Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hol lehet az anyatejet bevizsg...

Hol lehet az anyatejet bevizsgáltatni? Tápértékre!

Figyelt kérdés

Az antsz-t hívtam nem csinálnak ilyet,de nekem most mondta a védőnő h őket hívjam!

A probléma az hogy folyton rentgeteget bukik a lányom,ha anyatejet kap,inkább hány,mert még a foldön is tócsa van pedig én allok ő meg az ölemben van!Ezért mondták próbáljuk ki a tápszert azután soha nem bukik!

Most egyszer tej egyszer tápszert eszik!

Csak akkor tud elaludni ha előtte tápszert evett,anytejnél szinte fél óránként visítva sír még kajáért!Visszateszem cicire,vagy cumiból kap még,de nem elég!Majd eljön a tápszer idő,utána nyugodt alvás!Persze a tej után is majd leragad a szeme,bandzsít annyira fáradt!Teljesen el vagyok keseredve!

4 hetes baba anyucija


2009. dec. 29. 15:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem hallottam. Az anyatej tápértéke mindig a baba igényeihez igazodik. Ezt elvileg a védőnőnek is tudnia kellene. Hogy miért bukik a babád? Mert pici és valószínűleg mohón szopik vagy túl gyorsan ömlik a szájába a tej. A bukás mennyisége gyakran megtévesztő, hiszen amikor visszajön, az már keveredik nyállal és más gyomornedvekkel. Ha hízik a baba csupán anyatejjel is, akkor nincs gond. A legtöbb baba bukik az első hónapokban, mert még nem zár tökéletesen a gyomorszájat záró izom. A tápszertől valószínűleg azért nem bukik, mert valamivel sűrűbb, mint az anyatej és ugye újszülött cumival szívja üvegből, tehát valamennyire lassabban megy...
2009. dec. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.Azért nem vizsgálnak tápértékre,mert szükségtelen.Még az anyatej leadásnál sincs ilyen vizsgálat,pedig ha valós probléma lenne az "értéktelen" anyatej,akkor néznék azt is.

A védőnődnek tudnia kéne ezeket,és inkább abban segítenie,h ne bukjon ennyire a babád.

Próbáld meg,h a szoptatás előtt pár kortynyit kifejsz,így nem ömlik azonnal a szájába.Szoptatás alatt pedig néha szakítsd meg az evést,és büfiztesd meg,így a végén kevesebb levegő marad a pocakjában,és talán kevesebb tej jön vissza.Így többet is tud szopni,mert nem veszi el a tej helyét a levegő a pocakjában.

2009. dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy cici (kb 100-120ml)alatt 2* szoktunk büfizni,és a szopi kb 20 percig tart max 30 perc!És ügyin büfizik általában 2-őt és utána 1-2 perc múlva függőleges helyzetben jön belőlünk a nagyon sok!Nekem is furcs!
2009. dec. 29. 15:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát én ilyet még nem hallottam, az anyatej sosem lehet "rossz" minőségű, nem hinném hogy attól bukik a babád, ilyen piciknél még nem záródik a gyomorszáj rendesen és általában amiatt buknak, vagy mert agyoneszik magukat. Azt mondjuk nem tudom, hogy akkor a tápszertől miért nem bukik, lehet mert cicizés közben sok levegőt nyelt, cumisüvegből meg nem nyel. Egyébként a kórházban kellett, hogy csináljanak olyan vizsgálatot, ami megállapítja, ha nem jó neki az anyatej. Asszem az a PKU.
2009. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ezért hagytam abba a szoptatást,mert fél óránként üvöltött a gyerek és azt mondta anyósom,hogy értéktelen a tejem.Én pedig úgy elkeseredtem,hogy azóta is a tápszert adom,mert attól jóllakik és nem üvölt:(Bánom már nagyon,de ki voltam borulva,még csak holnap leszünk 3 hetesek és első baba.Sajnos rossz emberek vannak mellettem rossz "tanácsokkal" és lelkiismeretfurdalásom van,hogy hagytam magam,pedig tudtam,hogy SZOPTATNI AKAROK ÉS NEM LEHET ÉRTÉKTELEN A KICSIM SZÁMÁRA AZ ANYATEJ!!!:( Te ne hagyd magad!!!
2009. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora **** az anyósod!!! Fúúú, de felhúztam magam!!! Hogy mondhatott ilyet??? Minden anyának tökéletes teje van, a babája számára a legjobb a világon!


