Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki meddig tudott szoptatni,...

Ki meddig tudott szoptatni, úgy, hogy az elejétől, vagy 1-2 hónapos kortól pótolta az anyatejet tápszerrel?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy néz ki, nem elég a tejem. 3 hetes a babám, de kezdettől fogva nagyon sűrűn kéri a cicit. Szerintem gyors is az emésztése, mert 4-5 kakis pelus minden nap van, plusz pisis pelus is. 2. baba, első babának heti 1-2 kakis pelusa volt. Talán ez nem azt jelenti, nem tudom. 1. baba 2 óránként evett, lusta volt, 1 órát volt a cicin végig, amíg szoptattam (9 hós koráig) 2. baba viszont van, hogy fél órára szopi után kéri a cicit. Sajnost tegnap a 3. este volt-nem egymás után-, hogy vígasztalhatatlanul "visított" -bocs, hogy így írom, de szegénykém nagyon sírt tényleg. Próbáltam neki odaadni a cicit, látszott rajta, hogy be akarja kapni, de egyszerűen mikor ott volt a szájába, nem kezdte el szopni. Az apja próbálta nyugtatgatni, persze hasztalanul. Már késő volt ahhoz, hogy elszaladjunk tápszerért. Kábé fél óráig sírt, aztán újra megpróbáltam cicire rakni. Mintha kicserélték volna, szopta a cicit, mint a kisangyal és úgy tűnt, most elég neki egy cici-általában kettő kell. Akkor most én ezt nem értem. Most van tejem, vagy nincs tejem. Nincs mérlegem. Vagy fél óra alatt termelődik elég? Alapjáraton elég sírós baba, első szülöttem fele ennyit nem sírt ilyenkor. Néha látom, hogy hasfájás miatt sír, de általában este 10, vagy utána, ha sír, látszik, hogy azért sír, mert nincs elég tej. Jön a dilemma, hogy melyik a jobb. Ezerrel nyomják nekem, hogy ne kezdjek el pótolni, mert az a szoptatás halála, de most hagyjam szenvedni szegényt? Első babával is éppen-éppen volt elég tej, de 4-5 hetesen, mikor elkezdtem fejni, akkor kábé 120ml kijött reggel két ciciből, most meg 3 hetesen 80ml két ciciből ugyanannyi idő alatt. Ti adnátok pótlást? A nap melyik részében adjak neki pótlást? Estére gondoltam. Hogy adjam neki? Szopi helyett, vagy szopi után, esetleg csak akkor, ha szükség van rá, vagy rendszeresen? Ha most csak egyszer kell pótolni, van esélyem rá, hogy később is csak egyszer kell majd, vagy akár egyszer el is hagyhatom? Nektek hogy volt, meddig tudtatok utána szoptatni? Milyen gyorsan lettetek teljesen tápszeresek? Mikor kezdtétek el a hozzátáplálást? Azért kérdezem, mert érdekel, hogy szerintetek melyik a jobb, elkezdeni a hozzátáplálást, vagy tápszerezni? Persze most még nem, de 4-6 hónaposan már lehet. Én elsővel 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást, mert mutatkoztak arra jelek, hogy esetleg nem elég a tej, de 4 hónaposan csak kóstolgattunk. Kábé 5.5 hós volt, mire kiváltottunk egy étkezést. De most nem tudom, hogy melyik a jobb:csak szoptatni és tápszerezni 6 hós koráig, vagy hamarabb elkezdeni a hozzátápit, amint csak lehet.
2014. dec. 30. 08:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Amíg nincs mérleged nem tudhatod, hogy kevés a tejed. Inkább béreljetek mérleget, minthogy elkezdjétek feleslegesen a tápszerezést. A példa amit leírtál inkább arra utal, hogy a hasa fáj és nem arra, hogy kevés a tej.

Válaszolva az etedeti kérdésedre nekem az ejétől kellett tápszerrel pótolnom és 3 hónapos kora előtt egy héttel teljesen elment a tejem.

2014. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettő szopizott és tápszerezett, és 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Kb. 9 hónaposan maradtak abba a szopik.

Én mindig szopi után adtam a tápszert, nem volt belőle gond, de ezt gyereke válogatja.

