Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatsz, de már babát...

Szoptatsz, de már babát szeretnél?

Figyelt kérdés
Mert én igen,de sajnos még peteérésem sincs.Pedig már 2 éves a kisfiam,de hát az éjszakai szopik még megvannak.Úgy tudom pont ez gátolja legjobban a peteérést.
2010. jan. 8. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem az éjszakai szoptatás,hanem a szoptatások gyakorisága.

Én ismerek olyant,akinek túl magas maradt a prolaktin szintje,és a szoptatás befejezése után sem csökkent,emiatt nem volt peteérése.Esetleg kérdezd meg az orvosodat erről,mert egy 2 éves gyerek kizárt,h annyit szopik,h az meggátolná a peteérést.(Én kétszer lettem szotatás alatt terhes,pedig éjszaka is szoptattam.)

2010. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló cipőben járok, 2 éves a kislányom és még szopizik. Mi egy évvel ezelőtt gondoltuk úgy, hogy jöhet a kistesó, de ezidáig nem lettem terhes. A menstruációm is csak most decemberben jött meg először. Szeptemberben döntöttem úgy, hogy most akkor már muszáj lesz csökkenteni a szopik számát és mi az éjszakait hagytuk el először. Persze a gyakoriság is számít, de tényleg az éjszakainak van a legnagyobb fogamzásgátló hatása, mert az éjszakai szopik alatt növekszik meg legjobban a prolaktin szint. Én havi egy szopit hagyok el, hogy fokozatos legyen, most napi 3-4-nél tartunk. Egyébként én voltam orvosnál ez ügyben és azt mondta, hogy teljesen normális az is, ha a szoptatás teljes abbahagyásáig nincs vérzés és peteérés.
2010. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az abszolút egyénfüggő, hogy ki mikor lesz fogamzóképes a szoptatás alatt.
2010. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!