Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan anyuka, aki nagyon-n...

Van olyan anyuka, aki nagyon-nagyon szeretett volna szoptatni, és mégsem tudott?

Figyelt kérdés
Mi lehetett az oka?
2014. nov. 6. 00:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Okán van aki túlstresszeli, és ezért nem tud. Pedig magától értetődő, hogy egy emlősnek (akár ember, akár állat) van teje ha kell. Én biztos nem fogok ezen aggódni, ez a természet rendje.
2014. nov. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
*olyan
2014. nov. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem nem indult el 4-5 napig a tejem és kaptam egy hormos sprayt szakembertől, ami segített. Mire elindult már nem tudtam szoptatni rendesen, mert nagyon éhes és türelmetlen volt kisfiam. Igy lefejtem a tejemet kb. 7 hónapos koráig. Nem mindenkinek indul el azonnal, de szerintem ez nem csak a stressztől van, hanem genetikai adottság is.
2014. nov. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Nekem első 2-3 nap minden simán ment, volt sok tejem, de a mellem annyira kisebesedett hogy véres lett a tejem..kaptam rá krémeket, fejtem, miután meggyógyult egy két nap múlva mindíg sebes lett, olyan erősen szopizott a babám. Nagyon tápszerellenes voltam, a lehető legtovább szerettem volna szoptatni, de két hét után szinte rettegtem az etetéstől annyira fájt az újból és újból kirepedt mellbimbóm, és a véres tejet mindíg kubukta, sosem lakott jól.Mindent megpróbáltam hogy ne így egyen, de mindíg ugyanaz lett a vége. Kb. még egy hétig mindíg fejtem neki, de egyre kevesebb lett a tejem, végül muszály voltam tápszert adni.
2014. nov. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam szoptatni. Az első napoktól tápszeres volt a kisfiam. Nálam császár, stressz és mint utólag kiderült le volt nőve a babám nyelve és nem tudta rendesen szívni. Meg már nem is akarta mert könnyebben jött a cumisüvegből.
2014. nov. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Első ok császáros lettem.nehezen de beindult a tejem.rengeteg tejem volt 2hónapig.aztán egyik pillanatrol a másikra eltünt a tej. A másik ok csak a bal bol tudott enni mert a jobb mellbímbom császározás közben befordult... A másodiknál remélem nem így lesz:)
2014. nov. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, van.

Az okot nem tudjuk. Nyilván kettőn áll a vásár, anyán és babán, nálunk mindkettővel gond volt.

Nehezen indult meg a tejem, és elég kevés is volt, viszont a mellem hatalmasra nőtt, és a babám nem tudott rendesen rácsatlakozni. Az éhségtől viszont rettenetesen behergelte magát, és mégannyira sem sikerült mellre tenni.

Már a kórházban tejlázam volt, úgy is jöttem haza, négyszer volt mellgyulladásom két hónap alatt.

Naponta több órán keresztül fejtem, így kb a napi szükségletének a felét, negyedét tudtam biztosítani, ezt üvegből kapta.

14-15 hetes volt a kisbabám, amikor teljesen el is apadt. Pedig ittam teát, szedtem homeopátiás bogyót, ettem rendesen. Három szoptatási tanácsadó próbált segíteni.

Nagyon nehezen dolgozom fel. Még ma is sokszor elsírom magam miatta, borzasztó lelkiismeret furdalásom van.

2014. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekem egyszerűen nem szoptak a gyerekek, pedig volt tejem. Amikor még terhes voltam mindenütt csak azt olvastam, hogy csak akarni kell meg a babára bizni, igény szerint mellre tenni és lesz elég tej és mi sem természetesebb. Hát ez nem igy történt. Azt mondták hogy az első pár napban elég az előtej....az enyémnek nem volt elég. Kb 2 órával a születése után elkezdett sirni, de egyáltalán nem volt hajlandó szopni. A kórházban volt egy szoptatási tanácsadó, életem végéig bánni fogom hogy a baromságaira hallgattam. A szoptatás mindenáron való erőltetésének köszönhetjük hogy az első napokban szinte végig üvöltött a gyerek,nyilván mert éhes volt, mert senki nem fogta föl, hogy nem elég neki az a mennyiség és ráadásul nem szopik, nem szivja ki. 3 naposan már csak amikor mellre akartam tenni, bármilyen pózban, megfeszitette magát és órákig behergelten lilán üvöltött, kb 10 percekre ájult el. Végül kifejtem a tejet, és cumisüvegből megetettem . És csönd lett. 3 óra hosszára. Hazamentünk, beálltam a fejésre, és végig birtam úgy vinni, hogy egyáltalán nem kellett tápszert adnom, de abban a pillanatban hogy apadt volna a tejem , habozás nélkül adom a tápot. Próbálkoztunk még sokat hogy szopjon, de nem szopott sosem, és őszintén már elegem is volt. A második gyereknél is végig , már az előtejet is fejtem ki és üvegből megetettem.

Nem tudom miért , egyszerűen nem szoptak a gyerekek, nekünk csak kinlódás volt, és óriási kontraszt volt a általam tapasztaltak és az előzetesen a babás újságokban vagy a LLL oldalán olvasott dolgok között.Mi igy jártunk.

2014. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat, és szívből sajnálom, akiknél így alakult. Még kb. 1 hónapom van hátra, és nagyon szeretnék szoptatni, de kicsit megijeszt, hogy annak idején anyukámnak se nagyon sikerült (fájdalom, stressz, elapadt stb.), pedig állítólag én mindent nagyon tiszetességesen csináltam, és többektől hallok nem túl biztató történeteket, pedig én is úgy gondoltam, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga.

Még egyszer köszönöm a válaszokat, számomra mindegyik történet hasznos volt.

További jó babázást!

2014. nov. 6. 10:30
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne stresszelj. Fogadd el, hogy lehet, hogy nem megy, legyen b terv, a tápszeres is gond nélkül felnő. Ha nem görcsölsz, minden ok lesz.
2014. nov. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!