Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az első baba is kap az anyatej...

Az első baba is kap az anyatejből a második után. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy szoptatás párti vagyok. Tehát az “egy éves kor felett már minek szoptatni” véleményeket kérlek ne mondjátok. Ott nyilván nem vetődik fel ilyen kérdés.


Most várom a másodikat, az elsőnél volt bőven anyatejem, a felét már kidobtuk a mélyhűtőből, mert lejárt. Több ismerősöm is mondta, hogy a maradék anyatejet a nagyobbik ételébe belekeverték, mert mégis csak immunerősítő és jót tesz az mindig a babának. Az én babáim között 2 év lesz.


Ti is csináltátok így? Hány éves volt a korkülönbség? Nem szóltak meg érte? Hogy nézett ki a gyakorlatban?


Még nem döntöttem el, hogy akarom-e ezt csinálni, de jó eséllyel bőven lenne rá anyatejem.



2014. nov. 3. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nyugodtan főzhetsz vele a nagyobbnak, de egy 2 éves már nem baba...
2014. nov. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

14 hónapos a babám, az egyik mellből szopik, a másikból a kajájába fejem a tejet, mert abból nem fogadja el a szopit.


A két nagyobbam meg akarta kóstolni a tejet, akkor a tejgyűjtő kagylóból adtam nekik. Mondták hogy legyen inkább a kistesóé, és ezzel el volt intézve. Akkor voltak három évesek az ikrek.


Nyugodtan keverd az ételbe, nincs ebben semmi kivetnivaló. Kit érdekel, ki szól meg érte, ne viccelj. Vagy korlátoltak, vagy irigykednek a tejre, ilyen emberek véleménye ne érdekeljen.


De az is jó, ha a védőnőnél érdeklődsz, vagy körülnézel a rokonságban, hátha valakinek kéne a felesleges tej.

2014. nov. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

én nem tudom, hogy a csak szilárd táplálkozás mellett van e anyatejre szüksége a szervezetnek

viszont mint utolsónál nekem is az jutott eszembe rásorultakon segíthetnél. én ahogy látom a somszédba most érkeett egy védtelen újszülött és néha (napoi kétszer)tud csak anyatejet kapni, nagyon sajnálom a csöppséget, nagyon sép, jó étvágya van, és én nem tudok adni neki, mert én is pótlásra szorulok.

az anyatejgyűjtő állomásról meg "mikndenféle" tejet hoz haza..(cigis anyától, vagy akár "beteg tejet" hallottam olyanról aki ettől betegedett meg)

2014. nov. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

16 hónapos a "nagy", és 15 hetes vagyok a picivel. Egyelőre szopik, semmi jele, hogy abba akarná hagyni, bár jóval kevesebb a tejem, mint terhesség előtt volt. Lélekben készülök a tandem szoptatásra. A testvérféltékenységre állítólag elég jó ellenszer...

Ha abbahagyja a szopást, nem hiszem, hogy külön fejnék majd neki az ételéhez, addigra úgyis azt fogja enni, mint mi. Ha nem hagyja abba, akkor szoptatom tovább, szerintem nem csak táplálék az anyatej, és főleg a szoptatás. Védőnőt is kérdeztem erről, egyetértett.

2014. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A nagyobbat épp most szoktatom le a szopiról, mert már túl nagy volt a külső nyomás. Igaz még csak az első trimeszterben járok a második terhességemmel, de gyakorlatilag már senki nem támogatta a szoptatásom, se a férjem, tágabb család, se a rokonok, barátok, orvosok. Egyszerűen már elegem volt az állandó izélgetésükből, tényleg csak ez folyt a csapból is, minek szoptatok még egy ekkora gyereket, milyen gusztustalan, milyen önző vagyok, mennyire elkapatom a gyereket stb. Rengeteget szenvedtem emiatt az elmúlt 1 évben (igen, már a babám 6 hónapos kora óta megy ez).

A másodiknál viszont mindenképpen fejnem kell majd, mert a hasfájásra ez jó ellenszer (reggeli tejet adom estére) és elég hamar vissza kell majd mennem dolgozni, úgyhogy marad az éjjel-nappal fejés. A múltkor is rengeteg tejet dobtunk ki, ezért gondoltam adhatok a nagyobbnak belőle simán.

Itt nem igazán vannak anyatejgyűjtő állomások, nem adnak anyatejet más babának. Vagy a saját anyja szoptatja, vagy pedig tápszert kap, nem csinálnak belőle nagy ügyet. Sőt, rengetegen saját esztétikai indokai miatt már eleve nem is szoptatnak. (külföld)

2014. nov. 4. 08:20
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
A múltkori kérdésedre adott válaszomban már kifejtettem, hogy ne foglalkozz az akadékoskodókkal, nagy mamlaszok lehetnek, adj a kezükbe szoptatásról szóló újságokat, cikkeket, had művelődjenek, mert különben a második babánál is végighallgathatod azt, amit az elsőnél. Egyébként én is megpróbáltam a nagyobbiknak adni a lefejt tejemből, ő is azt mondta egy korty után, hogy legyen inkább kistesóé, pedig akkor még csak 7 hónapja szokott le a szopiról. Mivel a főzeléket egyáltalán nem ette akkoriban, belekeverni sem tudtam neki semmibe, mert csak darabos kaját volt hajlandó enni. Persze neked ettől még sikerülhet a terved. Sok szerencsét hozzá!!!
2014. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Így más a helyzet.

Hát, ha mindenképp fejnél, és lesz maradék, megkínálhatod vele a nagyot. Szerintem nem kell előre eldöntened, ha kéri, ihatja, ha nem kéri, nem issza, legfeljebb kidobjátok megint, vagy mégis lesz valaki, akinek kelleni fog.

2014. nov. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!