Nem azért bukik a baba, mert nem jó az anyának a teje, hanemazért, mert nem zár jól a gyomorszája. De ha a súlya gyarapszik, akkor nincs baj.

Az én lányom olyanokat bukott, hogy csak úgy placcsant a padlón. Ha mentünk valahova, neki vagy 3 váltás duhát raktam, magamnak is minimum kettőt, plusz egy csomó textil pelust. Szükség is volt rá!


Most a kisfiamnál majdnem ugyanaz a helyzet. Bár nála legalább vannak olyan napok, amikor egyáltalán nem bukik, máskor meg evés után sokszor három váltás ruha is kell rá. De szépen gyarapszik (2 hós), ezért azt mondta a doki, ne aggódjak. Van bukás elleni tápszer, ami azért nem jön ki belőlük, mert sűrű, de ez csak akkor kellene, ha fogyna is.

Ha félóránként sír, akkor félóránként kell mellre rakni. minél többet van cicin, annál több inger megy az agynak, hogy termelje a tejet. Tudom, szenvedéssel teli időszak, végigmentem rajta én is, bár mi nem tápszereztünk. Most második babánál már rutinosabb vagyok. Bukik, feltörlöm, átöltözünk, aztán etetem tovább. Ha szilárd kaját is fog enni, elmúlik.

2009. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem duhát, hanem ruhát, bocs siettem! :-))

Azt kifelejtettem, hogy ki kellett cserélnünk a sötétkék szőnyegünket egy éves kora körül, mert rettenetesen nézett ki, hiába tisztítottam mindennel.

2009. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Mezőgazdasági és Szkaigazgatási Hivatal Kp. Élelmiszer és Takarmánybiztosnági Igazgatóság Bp. 1095 Mester u.81. T: 06/1-456-3010

És sajnos létezik olyan, h a tej beltartalmilag nem kielégítő

2009. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ok. De, akkor, ha a tej "beltartalmilag nem kielégítő", akkor a baba nem fog megfelelően gyarapodni, fejlődni, nem pedig bukni fog. A tej minőségét nagyon befolyásolja az, hogy az anya megfelelően táplálkozik-e, de ahhoz, hogy valami hiányozzon belőle, ahhoz az anyának őrületes tápanyag- és vitaminhiánya kellene legyen. Hiszen az anya szervezete jól "tudja" a dolgát, még az anya kárára is elveszi a baba számára fontos anyagokat.
2009. dec. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Az előttem szólónak (is) igaza van, a tej csak akkor lesz "értéktelen", ha te magad akut tápanyaghiányban szenvedsz. Erre viszont nem a tápszer a megoldás (tele mesterséges, szintetikus vitaminokkal, amiket a szervezet kevésbé ismer és dolgoz fel, mint az élő tápanyagokat), hanem a sokkal egészségesebb táplálkozás ill. életmód! Utóbbihoz ajánlom figyelmedbe ezt a linket: www.antalvali.com Itt nemcsak arról olvashatsz, hogy mi az a sok káros anyag, amit manapság beviszünk a szervezetünkbe, hanem arról is, hogy ezek helyett mi minden egészségeset lehetne/kellene.

A bukásról nincs tapasztalatom, de az eddig leírt tanácsokat szakmai oldalakon is láttam már, úgyhogy érdemes megfogadnod.

2009. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!