Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejemmel lehet baj? Nem nő...

A tejemmel lehet baj? Nem nő a súlya a fiunknak. Ez nagyon veszélyes? Milyen következménye lesz ha nem gyarapodik jobban továbbra sem? Továbbiak részletesen lent :

Figyelt kérdés
Ma 22 napos a fiunk. 3210 g volt a születési súlya. 3 nap után a kórházból 3150 g volt. Egy héttel később még szintén 3150 volt. Múlthét szerdán elérte a születési súlyát,újra 3210 volt. Szerintem ezen a héten sem gyarapodott. Hosszra azt hiszem nőtt,de így vékonykább lett. Rengeteget szopizik. Max 2 órát alszik és rögtön 1 óra szopi utána. Mindent kiszippant amit tud. A cicin elalszik majd újra ébred ha éhes. Naponta 1x 60 ml tápszert adok neki délbe ( mert a védőnő azt mondta szükséges ),de alig akarja megenni. Ráadásul nagyon fáj tőle a hasa. Az egész délután azzal telik,hogy sír és rotyogtat össze-vissza és kijön belőle egy adagban minden. Amúgy minimum napi 5-6 pisis pelus van és 3-4 kakis. Valakinek ötlet ? A tejemmel lehet baj ?

2014. okt. 28. 17:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

igen, sajnos nehéz amikor ébreszteni kell, nekem is rengetegszer bealudt szopin. Fél percenként ki kellett húzgálni a cicit a szájából. próbáld ki hogy amikor már kezd lassulni, azonnal kapd ki a szájából. erre ideges lesz és nem alszik el talán. Viszont így sok levegőt nyel, úgyhogy majd a böfiztetés se maradjon el.

Mérd mennyit eszik, ha pótolni kell, akkor pótolni kell, ez nem olyan katasztrófa, de minden evést cicivel kezdjetek. Ha később issza meg a tápszert, az sem baj, de a cicizés legyen az első.

és fejjél napi kétszer ahogy írtam feljebb, hogy több tejed legyen. ez az álomkór lassan véget fog érni, 6 hetes korukban már könnyebb őket ébren tartani

2014. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnék neki tápszert. Nálunk ellenzik is, sajnos én beleestem a csapdába, úgyhogy tápszer+szopi mióta megszületett. Elég macerás. Ha nem sír akkor nem éhes (általában.) itt a védőnők heti 10 dkg hízást már jónak tartanak, attól a sulytól nézve, amivel haza mentetek.

Mérni szerintem 3 naponta mérd, hogy hízik-e.

Ha mindig méred, rákattanhatsz ahogy én is.

És ha nem hízik eleget 1-1,5 hét alatt, még mindig elkezdheted a tápszert.

Az a lényeg, hogy ne stresszelj! :)

2014. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom rádhozni a frászt de nekem egy barátnőm is kb így volt a kicsijével. 2750-nel született a fia, és éjjal nappal 2óránként szoptatott, szinte állandóan cicin volt a gyerek. Nagy büszkén mondta, hogy 3000gramm lett egy hónaposan a kicsi. Nekem előtte 1hónappal született a fiam, 2600grammal és egy hósan 3500gramm volt- 900grammot hízott. Az ő fia meg 250grammot. Mondtam neki, hogy biztos rosszat mondott, nem 4kg? MOndta, hogy neeem- 3kg, én meg mondtam neki, hogy szerintem ez tök kevés egy hónap alatt. De azt mondta, hogy a dokija nem mondott semmit rá, a védőnő se, csak annyit hogy szoptasson továbbra is éjjel-nappal. A kicsi 6hetesen is 3000gramm volt! Ekkor kerültek kórházba, mert én mondtam neki, hogy ne vicceljen már, a 3kg 6hetes korára az irtó kevés. Felhozta a védőnőnek, aki annyit mondott, hogy szoptasson csak egyfolytában! Másik dokihoz vitte, aki rögtön a Heim Pálba utalta, és ott voltak 4hétig, mert már ott tartott a kicsi, hogy csak vegetált. Nagyon durva, hogy én erősködtem neki, hogy csináljon vele valamit, mert az én fiam hízott- az övé meg semmit. Én fiam 6hetesen már 4kg volt. Ja- a kórházban kiderült hogy a teje szinte csak víz- ráálltak a 3óránkénti tápszeres etetésre, és megadott mennyiségekkel tömték a kicsit. Szerencsére nem lett semmi maradandó baja.

MIndenképpen mérd a kicsid súlyát, a heti minimum 150gramm hízás legyen meg! Ha nincs, akkor doki- tápszer!

Tényleg nem akarlak ijesztgetni- csak ilyenkor ha ilyen kérdést látok mindig a barátnőm kisfia jut eszembe, és ismeretlenül is nagyon aggódok!! Ne haraguj!!!

Majd írd meg, hogy hogy hízik a kicsid!!!

2014. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!