Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokáig szoptató anyukák! Ti...

Sokáig szoptató anyukák! Ti elmondtátok/elmondanátok az oviban, bölcsiben, hogy még szopik a gyereketek?

Figyelt kérdés
2.5 évesen, szeptemberben kezdi az ovit a kislányom. Alváskor még szopik. Nem verjük nagydobra, négytagú családunkon kívül senki nem tudja. A férjemmel, anyukámmal gond nélkül elalszik, szerintem az oviban sem lesz gond. Kell tájékoztatnom az óvónőket, vagy maradjon továbbra is a "mi titkunk".
2014. júl. 4. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szólnék.Felesleges. Ott nem fogja kérni, csak otthon és csak Tőled.

Okos a kicsid, tudja ő, hogy ez másra nem tartozik, majd ha jóban lesz az óvónénivel, elmondja neki ha akarja.

Amúgy szeptemberig akár még el is hagyhatja...

2014. júl. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát az óvónénik nem fogják megszoptatni, az biztos. Miért merült fel benned, hogy ezt el kellene mondanod? Hacsak nem akarsz az óvónők közt pletykaalany lenni, hogy "Nézd már, ekkora gyereket még szoptat." akkor nem javaslom.
2014. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok érintett, de biztos nem indítanék ezzel. Ahogy írod, remekül elvan nélküle is a kislányod, ráadásul, ha jól értem, még a nagyszülők sem tudnak róla, akkor az óvónőnek sem kell. Főleg, ha kifogsz egy olyat, aki ezért még el is ítélne titeket, és eleve hátránnyal indulna a kislányod.

Ha bölcsibe menne, talán elmondanám, de oviban biztos, hogy nem. És nem azért, mintha szégyen lenne, mert egyáltalán nem az, hanem mert nem igazán tartozik rájuk.

2014. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem három és fél éves lesz szeptemberben, és akkor ovi. Most családi napközibe jár, reggel és este szintén szopizik. Én nem mondtam el, mert sajnos sokan tájékozatlanok e témában. Pszichológust már kérdeztem ez ügyben, egyáltalán nem káros....
2014. júl. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Előző vagyok- de igazán örülök, hogy nem vagyok egyedül a sokáig tartó szoptatásban:) Az én kisfiam nem is szokott amúgy beteg lenni:)
2014. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló te minek jöttél ide, erre a fórumra... A kérdés a sokáig szoptató anyukáknak szólt.
2014. júl. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Te vagy szánalmas.
2014. júl. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Gondolom, hogy lemaradtam valamiről, egy negatív kommentről, amit valaki töröltetett. Szerintem a "minek jöttél ide" válasz neki szólt. Ha jól gondolom, valaki leírná, hogy mi volt az?


És mindenkinek köszönöm a választ, aki segítő szándékkal írt. Valószínűleg nem fogom elmondani, hogy még szopik.

2014. júl. 8. 12:53
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Leírom én mégegyszer, hogy mi volt: Az, hogy szánalmas az, amikor egy bizonyos celeb gyereke még ötévesen is az anyja mellét keresi egy interjú közben.

Ha ezt nem akarod, akkor lassan le kéne a gyereket szoktatni. Különben még az egyetemi felvételi előtt is cicizni fog a kis drága.

2014. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nehéz szavakat találni ilyen magasröptű gondolatok után...

Azért megpróbálom.

A 20. század első feléig az édesanyák addig szoptatták gyereküket, amíg az el nem választotta magát. Ha kistestvére született, akkor korábban, ha nem, akkor későbben. Ez a természetközeli népeknél a mai napig megfigyelhető. Nem természetellenes dolog a szoptatás 1 éven koron túl sem, csak a nők munkábaállásával egyre kevesebb anyuka tehette ezt meg. Erre rásegített az ipar fejlődése, a fogyasztói társadalom: megjelent a piacon a cumi, cumisüveg, tápszer. Manapság mielőtt megszületik a baba, minden anyuka bevásárol jó pár cumisüveget, cumit stb. Enélkül el sem tudjuk képzelni egy csecsemő életét. Pedig évezredeken át enélkül nőttek fel a gyerekek.


Celebanyukáról pedig annyit, hogy csak pár hétig szoptatta a gyerekét, majd 3-4 éves volt a kislánya, mikor szopizó csecsemőt látva ki akarta próbálni, aztán ez szokássá vált számukra. Ez így tényleg agyament butaság.

Egyébként a kislányomnak eszébe sem jut cicit kérni idegen helyen, vagy idegenek előtt. Tisztában van vele, hogy ez az altatási ceremónia része. Nagyon sok vele egyidős gyerek cumizik elalváskor, a különbség annyi, hogy ő nem egy darab műanyaggal teszi ezt, hanem az édesanyja mellével, amiből ilyenkor 1-2 dl anyatejhez is juthat.

2014. júl. 8. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!