Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki kimondottan sokáig szerete...

Aki kimondottan sokáig szeretett volna szoptatni, mikor látta végül is elérkezettnek az elválasztást?

Figyelt kérdés
17 hós a fiam és egy cicifüggő. (persze már csak reggel és este szopizik) Van tejem és szeretnék is még szoptatni, de félek, minél tovább szopizik, annál nehezebb lesz az elválasztás. Főként, hogy csak azon tud este elaludni!! Ti hogyan csináltátok, és mikor?
2010. okt. 15. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Szerettem szoptatni de egy éves kora után már csak a komfortszopi volt meg reggel este meg ha fájt neki a foga miatt..


18 hós korában egyik napról a másikra választottam le mert már egy órákat is cicin volt esténként akkor mondtam hogy ennyivel van ennyi és elég.

egy két napig sirdogált utánna aztán már nem foglalkozott vele.

ha manapság előkerül a szó hogy CICI akkor mutatja hogy hol van és mindig mostolyog meg simogatja őket.

2010. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

14 hósan, mert terhes voltam.

Lányom is cicifüggő volt, de könnyen ment. Egyik naptól nem adtam neki. 1-2 nap kereste, 4. nap már meg sem említette.

ha nem esik nehezedre, szoptass, lehet maga fogja leválasztani magát.

2010. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nagyfiam 21 hónapog szopott, ő magától abbahagyta.

A akicsi 19 hónapos és még szopik.

Két éves koráig nem gondolkozom az elválasztáson, később majd meglátom.

Cicizik reggel, délután és este.

2010. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fiam 18 hónaposan mondott le róla önként, már csak az esti elalvós szopi volt neki. Nem volt semmi gond. A kislányom januárban töltötte be a két évét, és még napi sokszor szopott. Gondoltam ha már eddig szopizott, akkor kihúzzuk tavaszig, amikor már kevesebb betegséget hoz haza a nagyobbik az oviból, és akkor majd jóól elválasztom. Hát nem sikerült, próbáltam, hogy csökkentem a szopik számát/hosszát, nálunk ez nem vált be. Nyárra már eléggé elegem lett belőle, de még mindig nem annyira, hogy elegendő erőt érezzek az elválasztáshoz magamban. Augusztus végére "összeszedtem" magam, és egy este azt mondtam, mostantól nincs cici. Volt ordítás, de nem hagytam magára, ölelgettem, babausgattam, és kb. 3-4 után már nem kérte. TEhát ő közel 32 hónapos volt már akkor. Az esti elalvás azóta kicsit hosszabb, viszont nem kel éjjel, illetve ha kel is hamar visszaalszik magától.

Ha az elválasztás mellett döntesz, csak akkor vágj bele, ha úgy gondolod, hogy végig is tudod vinni.

2010. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az unokatesómnak 5 éves koráig szopott a fia. Azt hittem az agyam eldobom! EZ már azért túlzás, addig ne várj!
2010. okt. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én kicsim 22 hónapos lesz. nappali és esti elalvás előtt kell neki, meg reggel is. engem már zavar, mert nagyon kevés a tejem, és így csak úgy cumizik rajta kb. és rossz érzés, fáj, néha kicsit sebes is lesz. ráadásul tervezünk kistesót a nagyon nagyon közeli jövőben, és jó lenne, ha emiatt is elválsaztaná magát. de őn agyon nagyon anyás amúgy. az előnye, hogy cicit kér, hogy hamar lenyugszik tőle, mert egyébként egy elég virgonc fajta. igazából el sem tudom képzelni, ha nem kapna cicit, hogyan nyugtatná le magát alvás előtt...
2010. okt. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!