Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10-11 hónapja lefagyasztott...

10-11 hónapja lefagyasztott anyatejet vajon még oda merjem adni a gyereknek?

Figyelt kérdés
Szívem szerint nem adnám, de a párom szerint nincs semmi baja, adjam nyugodtan. (Kombi hűtő fagyasztós részében van.) Cumisüvegből megitta (úgy 4-5 hónapja), de tejpépnek elkészítve már nem fogadta el március környékén. Próbálkozzak vele? Lehet baja tőle? Kórházba kell mennem pár napra, arra az időszakra szeretném ezt itatni vele.

#anyatej #fagyasztott tej
2014. máj. 5. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát elméletben 6 hónapig áll el. Ha már ilyen nagy inkább tejpépet adnék neki, ha nem vagy benne biztos. Én mikor a sajátomat felengedtem 3 hónap után úgy nézett ki, hogy inkább kiöntöttem. A fagyasztástól teljesen megváltozik az állaga és az szag is, de gondolom ha már adtál így neki tudod. De, ha jó bár azt nem tudom pontosan honnan lehet tudni, pláne ennyi idő után, akkor ad.
2014. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem adnám oda. Elég nagy gyerek már, ehet bármi mást.
2014. máj. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is észrevettem, hogy fagyasztás után más a szaga (akár abban az esetben is, ha csak 3 napig volt a fagyon), de az állagával eddig nem volt problémánk. Junior gyerekitalt szerettem volna venni a fiamnak, de a párom azzal érvelt, hogy minek dobunk ki arra többezer Ft-ot, ha ott áll a tej a fagyon... Rendes bolti tehéntejet még nem szeretnék adni neki, mert vannak a családban laktózérzékeny rokonok, viszont még reggel és este igényli a cicit a fiam.
2014. máj. 5. 09:25
 4/7 xStefix ***** válasza:

Hűtőládában eláll 1 évig is, de kombi hűtőben (ha kívül van a fagyasztó ajtaja) max. 3-6 hónapig tárolható biztonságosan.


A "szappanos" íz és szag az anyatejben lévő zsírbontó enzim (lipáz) miatt van; de ez nem befolyásolja a minőségét. Max. nem biztos, hogy a baba szívesen fogadja.

2014. máj. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

„de a párom azzal érvelt, hogy minek dobunk ki arra többezer Ft-ot, ha ott áll a tej a fagyon”


Bocs, de elég anyagias párod van, ez nem lehet pénzkérdés, inkább a tápszer, mint a rég fagyasztott tej. Nekem fagyasztani sem volt gusztusom, nemhogy belekeverni még valami ételbe, de nem vagyunk egyformák.

2014. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
33%
Nem gondolnám ennyiből, hogy a Kérdező párja anyagias lenne - talán inkább abból indult ki, hogy az anyatej mennyivel jobb (és igen, olcsóbb is), mint a tápszer... Készen van, lefejve, ott vár(t)a, hogy fel legyen használva; csak tényleg annyi a gond, hogy már valószínűleg nem biztonságos odaadni a babának. De nem látok abban kivetnivalót, hogy egy "laikus" apuka inkább ezt választaná, mint a valóban sokba kerülő, ellenben sokkal kevesebbet tudó tápszert.
2014. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végülis vettünk junior gyerekitalt, nem kapott a tejből a fiam. Amíg nem kell bemennem a kórházba, addig szoptatom, utána ezt fogja kapni (egy-egy decit már megivott belőle, szerintem nem lesz probléma, hogy nem anyatejet kap).

Köszi a válaszokat!

2014. máj. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!