Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig van alkohol az anyatejben?

Meddig van alkohol az anyatejben?

Figyelt kérdés

Kb 2 pohár ( nem egész) pezsgőt ittam tegnap este 10 körül, ma 11 órakor mennék szoptatni.

Fejjem ki előtte, vagy így már szabad?


2014. máj. 14. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Egész nyugodtan menj szoptatni, semmi gond nem lesz belőle.

Egy pohár pezsgőt ha normál testalkatod van, kb. 2-3 óra alatt bont le a májad,és 4-5 óra elteltével ürül ki a szervezetedből az alkohol minden bomlás termékével együtt. az anyatejben is ugyaneddig van jelen.

2014. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
A tej nem "tűnik el" a tejből, mint a vérből. Mindenképp fejd ki.
2014. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tűnik el az alkohol,mint ahogy a gyógyszer sem, ki kell fejni,és akkor termelődik újra a tej akkor már "tisztán".
2014. máj. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
34%

Hú, én ezt nem értem. 13 órán keresztül nem szoptatsz, és nem fejsz alapból? Gondolom, a babád kórházban van. Mivel a körülményeket nem ismerem, nem lehurrogás, csak próbálom összerakni az infókat, de azért furcsa, hogy feltételezhetően a babád kórházban van, te meg pezsgőzöl, bocs, ha egész másról van szó, akkor ezt hagy figyelmen kívül.

Azt tudom, hogy lefejt tejet sajnos nem lehet bevinni kórházba, csak esetleg amit ott fejsz, azt adják oda neki később, de így nem sokáig kell bejárnod szoptatni... 13 óra mindenféle fejés és szoptatás nélkül, gyakorlatilag egyenlő a tejapasztással.

Bocs, hogy eddig nem konkrétan a kérdésre válaszoltam, amúgy nem bomlik le az alkohol az anyatejben, de egyrészt a szívem vérezne, ha egy pohár pezsgő miatt egy fél napi termést ki kellene dobnom, valószínűleg a tejed alkoholtartalma jelenleg nem veszélyes a babára nézve. De ha kifejted volna a pohár pezsgő ivása után 3 órával, csak azt kellene kidobnod, az lett volna a jobbik megoldás, a legjobb meg az, ha nem is ittál volna, vagy tényleg csak egy kortyot.

2014. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen korhàzban van 32 hetesen született 1290g mal àprilis 26-àn. Annyi tejet szoktam leadni este fèl8kor hogy màsnap fèl2 elèg neki, de mindig fèl 11kor kezek fejni.

Nem tudom voltàl e màr ilyen helyzetben, januàr 24 feküdtem be vègig minden utasítàst betartottam , feküdtem stb mègsem birtam vègig vinni a terhessèget, idegileg nem vagyok a legjobb paszban, orvosi ès àpolói tanàcsra jöttem haza egyèbkènt 10 percre lakom a korhàztól lènyegèben elzavartak lazítani azt mondtàk így többet àrtok neki....ök tanàcsoltàk a pezsgõzèst forró fürdõ miegymàst., hogy ne csak altatókkal tudjak aludni pèldàul.

2014. máj. 14. 19:00
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Én is úgy tudom, hogy az alkohol felbomlik. Orvostól hallottam, így hittem neki. Sajnálom, hogy koraszülött lett a pici. Az én kisfiam is az lett. Idén született. Február 13 helyett, január 21.-én. Annyira nem volt már gond, jó súlyban volt, de én is folyton rettegtem a koraszüléstől. Ne hibáztasd magad! Mindent betartottam én is, mégis korábban jött. Tudom azt is, hogy milyen folyamatosan kórházban lenni egy pici babával, az én fiambak ugyanis vesegondjai vannak. Hogy a korai születése miatt azt nem tudom. Nem hinném. Nekem a kórházban teljesen el is ment a tejem. Csodállak, hogy így kitartasz. Fejni kell éjjel-nappal. Így lett nekem is sok tejem később. Pezsgőt is igyál nyugodtan! Lazíts, mert a babának egy lelkileg ép anyukára van szüksége ilyenkor. Ezt tudom, hidd el! Nekem külső okok miatt (beteg lettem) ott kellett hagynom a picit a kórházban, csak a lefejt tejet vihettem be, mást nem engedtek. Nem is láthattam több napig. Iszonyat volt. Imádkozom, hogy minél hamarabb hazamehessetek. Nagy harcosok ezek a babák. Hamar felszedi a súlyt a kicsi! Minden jót Nektek! Kitartást!
2014. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Sajnálom, de a tejből akkor sem "Tűnik el" az alkohol, ha lepontoztok. Javaslom átlapozni ált. isk. 6. osztályos biológia könyvet, ott le van írva miért.
2014. máj. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vilcsianyuja ***** válasza:

Bocsánat, természetesen megértem a helyzeted, és kívánom, hogy minél előbb hazakerülhessen a babád!

Vissza az alkohol-anyatej témához: ha az alkohol lebomlana az anyatejben csak úgy magától, akkor a pálinkásüvegben miért áll el évekig? Vagy az anyatejben vannak olyan fehérjék, amik alkoholbontó enzimként viselkednek? Jó lenne, ha tényleg lenne valahol egy olyan megbízható tudományos vizsgálati eredmény, amiből kiderül, mert mindenki csak dobálózik az "én azt hallottam, nekem azt mondták" fordulatokkal. Tud valaki ilyenről?

2014. máj. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a Kórházból küldtek lazítani, pezsgőzni, akkor biztosan nem gond, különben ők nem ajánlották volna.
2014. máj. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

biztonság kedvéért kifejtem előtte kétszer....

az biztos hogy külföldön van olyan papír ami kimutatja van e benne alkohol vagy nincs csak egy csepp tejcsi kell hozzá.....

de ez sem válasz arra hogy kiürül, mint a vérből (kiválasztódik) vagy sem....szerintem még az orvosok sem tudják biztosan...

köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek megy a zöld kéz...

2014. máj. 16. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!