Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S! Hogyan tartsam fenn...

S. O. S! Hogyan tartsam fenn a tejtermelödesem illetvemivel szaporithatnám?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, mert a lanyommal is csak 3 hetig volt tejem, de akkor is csak 10-20 miliket tudtam fejni(nem szopott a lanyom). Most valamivel több tejem van, 30-35 milik fejesenkent, de ez is nagyon keves mert a fiunk egy hetes és már 100-120-akat eszik, igy nem keves potlas kell. Ö ugyan szopik, de csak bealszik a cicin, max 5-10 grammokat szopik a többit fejnem kell. Iszok sok vizet, napi 2-3x szoptatos teat, szedem napi 3x2 görögszenamag kapszulat, ittam karamalz-ot, csinalom a szaporito fejést, fejes utan is mellre teszem a picit, h "kiürüljön" a mellem, de semmi, csaszar utani 3. napon kezdett megindulni a tejem, 4. naptol 20-30 miliket fejek. Most vagyok a 8. napon de 3-4 napja csak szenvedek a fejessel mert semmitöl nincs több tejem...:( mi az amit tehetnék még? Ha nem is jön össze a szoptatas, par hetig legalabb anyatejet szerettem volna adni a babánknak...:(

#fejés #Tej szaporitás
2014. nov. 17. 03:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak cici!! Az jobban ingerli a termelést.Fejés után már ne tedd cicizni inkább csak cicizzen azsem baj ha éjjel alszik rajta ingerli.Nekem az jött be,hogy melltartót használtam éjjel nappal ;)

Egy több gyermekes anyuka.

2014. nov. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szopiznia kell nagyon,sokat, akkor is ha nem eszik. Bar ha par percet szopizik nem ertem h miert nem issza ki. Probalj ki mas pozokat.. ulve, fekve, folehajolva, probalkozz, neki is meg kell tanulnia szopizni kulonben elmegy a tejed.
2014. nov. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, es meg annyi, h ne egyel - igyal ennyi vackot egyszerre, probald ki csak a teat par napig, ha nem hasznal akkor a malataitalt.. szep sorban es tobb napig, ne valtogasd egy nap alatt egyik se valtja meg a vilagot!
2014. nov. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy jártam mint Te. Császár után 3. napon lövellt be a tejem viszont nagyon kevés volt 30 max. 40 ml. Kipróbáltam mindent, hogy szaporítsam mert azt akartam, hogy csakis anyatejes legyen a babá. Teák, kapszulák, maláta ital, homeós bogyók, fejés végül a szoptatási tanácsadó javaslatára egész nap mellen tartottam, mert akkor annyit szopizhat és akkor amikor ő akar és erre majd beáll a kereslet-kínálati egyensúly.

Napokig így voltunk összenőve, de nem lett tejem így sem. Végül a védőnő javaslatára elengedtem a dolgot fejben is, mert már kezdtem becsavarodni, hogy milyen sz@r anya vagyok, hogy nem tudom anyatejjel táplálni a gyerekemet. Azóta tápszeres viszont tejem még a mai napig van (kb csak 10 ml, de az immunvédelemhez ez is elég).

Szóval próbáld meg mellen tartani a babádat, mert ez az ami használhat. De ha neked sem jönne össze akkor ne készülj ki.

Off: bocsi, hogy nem a kérdésedhez kapcsolódó, de egy egy hetes csecsemőnek brutálisan sok 100-120 ml tápszer. Vedd vissza az adagját mert ebből iszonyú hasfájás lesz a gyimra nem tud feldolgozni ilyen sok tápszert. (Nem azért tátog mert éhes csak a csecsemők mindent szopizással akarnak megoldani még akkor is ha ez nem jó a szervezetüknek). Az anyatej más szitu abból nyugodtan ehetne 120at vagy akár többet is.

2014. nov. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, triviálisnak tünhet, de minél több tápszert kap a baba, annál kevesebb lesz a tej. A gyerek rájön, hogy könnyebb a tápszert meginni, mint szopizni (könyebben jön a cumisüvegből), ezért kevesebb intenzitással szopik.

Másképp fogalmazva, mindig annyi tej termelődik, amennyi a gyerekenek hiányzik, ha kevesebb "hiányzik", akkor kevesebb lesz a tej. Próbálj neki kevesebbet adni (esetleg fokozatosan, naponta csökkentve).

Egyébként csatlakozok az előttem szólóhoz: az anyatej egy fantasztikus dolog, védettséget ad betegségek ellen, lelkileg-testileg nagyon jó a gyereknek, ezért valóban hiba lenne nem megadni a gyereknek HA erre mód van, DE, tápszeren többezer (több millió?) gyerek felnőtt. Ha nem sikerül minden igyekezeted ellenére anyatejjel táplálni a gyereket, nem tragédia, így is fel fog nőni, ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

(szerintem sokan félreértik az anyatejes táplálás melleti propagandát. Ennek motivációja az, hogy természettől fogfa 90-95% -a az anyáknak képes lenne anyatejes etetésre, ha megfelelő képzést, segítséget kapna, a cél ezt elérni, DE ez nem azt jelenti, hogy ha valakinek nem jön össze, az rossz anya lenne, vagy a gyermekének óriási hátránya lenne...)

2014. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolso mindent jol leirt. Nagyon szoptatas parti vagyok. Tedd meg ami toled telik!
2014. nov. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos, ha elakar menni a tejed, akkor elfog. Nekem nagyon hamar megjött szülés után és onnantól kezdve elkezdett apadni a tejem. Hiába ittam a teákat, szopogattam a homeopátiás bogyókat, tettem cicire egész nap, és fejtem nem akart javulni a helyzet. Végül a következő menstruációkor teljesen elapadtam. Egy világ omlott össze bennem. Még így 4 hónap után is nagyon fáj a téma, de próbálok rajta túl jutni. Többet nem tudsz tenni és meg kell próbálnod beletörődni, hogy ez van. Lehet, hogy nálam is az volt a gond, hogy nagyon rágörcsöltem és attól még rosszabb lett a helyzet. Próbálj meg nem idegeskedni rajta, hátha javul valamit.
2014. nov. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak cici és rengeteg folyadék. Nekem a második gyereknél viszonylag nagy trauma ért, kb. teljesen elment a tejem 2 hónapos korában. 1 napot szenvedtünk, aztán elkezdett szépen visszajönni. Tényleg a tápszer csak csökkenti, ahogy előttem is írták. Nekem még a sok folyadék segített, tiszta vizet ittam, egyszer számoltam meg, utána nem mertem:) (11 liter volt naponta)
2014. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!