Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ezzel most tényleg ártottunk...

Ezzel most tényleg ártottunk a gyereknek, vagy csak anyósom hőzöng?

Figyelt kérdés

Nem biztos hogy a legjobb kategória...

Miután a lányunk elmúlott két éves és éjszaka is száraz lett, úgy gondoltuk a férjemmel, hogy itt az ideje leszokni a cumiról is.

Fokozatosan eljutottunk odaáig, hogy a kiscsaj csak éjszakára kapott cumit.

Viszont itt megfeneklettünk. Ezért kitaláltam egy meselényt, a cumimanót, aki a kisbabáknak elviszi a cumit a nagy gyerekektól. Meséltem neki egy nagylányról, aki odaadta a cumiját a cumimanónak, hogy A Lizababának(neki) legyen cumija, mert a Lizababa nagyon sírt. A történet vége az volt, hogy a Lizababa nagylány lett, és a cumimanó szeretné elvinni a cumikat a sírós kisbabáknak.

(eközben a cumik számát lecsökkentettük egy darabra)

Ha útközben hallottunk sírni egy babát, mindig beleszuggeráltam, hogy biztosan meg fogja látogatni a babát a cumimanó...

Bevett szokássá vált, hogy kiraktuk az asztalára az utolsó cumit, de éjjel valahogy a szájába vándorolt :)

Míg végül elaludt nélküle és a "cumimanó" elvitte.

Most is van néha, hogy az esti rituálénál (bili, fürdés, ivás, pizsoma, fogmosás, ének, takaró, puszi) után kéri a cumit, de akkor mindig emlékeztetem rá, hogy elvitte a cumit a cumimanó egy sírós kisbabának.

Anyós szerint ezzel kínozzuk a gyereket, mert majd abbahagyja ha akarja.

Viszont a húgocskám 6 éves koráig aktívan cumizott, most 11 és még mindig rajta van a "cumika" gúnynév.


2013. máj. 31. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam egy rongyikendőt rágcsált folyamatosan, míg végül muszáj volt valahogy elvenni tőle, mert a rengeteg nyáltól fogkövesek lettek a fogai, ráadásul nem is volt túl higiénikus, hiába mostuk gyakran... 2 éves volt amikor mondtuk neki, hogy az álommanó éjjel elviszi a rongyiját mert ő már nagyfiú, de hoz helyette valami mást! Így is lett, hozott helyette valamit amit már egy ideje szeretett volna és el is fogadta... Pár napig eszébe jutott a rongyija aztán elfelejtette... Szóval ez nem kínzás!
2013. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kerria ***** válasza:
100%

Szerintem nem kínzod, és nagyon jó a történet. Engedelmeddel majd én is hasznosítom. Mi még szerencsére csak másfél évesek vagyunk, és már tényleg csak alváshoz kell neki. Így bízom benne, hogy ez nálunk is működik.


Én annyival bővíteném, hogy vennék neki egy alvós állatkát. Amit pl. a cummanó hoz neki, hogy ezentúl ez a kisállat/baba őrizze az álmát, amiért a cumit egy sírós babának adta...

2013. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi a kisegérnek tettük ki a cumit, amit elvitt reggelre a saját gyerekeinek, cserébe pedig hagyott egy aprócska ajándékot....

én nem hinném, hogy ártottatok neki ezzel a mesével!

2013. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy tök aranyos, ötletes, ügyes kis történet:).

Ha nem sír utána veszettül, miért lenne kínzás?

2013. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Dehogy kínzod.

Nálunk a mikulás vitte el,de hagyott helyette a csizmájában mikulászsákokat,tele minden finommal.Pár napig kereste,de mindig megnéztük a mikulászsákokat,megbeszéltük,hogy az jobb,a cumi kicsiknek való,és kész.


(unokaöcsém emlékszem még 8 évesen is cumisüvegezett,mert "majd kinövi")

2013. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kapott egy alvós macit.

Olyan ami egy kispárnára hajtja a fejét.

Hát inkább egy mackó mint egy agyonkopott cumi. Azzal szórakozott, hogy a falnak dörgölte a cumi kerek részét. A festék lekopott róla és karcos is lett, amibe úgy bele tudott ülni a kosz, hogy fogkefével sem tudtam kiszedni, hiába főztem (le szoktam forrázni esténként őket, hogy éjjel se legyen a gyerek szája bacitanya) arról ne is beszéljünk, hogy a valat is vakolatig dörgölte...

Szerencsére semmi mással nem csinálja.

2013. máj. 31. 14:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Tökéletesen csináltál mindent.
2013. máj. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nagyon helyes a történet, szerintem helyesen cselekedtél

anyósod meg hőzöng

2013. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Anyóssal ne törődj, jól csináltátok, ari a történet! nekünk a nyuszi vitte el a kisnyusziknak. :)
2013. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jajj, nagyon jó történet!! Tök jó vagy!

Úgy csinálj mindent, ahogyan Te jónak látod! Habár ő is nevelt fel gyereket/gyerekeket, biztosan követett el hibát is. Most itt az idő, hogy Te hibázz. De ezzel nem fogsz! Nagyon ügyes vagy, mert szépen, fokozatosan csináltad!! :)))

2013. máj. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!