudat).

2990 grammal született, tegnap este pucéran 4860 gramm volt evés előtt, 600-700 gramm közé jön ki egy napi kajcsija, nem tudom mennyi az ideális, de ő kis husibaba, gyönyörű hurkákkal :)

A cicim reggelre kőkemény, van, hogy még a lepedő is átázik alattam :) Ráadásul csak egy ciciből eszik, a másikra a második evésnél kerül sor, néha már alig várom, hogy enni kérjen, úgy feszül...

Fejni különben nem fejek, próbáltam 10-20 ml-nél több nem jött össze, annak meg nem látom értelmét, hogy ennyivel vergődjek fél órát.

2014. ápr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:
60%

Hát ez nálunk 21 hósan jött el legutóbb. :)

Néhány ötlet:

- Arra a kérdésre, hogy hogyan csináljuk, az a legjobb válasz, hogy úgy, ahogyan a baba szeretné. ;)

- Ennek megfelelően az esti utolsó és a reggeli első szopi is akkor van, amikor a baba szeretné. Ha még pici a babád, akkor ez az óra szerint eléggé változó lehet; ha már nagyobb, akkor valószínűleg van egy kb. időpont, amikor el szokott aludni ill. ébred. (De sose elfelejtve azt, hogy a babád folyamatosan változnak!)

- Ha napközben (is) igénye szerint gondozod a babádat, vagyis minden alkalommal mellre kerülhet, amikor ő azt szeretné, akkor minden bizonnyal eleget fog enni így is. De ha még éhes lenne, azt úgyis tudni fogod. És azt is, hogy mit csinálj: szoptasd meg. ;)

- Az első átaludt éjszakák után megeshet, hogy reggelre nagyon feltelik a melled tejjel. Erre oda kell figyelni, mert esetleg tejcsatorna-elzáródás lehet belőle! Ezután ha bármikor ilyesmit tapasztalsz, vagy soron kívül szoptasd meg a babádat az adott melledből, vagy (pl. ha alszik és nem akarod felkelteni) fejj belőle egy kicsit, de csak épp annyit, hogy megkönnyebbülj. (Ha teljesen kifejed ilyenkor, azzal éppen fokozni fogod a termelést.) Néhány nap után a szervezeted rá fog állni arra, hogy már inkább csak nappal termelje a tejet, amikor a babád szopizik, éjjel már csak alapjáraton fog termelni. Így a túltelítődés is jó eséllyel meg fog szűnni.

- És végül, ne lepődj meg, ha bármikor a jövőben újra ébredni fog a babád, ez teljesen természetes. És nagy valószínűséggel nem azért lesz, mert éhes marad vagy nem lesz elég a tejed. (De ha mégis, akkor is a legjobb, ha szoptatod, amikor csak kéri.:) - Addig viszont, amíg sokat alszik, használd ki, hogy te is nagyokat szunyálhatsz. :D

Kellemes babázást!

2014. ápr. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Babi Mami ***** válasza:
100%

A mi babank is kezdetektol atalussza az ejszakat es kezdetektol anyatejes, 20 hetes bebi! En miutan elaludt lefejem mindket cicimet, majd ejszaka egyszer felkelek es megint lefejem mindkettot, de az,egyiket kevesbe, s reggel ezzel a mellemmel kezdodik a szopi.

Imadok szoptatni. Mondjuk nekem nagyom bevalt a fejes is elektromos fejovel, a lefagyasztott tejeket pedig a tejtesonk kapja tolunk ajandekba, tobb mint egy honapja csak azon el o is :-)

XStefiX szerintem mindenben jol latja a dolgokat! Tenyleg ne akadj majd ki ha neha megis felebred ejszaka, hiszen Te sem alszol ugyanugy minden ejjel.


Es egy jo tanacs minden szoptato anyanak - ha adhatok - Sose aggodjatok a tej mennyisege miatt, ha keves lenne akkor orankent enne a babatok es ez meg fokozna a tejtermelodest.

A szoptatas nagyon melos addig, mig nem all be a rendszer.

2014. ápr. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!