Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyiket válasszam? Avent...

Melyiket válasszam? Avent ISIS vagy Medela Harmony?

Figyelt kérdés
Milyen tapasztalataitok vannak? Minden vélemény érdekel!
2010. jan. 8. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én először Medelát vettem (nert hogy olcsóbb), igaz, nem elektronikusat, hanem kézit, a "biciklipumpa" verziót (ezt ajánlották a kórházban). Szoptatás után soha nem sikerült 10-20 ml-nél többet lefejni. A baba 6-7 hetes korában nagyon lecsökkent a tejem mennyisége, tápszeres pótlást kellett adni. Hetekig küzdöttem mindenféle gyógyteával, homeopátiás bogyóval, Motherlove tejserkentő kapszulával... Aztán vettem egy elektronikus Aventet. Két napig fejtem vele, naponta 2x mindkét mellből. Harmadik nap éjjel fel kellett kelnem fejni, mert olyan sok tejem lett. Szóval nekem az Avent jött be. Igaz, hogy 30e Ft körül van az ára, de a Motherlove kapszulából 2-heti adag kb 6500 Ft.


Van olyan ismerősöm, akinek viszont a Medelával is minden jól ment, úgyhogy azért ez erősen egyénfüggő.


Ha van esetleg ismerősnek kölcsön az olcsóbb Medelás verzió, kérjed el; ha bejön, vegyél olyat, ha nem, szerintem vegyél Aventet.


ps. Ha tagja vagy valamelyik egészségpénztárnak, és szerződött partnernél veszed meg a mellszívót, 30% visszaigényelhető, ha van elég befizetésed.

2010. jan. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem avent kézi van,meg vagyok vele elégedve,nagyon jól ki lehet szipákolni a ciciből a tejet.
2010. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem is kézi avent van és nagyon meg vagyok vele elégedve
2010. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem avent isis van és volt avent kézi is. Mivel én csak fejem a tejet, az elektromos 1000szer jobb és könnyebb is vele. A kézivel macerás volt, mind két kezem kellett hozzá és a végén majdnem inhüvely gyulladásom lett. Az elektromossal meg tudom azt csinálni, hogy míg az egyik kezemmel fogom, a másikkal masszírozom a mellem és így gyorsabban jön a tej és teljesen ki tudom üríteni. És ha akarom akkor van egy szabad kezem, így netezni, telefonálni vagy a lányommal játszani is tudok.

Minden jót!

3 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2010. jan. 10. 21:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem medela van, én nagyon szeretem, mindig tökéletesen funkcionált! Biztos jó az avent is, de én a medelára esküszöm:)
2010. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy a lényeg, ha megteheted gépit vegyél!!!
2010. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem medela kézi van, tökéletesen elégedett vagyok vele, de az elektromos tényleg jobb bármelyik fajtából, mert a kézihez nincs elég keze az embernek...
2010. jan. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A párom egy hónapig használta a kézi fejőgépet, de már annyira fájt a keze tőle, hogy muszáj volt vegyünk egy gépit is... Úgyhogy most van egy elektromos (Medela Mini Electric) és egy kézi is porosodik a szekrényben (Medela Harmony).

Ha sokáig szeretnél szoptatni, mindenképpen vegyél elektromosat :)

2010. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőt használtam, a medelát jobban szerettem.
2010. jan. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!