Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet hulye kerdes de tapaszta...

Lehet hulye kerdes de tapasztalatlan vagyok! Mikortol lehet menni a picivel csavaarogni? Hogy nelegyen gond az etetes?

Figyelt kérdés
Itt gondolok arra hogy esetleg bevasarolni vagy ha nagyon kell magammal vinni?persze nem ugy "gond " az etes hanem pl ha elmegyunk tesoba es ehes lessz a pici akkor hol kapjo cict??irigyeltem mindig is olyan anyukakat akik par hetes babokkal mar mentek arkad ikea stb stb stb .egy 5 hetes kislany anyukaja
2014. okt. 31. 10:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi üvegben vittünk magunkkal lefejet tejet, ha muszáj volt menni hosszabb időre. Elfogadta úgy is. De eleve nem mentünk el sokáig, max. egy órára-másfélre, és indulás előtt megszopiztattam és rögtön mentünk is.
2014. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
most nem azer hogy mennek egesznap vele bevasarlokozpontba ,csak jol esne apaval eggyutt egy kis kikapcs :o) vagyis kimozdulni ithnrol egy picit ,es ismerve magam rabizhatnam nagyira de azon idegeskednek vegig hogy alszik e vagy nem e sir .......
2014. okt. 31. 10:56
 3/15 anonim ***** válasza:
kb. 12 hetes korara kezdte elhagyni a cicifuggoseget, vagyis most mar ha lefejek uvegbe neki, megissza es megy tovabb az elet anelkul is hogy cicire tennem. kb 12 hos koratol tehat lehet probalkozni (max 1-2 oras bevasarlassal) a kocsiba ugy is elalszik, ha szerencsetek van ugy is marad a bevasarlas vegeig. azert legyen nalatok tejci, ha nagyon hisztis par korty megnyugtatja.
2014. okt. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az enyém nyáron született, így egyszerűbb volt, én mentem vele, ha kedvünk volt, szoptattam akárhol, persze igyekeztem minél diszkrétebben, elbújva, takarva. De ő nagyon cicifüggő volt, az első pár hónapban ki se tehettem volna a lábam a lakásból, ha ezen múlott volna.
2014. okt. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ezt legfőképpen neked kell érezned. Te tudod mennyit bír ki a babád két kaja között. De már zinte mindenhol van baba-mama szoba, az Ikeában pl tutira. Van fotel benne, lehet nyugiba szoptatni. Vagy viszel lefejt tejet cumisüvegben.

Ha a baba nem akar egész nap cicin lenni és simán elindulnék. A kisfiam október végén született, de még karácsony előtt kimozdultunk. Együtt intéztük a karácsonyi bevásárlásokat a férjemmel, babástól. Szóval 5-6 hetesen már mentünk.

2014. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
es a lefejt tej hogy tartjuk melegen?es meddig adhato?
2014. okt. 31. 12:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell a babádat üveghez szoptatni. Én legalábbis biztosan nem tenném. Azért van tej az anyai mellben, hogy abból azzal tápláld. Én az első pillanattól kezdve nagyon lazán kezeltem ezt a szoptatás témát. Bárhol, bármikor megszoptattam a fiam. Mindig volt nálam egy szélesebb sál vagy textilpelus, letakartam a kis fejét, és boldogan szopizott, amíg én ültem egy padon a parkban vagy plázában, és nézelődtem, a férjemmel beszélgettem stb. A mellednek egyébként is kell a rendszeres inger. Pici még a babád, etesd a melledből! Egyébként a bevásárló központokban aranyos babaszobát alakítottak ki, oda be lehet vonulni akár félórára is szoptatni. Tapasztalatból beszélek, Budapest valamennyi plázájának babaszobájában szoptattam a fiam. 15 hós koráig szopizott. Cicifüggő volt, aztán gyönyörűen, sírás nélkül elhagyta. És iszik üvegből is, bár most már inkább pohárból. Nem kell idő előtt elkezdened trenírozni a babádat. Neki az anyamell nem csak tejforrás, hanem az anyukájával való érintkezés legintimebb módja. Hagyd az üveget!
2014. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
kedves utolso valaszolo :o) nagyon aranyos amit irtal!volt a heten pl orvoshoz kelett mennem ,reggel felkelt cici,aztan elindultam dokihoz apaval othol maradt hagytam lefejt tejet mondvan ha nem ernek haza idobe apa adhatja neki,na fel is kelt a pici sirt apa akarta neki adni hat csak sikitozas s volt,pedig 2,5 hetig tapos baba volt,nem szoptathattam gyogyszerek miatt de becsuletesen fejtem ,more milk plus kapszula barnasor hogy cicis baba lehessen,hat elertem .na leyeg a lenyeg nem nagyon akarta uvegbol elvenni az anyatejet aminek orultem is egy picit :o)
2014. okt. 31. 14:47
 9/15 anonim ***** válasza:
Az enyém 4 óránként eszik, úgyhogy evés előtt összekészítettem a cuccainkat, aztán gyors öltözés és mentünk, így hazaértünk a következő etetésig. Hosszabb kimenőink még nem voltak, mert az enyém is még csak 5 hetes. Jövő héten lesz az első hosszabb elmenetel az ortopédiára, oda én viszek tápszert elkészítve termoszban. Ha lenne tejem, akkor nem vinnék külön lefejve, nagyon sok helyen van már szoptatószoba, ott megoldanám.
2014. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
na es tapszert elore megcsinalod vagy ........???
2014. okt. 31. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!