Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudom elérni, hogy több...

Hogy tudom elérni, hogy több legyen a tejem?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy gyakrabban mellre kell tenni a Babit, meg fejnem kell. Csak a módja nem egyértelmű nekem. Váltott ciciből szopizunk. Szopi után mindkét cicimet fejjem le? Amelyikből nem szopott azt is teljesen le kell fejni vagy csak egy kicsit szívjak le belőle? Ha teljesen leszívom, félek, 3 óra múlva nem lesz benne elég. Vagy gyakrabban fejjek? A Kicsi csak 3-4 óránként kér enni. A jobb cicimből max. 70-et tud szopizni, a balból 100 körül. Lassan nem lesz elég. Szerintem iszok eleget, többek között tejserkentő teát is, napi másfél litert.
2009. dec. 27. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem eddig jól csinálod. Ami még tejserkentő a laktoherben kívül: madártej, szűrt italok, alkoholmentes sör, rántott levesek (pl. köménymag leves), ill. gyógyszertárakban lehet venni tejserkentő port. Nagyon rossz íze van, tejjel kell meginni, de általában az első 2 alkalommal vissza is kívánkozik, de aztán megszokja a szervezet. Ezeket felváltva próbáld ki és nyugodtan fejd le az összes tejed ami maradt mert lesz tejcsi 3 óra múlva is.

Jó egészséget!

2009. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
azt nem írtad hogy mekkora a pici. én az elején 1 mellből szoptattam és elég volt. 3-4 hó körül váltottam a 2 mellre és így is teremelődik annyi. mérni nem mértem soha mert azzal csak idegesíti magát az ember pont úgy mint te,hogy miért csak ennyit evett. rá kell bízni a babára ő tudja hidd el ha éhes lesz sírni fog. fejni próbáltam én is és pár cseppnél több nem jött. és így is mindíg van annyi amennyi kell. attól hogy fejed csak még több lesz és állandóan fejni kell majd. ne aggódj ezen. ha nem sír akkor elég volt neki. az én babám nem eszi meg az "előírt" mennyiséget és így is szépen fejlődik. 5 hós és 7,3 kg
2009. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mekkora a babád? Mert ha még csak pár hetes akkor biztos nem kevés neki a tej. Jó tanács. ne méregesd a babát, hanem inkább nézd a reakcióit, ha evés után nyugodt, akkor biztos jól lakott. Ha mégis kevésnek tűnik a tej, akkor két mellből szoptass, utána mindkettőt fejd még ki és amikor csak kéri a cicit rakd mellre. Vannak időszkok amikor megnő a baba igénye, ( 6 hét, 3 és 6 hó), ilyenkor pár napig gyakrabban szoptass, majd egy két nap után be áll a kereslet kínálat. Addig viszont sok pihenés(házimunkát bízd másra), sok folyadék. És bízz magadban. 34km eüs
2009. dec. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amelyikből eszik, csak azt fejd le. A másikat nem kell. Nekem ha nagyon feszített a másik, akkor egy kicsit lefejtem abból is, de egyébként nem. Mostmár mi is két ciciből eszünk egyszerre, egy már nem elég, és már nem is tudok fejni utána, mert kiüríti teljesen mindkettőt. De így is van, hogy 2 óra múlva kér megint és van annyi, amennyi elég neki. Én csak este tudok fejni, azt tudom lefagyasztani vésztartaléknak. Nekem nem kel fel éjszaka enni, úgyhogy ha este nem fejném le evés után 2 órával, akkor reggelre szétáztatnám az egész ágyat. Volt már rá példa. :)))

3 hós fiúcska anyukája

2009. dec. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és összesen másfél litert iszol meg naponta, vagy a tejserkentőből iszol annyit? Nekem azt mondták, hogy egy átlagos napon (szoptatás nélkül) kell meginni 1,5-2 liter folyadékot, most nálam napi 4 liter megy el. Ez szénsavmentes víz, tejserkentő tea, rostoslé, néha tej.
2009. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A pici most 4 hetes, és csak a teából iszok meg másfél litert, plusz ásványvíz, plusz szürt üdítő. Tejet nem merek inni, mert a védőnők azt mondták, nem lehet.
2009. dec. 27. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:
második vagyok. ne haragudj de a védőnőd nagy hülyeséget beszél. miért ne lehetne tejet inni ? max azt szokták mondani hogy 0,5 liternél ne legyen több egy nap de ilyen butaságot még nem hallottam.....
2009. dec. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok még.ja és 4 hetesen 70-100 között az nagyon szép teljesítmény. nekem 4 hetesen 60-80 között evett. de mondom neked ne mérd ha jóllakott akkor nem sír, szépen elvan.
2009. dec. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!