Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 napos kisfiam súlyát...

10 napos kisfiam súlyát mindennap mérnem kell. Meddig "elfogadható" a súlyvisszaesés?

Figyelt kérdés

Nem mérem a szopikat, csak esti fürdetés előtt. Tegnap 3380-at mértünk, ma már csak 3370 grammot. A születési súlya 3510 gramm volt.

Viszonylag sokat van mellen, van kakis, pisis pelus is. Úgy érzem, jól szopik, de sajnos majdnem minden alkalommal bukik is.


ellene aggódnom?


2014. júl. 11. 20:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Miért kell minden nap mérned? Mennyivel jöttetek ki a kórházból?
2014. júl. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell mindenap mérni felesleges!!Ezzel csak azt éred el hogy kikészited magadat!!Nyugi ha minden okés akkor nincs baj!!A védőnő doki elég ha megméri hetente vagy ahogy nálatok szokás!!
2014. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%

Mikor a kisfiam született nekem minden szopi előtt és után mérnem kellet!! Az orvos mondta! Egy hónapon keresztül.. Aztán mikor kimaradt egy vagy elfelejtettem felírni még kérdőre vont a doki... Nem kellet több rögtön orvost váltottam... Ilyen hülyeséget kitalálni... Már bocsánat hogy így ide írtam!!!

Egyébként számít az is mennyivel jöttetek ki a kórházból!

2014. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

Mérd a szopikat, s jegyzete fel mikor mennyit evett!

Csinálj táblázatot.

Neki egy szopi alkalmával 50-90 között kellene ennie.

A test súlyának az 1/7 kellene megennie egy nap, vagyis kb. 500grammot egy nap.

Én is azt hittem szopik jól a fiam, de nem tudott csak két mellből 30-40 milit enni, ki kellett pótolni táppal. Akkor indúltok meg a súlya.

2 hónapos korára lett annyi tejem, hogy nem kellett táp, s 1 éves koráig szopizott.

2014. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%

Ha jól eszik, van pisi-kaki, felesleges naponta mérned.

Mérd meg hetente, azonos időpontban, mondjuk az esti fürdés előtt.

Akkor fogod látni a változást. Nekem is bukós volt a fiam, de mivel gyarapodott, nem kellett naponta méregetnem.

2014. júl. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
Táblázatot??? Jézus!
2014. júl. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%
És ha véletlenül ne eszi meg az előírtat déli 12-kor, vedd elő a tölcsért és tuszkold bele, ha kell, ha nem. Megáll az eszem egy-két hozzászólástól!
2014. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem fogom megérteni ezt a mindenáron mérlegellenességet (ezt a válaszolókra értem). Az ilyen helyzetekben nagyon is hasznos lehet. A gyerek nem gyarapszik, fogalmad sincs mennyit eszik és ott a mérleg, amit nem használsz. A lányunk volt, hogy 40 percig szopizott, elégedett volt utána, nem sírt, lemértem és 5 gr-ot evett.
2014. júl. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk addig haza sem engednek a kórházból, amíg nem áll meg a fogyás, és nem kezd el hízni a baba. A védőnő és a gyerekorvos nekem azt mondta, hogy 2 hetes korára el kell érnie a születési súlyát. Én is mértem minden evés előtt és után, így derült fény végül arra, hogy nagyon keveset eszik, és húgyúti fertőzése van. 1 hónaposan mehettünk kórházba vele, ahol még arra is fény derült, hogy mindkét veséjében tágulat is van. Egy ismerősömnél ugyancsak a méréssel jöttek rá, hogy elhúzódó sárgasága van a babának. Nem ördögtől való a mérleg, persze nem minden esetben van rá szükség, de ha gond van, akkor jó segítséget tud jelenteni.
2014. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

nálunk is ez volt az elején, mérnem kellett volna..

mindenki mondta, hogy ne méregesd, felesleges. a lányom 2 hetesen még mindig annyi volt, mint amennyivel hazajöttünk..

2014. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!