Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt hízás?

Mendez kérdése:

Szoptatás alatt hízás?

Figyelt kérdés
A kislányom 5 hónapos, napközben 2 óránként szoptatom. A szoptatás elvileg kalóriákat éget el, és a kismamák többsége ilyenkor fogyni szokott. Én azt tapasztalom, hogy nem hogy nem fogyok, inkább hízok, nagyobb a hasam most, mint a szülés után 1-2 hónappal. Nem eszek többet, és rendszeresen mozgok. 2 hónapja a hajhullás miatt újra szedek terhesvitamint. Lehet ezért? Nálatok hogy van/volt?
2014. máj. 26. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is csak hízok, sajnos. Ez alkati kérdés. Aki eleve hajlamos hízásra, annak van esélye hízni szoptatás alatt. És ovastam egy ilyet, hogy aki keveset hízik terhesség alatt, az agya küld egy olyan információt, hogy "tartalékolni kell" a szoptatáshoz. Én 17 hónapja szoptatom a fiam (már csak alváshoz), minden nap tornázom, de semmi. :(
2014. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én rengeteget felszedtem szoptatás alatt, pedig 4 hónapott szopott a kicsi, mégis 15kgval mutatott többet a mérleg.
2014. máj. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, de mivel nem az első gyermekem, nyugodt vagyok, mert az elsővel is csak a szoptatás befejezése után kezdtem el fogyni.

Szerintem az fogy le szoptatás alatt, aki kevesebb kalóriát juttat be a szervezetébe, mint amennyit a szoptatás igényel, vagy tényleg alkatfüggő.

Én most eszem, iszom rendesen, hogy legyen elegendő tejem, és azért tartom a súlyom, vagy hízom is egy picit, mert az ételre nincs ráírva, hogy ennek az ételnek csak a felét edd meg, mert az elég lesz az anyatejtermeléshez, a többi meg felesleg lesz, hát ez van.

A vitamint nyugodtan szedd, meg akár vasat is a hajhullás miatt, és ne aggódj az alakod miatt, szerintem ráérsz te is a szoptatás befejezése után komolyabban fogyózni és mozogni. Az intenzív edzés amúgy sem javasolt szoptatás alatt, csak könyebb mozgás.

2014. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

kisfiam három hónapos koráig maximum háromnegyed óra szünetett tartott napközben, éjjel pedig két óránként kért cicit (akkor is kb. 40-60 percig szopizni akart)

mivel ez elég fárasztó, energiaigényes, ezért amikor lehet, az ember lánya meg meg eszi a tápláló falatokat. meg hát ugye fekvés, ülés többnyire (fekve és bölcsőtartásban szoptatunk, ugye) ezért kevesebbet mozog.


én így az első 4 hónapban 5 kilót híztam, utána meg kezdett egyre jobban enni a gyerek (jó sokat, kalóriában is többet) így azt le is fogytam...

pedig napi egy milka megvan, és főleg öt után eszek, de van, hogy még este tízkor is... és mégis fogyok.


majd fogsz fogyni, mikor a gyerek 500 - 1000 kcal táplálékigényét belőled fedezi, illetve mikor majd megy, és sétálnod kell vele, pl.


nekem amúgy nincs házimunkában segítségem (ilyen a párom, ez van, én választottam) :) szóval nekem a sok dolog mellett még a házi feladatok is kemény testmozgásnak számítanak.


mindenkinek hullik egy kicsit a haja szülés után fél évvel. ez a hormonok miatt van így (olvass utána)


nyugi, ha mozogsz, fogsz fogyni...

2014. máj. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is híztam, utólag már tudom: rengeteg szénhidrátot ettem, azt kívántam (gondolom a kimerültség és a tejgyártás miatt). Aztán figyeltem arra, hogy "jó" CH-t egyek a megfelelő időben és rendszeresen, és már szaladtak is a kilók :)
2014. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is hízok, három hónap alatt 4 kiló :( Tegnap volt kint egy szoptatási tanácsadó nálam, azt mondta, hogy lehet diétázni ésszel, elsősorban azokat szénhidrátokat kell mellőzni, amik üres kalóriák (fehérkenyér, gyümölcslé... stb), átállni teljes kiőrlésű cuccokra, és nem kell többet enni, abból nem lesz több tej.
2014. máj. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rengeteget olvasok a témában, de kíváncsi voltam, hogy valójában kinél hogy működnek a dolgok.

Mi naponta minimum másfél órát sétálunk a kislányom 1 hónapos kora óta, néhány hete pedig már az itthoni tornát is bevezettem, nyilván csak mértékkel.

Bízom benne, hogy előbb utóbb elkezdenek olvadni a kilók. :-) (csak tudjátok, irigykedve nézem a tanácsadáson a karcsú kismamákat)

Kitartást mindenkinek, aki velem egy cipőben jár! :-)

2014. máj. 27. 07:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Én szoptatás alatt fogytam le. 1,5 éves a kislányom.


A terhesvitamintól hízol nem a szoptatástól. Soha semmitől nem tudtam hízni, ilyen típus vagyok. De a terhesség során feljött 10 kg, amit a szoptatás után le is adtam. Viszont!!!! Teherbeesés előtt 4 hónapig szedtem a terhesvitamint, hogy feltöltsem a szervezetemet vitaminnal. A négy hónap alatt 4 kilót híztam!!! Szóval egyértelműen kijelenthetem, hogy én aki alapból semmit nem tudok hízni, a gravidától 4 hónap alatt 4 kilót szedtem fel.

2014. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is Gravidát szedek.
2014. máj. 27. 12:04
 10/14 anonim ***** válasza:
En is rengeteget hiztam, szoptatas befejezese utan elmentem orvoshoz, mert nem mentek le a kilok, neztek pajzsmirigyet, inzulinszintet, az eredmeny: PCOS, pajzsmirigy alulmukodes, ami valoszinuleg elotte is megvolt, de a terhesseg rontott a helyzeten. Most mar fogyok a megfelelo kezeles mellett.
2014. máj. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!