Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik fejték a babájuknak a...

Akik fejték a babájuknak a tejet, miért nem tudtatok szoptatni?

Figyelt kérdés
8 hetes a kisfiam eddig szopizott és most egy pár napja nem igazán megy a szoptatás. Szinte fuldoklik mikor nyel aztán elkezd sírni. Már ki vagyok hogy nem tudok szoptatni a kislányomat se tudtam és neki is fejtem a tejet és most is erősen gondolkozok rajta. Miért nem tud szépen szopizni, miért kínlódunk? Ha esetleg nagyon gyorsan jön neki a tej azt meg tudná egyáltalán szokni?
2014. nov. 13. 04:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Két hetes a fiam. Nem tudjam bekapni a mellbimbom. Vagy sikerul bekapni, de hamar elfárad. Fejek es cumisuvegbol kapja.
2014. nov. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem se tudott de nekem a bimbovedo megoldotta. gondolom azt probaltad...(?)
2014. nov. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Később indult be a tejem."Üresjáratban" meg nem kellett neki a mellem egyáltalán.Bimbóvédővel,cukros vízzel,sehogy sem.Aztán feladtam,illetve fejtek.Most 5 hónapos,annyi van,hogy le is adok napi 500 ml-t és meg vannak vele elégedve.Pár hete viszont a babámnak lefejve sem kell nagyon,inkább csak a tápszert fogadja.Hát,mi így jártunk,fejek más babájának,de legalább a tápszer ára megvan... :-(

Ja, és mivel baba mellett suliba járok (3.szakmám,mert a régi helyre nem biztos,hogy vissza tudok menni) így délutánonként Apuka eteti,részben ezért is kezdtem el fejni.

2014. nov. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2014. nov. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteg tejcsim volt, de nagyon nehezen jött, még mellszívóval is percekig kellett szívni, hogy egyáltalán meginduljon. Ezért fejtem és üvegből kapta.
2014. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha az eros tejleado reflexre tippelsz akkor mikor erzed h.megindul (erzed?) vedd le a babad fogd fel a spriccelo tejet egy pelenkaval es ha kesz add vissza neki a melled. Probald ki ha utana elfogadja ez a gond.
2014. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Nekunk ez volt a gond. Ha no a baba akkor oldodik meg. Nekunk 4,5 honapos koraig tartott. Felalomba tudtam szoptatni. Mivel ilyenkor meg sokat alszik mindig felalomba szoptattam igy nyugodtabban szopizott vhogy nem zavarta annyira. Ejszaka szopizik. Szoval ringattam es mikor majd bealudt kapott cicit azon bealudt illetve ebredes utan. Idovel elmult. Es egyszerubb mint fejni. Nem kell vele babralni sterilizalni melegiteni es keznel van. Probald meg ha nem megy ibclc.hu rol keress tanacsadot!
2014. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez kerdes volt: ejszaka szopizik akkor nem zavarja?
2014. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma 3szor félálomba szoptattam és úgy sokkal jobb volt most este nem igazán ment a szopi mert nagyon éber. Próbálkozunk csak nagyon csalódott vagyok mikor fuldoklik szegény aztán meg üvölt... Éjszaka is szopizik bár nem sokáig max 10 perc és kész akkor is nyög meg morog közben.
2014. nov. 13. 19:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Akkor sztem hasonlo a gond mint nalunk. En lefejve nem adtam neki. Ha altattam ha ebredt kapott cicit igy nem volt ehes soha eleg tejhez jutott es atveszeltuk igy ezt az idoszakot. Hordozokendo meg sokat segithet. Volt h.betettem picit pakolasztam ( O.ringatozott) aztan cici. Mindenki jol erezte magat. Sokat szoptasd fekve igy a felesleg tej ki tud csorogni a szaja sarkan...
2014. nov. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!