Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik ha nem fejek reggel,...

Létezik ha nem fejek reggel, akkor estére is "marad" elég tejem?

Figyelt kérdés

Reggelre bedurran mindkét mellem, így szopi után lefejem a maradékot, így összesen kb. 160 ml lesz üvegben. Viszont késő délutánra már úgy érzem, hogy alig van, fürcsi után meg már nem tudok neki mit adni, mert mindkét mellem le van szívva. Ilyenkor szoktam üvegből jól megetetni.


Ma másodjára volt, hogy reggel nem fejtem, inkább aludtam, egész nap nem fejtem szopik után, és most is bőven jóllakik a babó egy ciciből, így este. Váltott mellből szoptatok, és most is érzem, hogy van benne rendesen, nem kell adni cumisüveget a babónak.

Létezik vagy csak véletlen, hogy ma ennyi van?

Mert akkor inkább nem fejek, csak a babó lakjon jól este, hogy aludjon rendesen.


2010. jan. 12. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a szopi a legideálisabb, a fejésre az első 2-3 hónapban van igazán szükség mikor még nem állt be az egyensúly.

Ha igény szerint szoptatod a babádat, semmi gond nem lehet, mert a tested követi az igényeket.


21 hónapja szoptató anyuka

2010. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt nem írod, hogy mennyi idős a babád. 6 hetes korig javasolják, hogy minden evés után fejjünk, nehogy begyulladjon, mert akkor még a baba sem tudja annyira kiszívni.

Én csak este fejek, mert az én fiam nem kel fel éjszaka enni, és így is tele van reggelre, de nem akar szétszakadni a mellem, nem áztatom el az ágyat, de elég neki így is egész napra.

2010. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos rosszul tudod! Azzal, hogy a tejet nem fejed ki, csak apasztásra ösztökéled a melled!

Reggel, mivel pihenten ébredsz, ezért több tej termelődik, főleg, ha éjjel a baba nem kel enni. Délutánra fáradsz, kevesebb tej termelődik, viszont sokkal laktatóbb. Ezért érzed azt, hogy "üres" a melled! Viszont nem üres. Próbáld meg az esti etetést szoptatással, nem pedig cumisüvegből. A baba jól fog lakni a melledből is (ha nem, akkor pótold), mivel a tej nagyobb része szoptatás alatt termelődik, nem pedig két szoptatás között. A mell keménységéből nem lehet utalni arra, hogy nem lakik jól a baba. Még ha ki is próbálnád fejni, akkor neked annyit úgysem sikerül, mint amennyit a baba ügyesen megeszik belőle.

Az én tanácsom az, hogy az esti cumisüvegezést felejtsd el, helyette szoptass. A gyakori szoptatás eredményeképpen több tejed termelődik. A kevesebb szoptatás, étkezések kiváltása a tejmennyiség csökkenéséhez vezet!

2010. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!