Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csökken a tejem. Visszahozható?

Csökken a tejem. Visszahozható?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3és fél hónapos.Eddig elég volt neki,de estére sőt ma már délután sem volt elég neki a tej.Volt már ilyen de az hamar helyre állt,akkor szerintem nem a tej volt kevés hanem több kellet már neki,növekedési ugrás.De most nem,enne,de nincs mit....

Van a fagyasztóban lefagyasztva ma már próbáltuk neki azt adni,de semmiből nem fogadja el,pedig a cumisüveget is megpróbáltuk.Csak sírt,aztán feladta.Most alszik.De meddig?Tegnap másfél óránként kelt....

Mit tegyek?Mivel,hogyan hozzam vissza?Szoptatós tea?Homeopátia?



2014. szept. 24. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos kor körül van egy növekedési ugrás. Lehet, hogy a tejed ugyanannyi, csak neki kell hirtelen több. A legjobb módja a tejserkentésnek a szoptatás. Néhány nap alatt attól elvileg be kell álljon újra a kereslet-kínálat.
2014. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az elsőnek. Az én kislányom most 6 hetes, akkor is van egy növekedési ugrás, már tápszert akartam adni neki, mikor olvastam, hogy sűrűn kell cicire rakni, mert a baba tudja a legjobban szaporítani a tejet. Nekem az alkoholmentes citromos sör rengeteg tejet termel, próbáld ki!
2014. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat.
2014. szept. 24. 22:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyi sort iszol? Mert en is ittam, de nem nagyon vettem eszre valtozast? Legalabb is nekem most mar nem segit, jovo heten lesz 4 honapos a lanyom.
2014. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Este ittam egy fél literest, éjszakai etetés után még 170 ml-t fejtem le. Ömlött a tejem legalább 3 napig, utána beállt a kereslet-kínálat.
2014. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

tipikus tej-dilemma a három és négy hónap között :) én is ezt csináltam, de szerencsére leveleztem egy la leche ligás szoptatási tanácsadóval, így átvészeltük a dolgokat.


nagyon egyszerű képlet van az igény szerinti szoptatásra. adj neki cicit, ha kéri, engedd addig enni, ameddig akar - vagy ameddig el nem alszik rajta. (ha kell szopizzon 3 órát, utána úgyis elalszik. ebben a korban így megy) :)


ne adj neki pótlást, még anyatejet se, adj neki cicit!


lesznek még ilyen időszakok, hogy másfél óránként kel.

ha itt elrontod, és mondjuk tápis lesz, akkor is etetheted másfél óránként, csak a tápszer elkészítése macerásabb, mint a "csecs előkapása" :) (már bocs) szóval ezeket olvasd el.


ja, ha sír a cicin a baba, és azért gondolod, hogy nem elég a tej, akkor leírom neked, miért sírhat a gyerek, és mi a megoldás. - és egyik se a kevés tej, nincs tej dolog okok miatt van. mert ilyen nincs. ha igény szerint szoptatod, akkor mindig MINDIG ELÉG A TEJ. így alkotta meg a természet - mert a biólógia ilyen csodálatos dolog :)


[link]


[link]


ui: ne vedd le ciciről. nem fog elkanászodni. az én kisfiam most 16 hónapos, én semmit nem erőltettem, most már csak ébredéskor, déli alváskor és este cicizik, meg ha van valami bibi éjjel (fogzás, láz, front) - talán 1-2x eszik éjszaka de nem rendszeresen. ez ilyen, van, akinek jobb, van akinek rosszabb... én a legesleges-legigényszerintibb szoptatás híve vagyok. a baba legyen mindig mellközelben :)

2014. szept. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
rajram a 7-5-3-1-es fejési modszer eddig mindig segitett.. amikor keves a tejem reggel 2-3 napig egyszer vagy max naponta 2-szer lefejem es akkor hetekig nincs ilyen gondom. es minden reggel kifejek 50ml-t tartalekba ha aznap kevesebbet enne, este megkapja vacsi mellé.
2014. szept. 25. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rajtam is a folyton szoptatás és a sör segített, meg hogy lll-es cikkeket olvastam és megnyugtattak.
2014. szept. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a husileves a nyerő. Ha nem eszem van tej,de

meg se keményedik a cicim azt se tudom,hogy honnan eszik. Ha előkapom a kis levesemet napi 2 tányérral 3 óránként úgy telik a cici,hogy alig tudom kivenni a melltartóból. És én is van,hogy hagyom rajta amég ki nem köpi vagy elalszik rajta.

2014. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!