Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pár napos baba majdnem minden...

Pár napos baba majdnem minden etetés után röttyent egyet a pelusba, miközben már alszik. Kicseréljem, vagy várjam meg, míg zavarja?

Figyelt kérdés
Elég sűrűn előfordul, hogy eszik, elalszik, majd röttyent egyet, néha pár perc után még egyet. Kipróbáltam, hogy mikor kezdi el zavarni, de nem igazán zavarja. Most dilemmázom, hogy hagyjam aludni, vagy ébresszem fel a pelenkacserével. Anyatejes még egy hetes sincs. Tegnapra tisztult ki teljesen az a salak, ami a méhben került a beleibe.
2014. dec. 14. 12:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%
Akkor majd te a te gyereked a szaa.rban hagyod, én az enyémet tuti nem. Na ki a nemnormális?
2014. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és 10-eske, nem fogok cikkeket linkelgetni, meg magyarázkodni, mert nehogy már még az legyen a nemnormális, meg annak kelljen magyarázkodnia, aki gondoskodó és azonnal kicseréli a gyerek pelusát. Egyébként nézd meg a többi választ, mki kicserélné.


Magyarázkodj te, hogy miért nem cseréled ki.

2014. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
na ne menjetek már ölre:D Nem hagytam benne órákig, megnyugodhatsz.
2014. dec. 14. 18:42
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

67% Senki se hagyná aszalódni a gyerekét, ne legyél már eltelve magadtól, hogy te mekkora mintaszülő vagy.


A stílusoddal viszont iszonyat bajok vannak. Ne itt éld ki a frusztrációd, a kérdező csak kérdezett, mert nem tudta mi a helyes lépés, te meg neki estél.


Reméljük a gyerekeddel nem vagy ennyire khhhmmm idegbeteg, te anyák gyöngye.

2014. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Én nem cserélném és nem is cseréltem ki az enyémnek. (Támadjatok nyugodtan.) Na nem azért mert neki hű de jó lehet a kakiban, de nálunk a csecsemős nővérek mondták, hogy rögtön kajcsi után nem jó ha pelust cserélnek a babákon mivel jobban visszabukik a tej belőle. Ezt tapasztaltam is az elsőnél, így most a másodiknál már nem is firtattam a dolgot (csak ha úgy érzem tényleg sokat kakilt és kifolyhat akkor cserélem le óvatosan) Ha egy órát alszik a kakiba nem lesz semmi baja, nekik még ilyen kicsiként nem olyan erős a székletük, hogy azonnal kicsípi a feneküket. Enyém volt hogy a 3 órát is elaludta benne és semmi baja nem lett a fenekének, pedig érzékeny bőrű. Most már 3 hónapos de sokszor most sem azonnal cserélem neki, ha elalszik hadd aludjon. Sőt van hogy még alszik addig kakil.
2014. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Na ez az, az enyém is álmában kakil legtöbbször:D Mondjuk most éjjel nem így volt. Szerintem már most hasfájós vagy csak a kakilás okoz néha gondot. Emelgeti, húzogatja a lábát, mindent csekkolok, semmi baja nem kéne, hogy legyen és látszik, hogy szenved. Tegnap hajnalban egy órát szenvedett, mire végül tudott kakilni. Na, akkor megkönnyebbült aztán aludt is. Most meg az előbb fejeztem be az etetést és rá 5 percre-kábé 2 perce- röttyentett be, és most el is aludt rögtön, de most kicserélem, mert elég sok jött ki:D Csak ha látom, hogy még nem alszik be, mert ébren kakilt, akkor várni szoktam pár percet, hátha még rötyizik.
2014. dec. 15. 10:45
 17/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyunk olyan viszonyban, hogy 10-eskének becézgess, jó lenne, ha visszavennél. Uram Isten, már látom magam előtt az idegbeteg fejedet, én is remélem, hogy legalább a gyerekedhez normálisan viszonyulsz. Arról azért tájékoztatlak, hogy nem ettől leszel jó anya, jobb ha tudod... sőt.

Kérdező, ne is foglalkozz az ilyenekkel.

2014. dec. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
67%
A vedono szerint tiszta anyatejes babanak nem csipheti ki a kaki a feneket es mondta ha alszik varjunk nyugodtan had aludjon. A gondoskodas nem ott kezdodik, hogy megfordul valaki fejeben, hogy nem csereli ki azonnal a gyerek pelenkajat. Pl. eszaka se tudod azonnal kicserelni mert nem fogsz minden kakilasra felebredni. Megulhetnek ott minden percben es leshetnem hogy mikor kakil csak hogy igazi jo gondoskodo anyuka lehessek...
2014. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!