Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszakai bukás ellen mit...

Éjszakai bukás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
nappali étkezések után gyakran.bukik a kicsi, nyilván akkor éjjel is (nem reflux csak mohó a drága) és parazok hogy baja lesz. van valami módszer ellene? büfizni elég nehezen büfizik raadasul gyakran cicin alszik el es nem merem felkelteni mert kipattan a szeme és utána még nehezebb az altatás és igy is ugy is cici a vege annak is... hasra fektetni meg nem merem éjjelre. ötletek?
2014. szept. 11. 09:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
remek :)
2014. szept. 11. 10:34
 12/18 anonim ***** válasza:

Kb egy hetes kora óta hason alszik, bár már egy naposan átfordította a fejét. Gyakran bukik, meg nyáladzik is, így én egy tetra pelenkát teszek a feje alá és időként cserélem.

Néha amikor hasra letettem, lefelé fordítva hagyta az arcát. Megvártam mi történik, amikor pár másodperc múlva érezte, hogy kevés az oxigén, kifordította oldalra a fejét.


Légzésfigyelő: éppen emiatt elmentünk egy csecsemó újraélesztés tanfolyamra. Sok hasznos infót mondtak, nem csak légzésleállásra, de gyakorlatilag mindenféle vészhelyzetre, ami előfordulhat kamaszkorig (onnan meg ugyanazt kell tenni, mint egy felnőttel).

2014. szept. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Hát azért nagyobb az esély a bukásnak,félrenyelésnek háton, mint a bölcsőhalálnak hason. A légzésfigyelő meg ha csipog, fel is ébreszti a babát azért. Amúgy két vastagabb könyv a kiságyás lába alá a fejrésznél, és ez csökkenti az esélyét a kaja visszaáramlásának.
2014. szept. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

%-ös vagyok, sajnos nálunk azért lett az oldalfekvős opció, mert komoly hypotóniával született a kislányom, és három hónapos koráig egyáltalán nem tartotta meg a fejét, és oldalra sem tudta fordítani. Hason, ha arccal lefelé volt, sajna úgyis maradt, ezért én sem mertem így altatni. Egyébként most is alapvetően az oldalán fekszik magától is, persze még mindig c betűben hátrafelé feszülve, ezzel nem tudok mit csinálni.

A fejrész felemelését nekünk is javasolták, illetve, hogy próbáljam meg tovább büfiztetni függőlegesen.

Ám ha alapvetően nincs semmi baja, állítólag nyugodtan lehet hason altatni. Édesanyám szerint én csecsemőként imádtam így feküdni, pedig koraszülött voltam, már ha ez jelent valamit.

A lebegtetés jó, meggondolandó! :)

2014. szept. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
nem %, hanem 5-ös :)
2014. szept. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Büfiztesd meg mieött leteszed aludni.
2014. szept. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az én 10 hetes lányom is bukós. Én nappal hason altatom,mert rá tudok nézni. Este fejve megszopisztatom megvárom még elalszik és úgy teszem be a kiságyba büfi után oldalra és kitámasztim párnával.
2014. szept. 16. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
* nem fejve,hanem fekve bocsii :)
2014. szept. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!