Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatok és candidám van...

Szoptatok és candidám van most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Voltak gyanús tüneteim és vettem tesztet. A múlt héten pozitív lett, de nem hittem a szememnek. Ma is vettem, szintén pozitív. 8 és fél hónapos a kicsi lányom. Szigorú diétát kell tartani (ezt írja a net) de, ha már csökkentem a szénhidrát adagomat, azonnal kevesebb a tej. Volt valaki így?
2014. ápr. 24. 17:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Milyen dokihoz kell menni vele? Nincsen a gyomor problémámon kívül más panasz....de azért megnézetném :(
2014. ápr. 25. 12:31
 12/18 anonim ***** válasza:
Én irtam hogy volt/ vagy van... A franc se tudja már... Az én sztorim annyi volt hogy piros és lila foltok voltak a lábamon... Elmentem háziorvoshoz aki fogászatra, fül-orr-gégére, nőgyógyászatra küldött meg kért egy labort.. Vettek kenetet fül-orr-gégén és ott derült erre fény anno kb 6 éve 18 voltam.. Minden második napon mennem kellett ecsetelésre ahol a doki a mandulámat kent tinta szinü folyadékkal ami olyan keserü volt mint egy algopyrin elszopogatva... :/ ezt csináltam egy hónapon keresztül minden másnap... És mivel a torokban kimutatták igy a doki szerint a belekben is van ezért a diétát ajánlotta, amit csak a netről kezdtem el kiprobálni, nem sok sikerrel... Vigyázok a cukorral, a fehér kenyérrel, antibiotikumot sem szedek... Azota nem voltam ezzel orvosnál :/ ha nem figyelek a diétára sajnos nagyon sokat hullik a hajam, hirtelen hizok, szapora a szivritmusom, székrekedésem van, fáradékonyabb vagyok, ingerült.. Ugy hogy szerintem kezd a háziorvosnál kérj beutaló vagy labort...
2014. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nehéz és lehet nekem sem kellett volna bele nyugodnom csak a diétába... :/ kitartás neked! Írja ha megtudsz valamit!
2014. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nekem is candidám volt, én fél évig diétáztam, és teljesen tünetmentes lettem. Elmúlt a hajhullás, sőt, szép új babahajak nőttek, szebb lett a bőröm, elmúlt a migrén, és az állandóan visszatérő hüvelygomba is.

Sajnos a candida ellen nincs hatásoabb a diétánál, bármennyire kemény is. Egyébiránt meg lehet szokni, és lehet enni jókat, és nem fogsz éhezni, ha belejössz. Nem kell feltétlen koplalnod, vannak jó szénhidrátok. Köles, barnarizs, élesztő mentes kenyér, ezek mind-mind jók, és még annyi minden van. Csak utána kell járni, meg kell szokni.

Ha jól tudod tartani, nem szabadna, hogy gondot okozzon a szoptatálsban. A candida diéta nem fogyókúrás diéta, hanem egy egészséges életmódon alapuló diéta, amely nem nyújt táptalajt a bélben felhalmozódott gombatelepeknek, amik idővel így kipusztulnak.

2014. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 xStefix ***** válasza:
46%

Kérdező, ez tipikusan (eü-jellegű) szakmai kérdés, úgyhogy én mindenképpen laktációs szaktanácsadói konzultációt javasolnék neked! Itt találod őket: www.ibclc.hu


A betegséget candidiasisnak hívják és elég kemény diétát követelne, valóban. Hogy szopi mellett ez hogyan kivitelezhető, abban a szakik tudnak segíteni.

(Ha beszélsz velük és eszedbe jutnék, kérlek, írd meg, hogy mit javasoltak, engem is érdekelne! Szopis segítő és dietetikus-hallgató vagyok, szóval duplán is érint.:)

2014. ápr. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Én TV-ben láttam "hasonló" valódi esetet, de ott voltak a szakorvosok, és különböző gombaölő anyagokat jutattak a betegbe infúzión keresztül. A sztori egy kb. 8 éves kisfiúról szólt, aki szívátültetésen ment át, és olyan gyógyszereket kellett szednie, ami legyengítette az immunrendszerét, ennek fontos szerepe volt, hogy az idegen szív ne lökődjön ki. De a gyógyszer túl erős volt, a kisfiú nagyon legyengült, a tüdejében nagyon elszaporodtak a gombák. Már volt aki le is mondott szegény kölyökről olyan rossz állapotban volt, meg is fulladhatott volna, de a szervezete végül felerősödött, diétás ételek, rendszeres mozgás. Na de én nem vagyok orvos, ha mész a kicsivel a gyermekorvoshoz, tőle is megkérdezheted, hogy mit tehetsz, biztos nem te vagy az első ember, akivel ez megtörtént.
2014. máj. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Voltam allergológus-bőrgyógyásznál. Szerettem volna más allergiát esetleg kizárni. Ő ott az asztalnál ülve kizárta a candidát. A candida -szerinte-csak teljesen legyengült embert támad meg teljesen. Mint ahogy azt a kisfiút is... :( mindenkiben kimutatható egy kicsi,de az nem baj. Hát ott tartok most,hogy a finom pékárút, a cukrot és az ilyen "direkt" édeseket, fehér kenyeret kizártam az életemből. Jobban vagyok :) Szoptatok továbbra is!!! Tegnap előtt bűnöztem kis gesztenyepürét---majdnem meghaltam :( Ma ismét jól vagyok :)
2014. máj. 20. 01:44
 18/18 xStefix ***** válasza:

Hát ha azt nézzük, valószínűleg a fél (candidás) világ rendesen le van gyengülve.... Vagy, talán nemcsak a teljesen legatyásodott emberekben szaporodik el, hanem a "csak kicsit" lestrapáltakban is. Hú, egyeseknek mire fel adnak diplomát? :)

Kérdező, szerintem te hamarabb kikúrálod magad, mint ahogy az orvosi réteg egyetemesen elfogadja a candida létezését. :)

Jobbulást!

2014. máj. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!