Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindig szoktátok böfiztetni a...

Mindig szoktátok böfiztetni a babát szoptatás után?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a kislányom, és abból kiindulva, hogy az én anyukám nem sokáig szoptatott sem engem, sem a testvéreimet,( 1-2 hónap, utána tápszeres) tőle nem kértem tanácsot, helyette egy könyvet olvasok a szoptatásról, amiben egészen meglepő - de logikus - dolgokról írnak, amikre én eddig nem is gondoltam, mivel nekem úgy volt "normális", ahogy anyukámnál láttam... ugye ilyet máshol az ember lánya nem igen lát, tehát volt egy kiindulási alapom. Ennek kapcsán merült fel bennem a kérdés.


A szoptatós könyv azt írja, idézem:

"Böfiztetni nem kötelező, és nem is jelent biztosítékot arra, hogy nem fog fájni a baba hasa. Attól viszont biztosan felébred és sírni is fog, ha a szopás közben békésen elszundító babát felvesszük, és például a hátát ütögetjük vagy mérlegre tesszük. Ha alszik, annál jobb, ne piszkáld feleslegesen!"


Ennek anyukám totális ellentétét csinálja. Szerinte kötelező az etetés utáni büfi, 20 percet hagyjak csak, hogy egyen a gyerek, utána rögtön emeli fel a vállára, soha nem is hagyja, hogy elszunyókáljon ott vagy ilyesmi, aztán megint eteti, és 20 percenként büfiztetni.


Most akkor melyik a helyes? Ti hogy csináljátok?


(a könyv címe: A szoptatás kézikönyve W. Ungváry Renátáról)



2014. jún. 15. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 1 évig szoptattam a fiamat. Hagytam addig cicizni ameddig jól esett neki, illetve azt érezni fogod, hogy meddig eszik! Ha elaludt a mellemen, akkor nem emeltem fel büfizni, de oldaltfekvésben raktam be a kiságyba. Megtámasztottam a hátát egy összetekert pléddel. Ha jött a büfi, akkor kijött úgyis.

De a legjobb tanácsadó a megérzésed lesz majd! Ezt komolyan mondom! Senki tanácsát nem kell megfogadni feltétel nélkül. Hallgasd meg és szűrd le azt ami szerinted helyes! Én majdnem elrontottam a szoptatást, csak mert anyukámra hallgattam.

2014. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak 4-5 hónapos korig szoptattam a babámat, és ugyan azt tettem, mint az előttem szóló. Ha ébren volt, akkor volt büfiztetés, ha éjszakai evés után elaludt, vagy eleve fekve szopizott (egy rövid ideig együtt aludtunk), akkor nem keltettem fel büfizni, hanem oldalfekvésben aludt tovább. Így, ha mégis feljött egy kis tej, az könnyen kifolyt a száján. Egyébként is szeretett az oldalán fekve aludni. Ha napközben elaludt szopizás közben, akkor óvatosan a mellkasomra fektettem egy fotelben ülve, és így pihentünk együtt. Ennél kellemesebb pihenés nincs is, amikor a szuszogását figyeled :)
2014. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ha ébren maradt büfizettem, ha belealudt, akkor nem.
2014. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 hónapos a lányom. van hogy evés végén elalszik, olyankor oldalon vagy hason kell fektetni,ha visszajön a tej ne legyen gond.

büfiztetni valóban kell, ha nem alszik evés után.

Nekem pl. a picim eleinte éjjel 2-3x evett, el is aludt a végére büfi nélkül, de soha nem fájt a pocija emiatt. szerintem ez függ a babáktól is.

2014. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3hos a lányom én probalom mindig büfiztetni mert tápszert is kap,emellett csak ugy játék közbn is nyeli a levegőt.

Éjszaka nem keltem fel ha elaludt csak 10percig függölegesben tartom a mellkasomon álltalában sikerül igy is ha nem akkor az oldalára teszrm. Igazábol valoban nem kerülhető ki vele teljesen a hasfájás inkább a légzés miatt büfiztetem. Ha a pocakot nyomja a plusz levegő nehezebben lélegzik mert kevés a hely (ügye nekik a mellkasuk még nem tagul ugy ezért latni hogy pociba veszil a levegőt mert lefelé tagul a tudő )

És ha nem bufiztetem meg akkor mikor felkel nagyokat bukik ami szintén nem jo. De ha kimarad parszor a büfi az azért nem a vilag vége...

Mindig addig hagyd szopizni és annyiszor ahogy akar ha óránként akkor ugy.Az ujszülöttnek pici a gyomra Ne ess abba a hibaba mint én h probaltam időre szoptatni mert kevés lett a tejem, a pici aluszékony volt elhuzodo sargasag lassu sulygyarapodas.........

2014. jún. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A bukást hogyan kell elképzelni? A neten írnak róla minden félét, csak azt nem találtam, hogy ez konkrétan hogy zajlik?
2014. jún. 17. 09:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy hogy amikor büfiznie kell, akkor jön vissza neki tej, és ha hanyatt fekszik közben, visszanyeli, de akár meg is fulladhat.

" a táplálék visszaáramlik a nyelőcsőbe, mert még gyenge a záró rész a nyelőcső alján."

2014. jún. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mint mikor te dugig eszed v iszod magad és böfizel és érzed h majdnem kijött. Na nekik ki is jön egy adag.
2014. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :-)
2014. jún. 17. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!