2014. dec. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Most olvastam, hogy milyan a normál babaszéklet. Azt írja, ha nagyon híg, az arra utal, hogy túl sokat eszik, és hogy az anyuka mindig szoptatással akarja megoldani a problémát. Hát lehet, hogy ez akkor igaz ránk? Elég sokszor híg a széklete, de tényleg, folyós. Első babánál ilyen nem volt. Meg kezdettől fogva büdös, első babánál nem volt büdös, amíg anyatejet kapott csak. Pukizni is elég sokat pukizik, első babám nem pukizott, legalább is ennyit biztos nem. Hallom is, ahogy kakil, mindig lehet hallani, hogy folyós a kaki, néha krémesebb. Bukni nem sűrűn bukik, általában gyorsan tud böfögni, de ha 1-2 percen belül nem böfög, akkor nem is fog és olyankor ha leteszem, akkor egy idő után bukik egy kis tejet. Van, hogy folyósabb, van, hogy túrósabb a tej, amit bukik. Csuklani is általában akkor szokott, ha nem böfizett.

Ezek a tünetek arra utalhatnak, hogy túl sokat eszik? De hát mikor látom, hogy keresi a cicit, akkor muszáj rátennem a cicire, vagy attól, hogy keresi a cicit, még nem biztos, hogy éhes? Ha nem adok neki cicit, akkor sír. Bróbáljam széthúzni az etetéseket? A héten be kell mennünk kontrollra a korházba a babával, majd ott is rákérdezek, de ha ott csak legyintenek az egészre-és ez a valószínű-, akkor felhívom a védőnéninket, hátha tud valami okosságot mondani. Azért ma veszek tápszert.

2014. dec. 30. 08:31
 4/20 anonim ***** válasza:
A csecsemők minden problémát szopizással akarnak megoldani. Ha fáj a hasuk azt is, ez akkor nyugtató érzés nekik de tulajdonképpen rossz mert túleszik magukat és ettől mégjobban fáj a pocakjuk. Tarts min. 2 óra szünetet 2 etetés között és szerezzetek be egy mérleget. (Ha pótolnál arra úgy is mindenképpen szükség lenne hiszen csak akkor tudod, hogy mennyitszopizott és mennyi pótlást kell még neki adni).
2014. dec. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is szerintem is bérelj mérleget és ha annak függvényében úgy látod, hogy kevesebb a tej, akkor ne félj a tápszertől. Nekem 2 hónapos korától kellett pótolnom. Nagyon rosszul éltem meg,de aztán muszáj volt beletörődnöm. EMindig szopi után adtam neki a tápszert. Eleinte csak napi egyszer kellett pótolni, de ahogy nőtt az igénye, később már napi 2x, majd sajnos eljutottunk addig, hogy minden szopi után kellett tápszer. 5 hónaposan kezdtük a gyümölcsöket, majd 6 hónaposan a főzeléket. Most lesz 8 hónapos, és pár napja nincs szopi. Már csak reggel és este kap tápszert. Tejem kb 20 ml lenne, de már nem szívesen ette, és ennyivel úgy érzem, nincs is értelme sajnos. Fejtem napokig esténként,de csak 20 ml jött le, így úgy gondoltam be kell fejeznnk, több sajnos nem lett. Tehát szerintem tápszer mellett is lehet több ideig szoptatni, bár tény, hogy így nem fog nőni a tejmennyiség. Az elején a kisfiamnak kb. 2 hónapig nagyon folyós, híg volt a széklete, de ez nem gond. Mondjuk nekem nem volt hasfájós, és minden pelus tele volt :)

2014. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
berelj egy merleget. kulonben honnan tudod egyaltalan mennyit kell potolni? nekem se volt eleg az elejen de a merleggel 6 het alatt teljesen eltudtam hagyni a tapszert es most mar5 honapos es meg mindig csak anyatejes.... 1500 ft a merleg egyhonapra....
2014. dec. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Merleg parti vagyok. Ket gyerekem van, mind a kettot mertem, emgem megnyugtat. Elsonel potolni kellett 4 honapig tudtam igy szoptatni, es folyton beteg volt. Utolag jottem csak ra, hogy nem tettem meg mindent a szopi erdekeben, amit mar nagyon banok. A kisebbik 7 honapos, meg mindig szoptatom es meg nem volt beteg. Hanyos virust sem kapta el, ami vegigment a csaladon. 4-5 honapig minden etetes utan fejtem, meg ejszaka is. Igy fent tudtam tartani a tejtermelest. A 6. honap utan mar nem volt ilyen gond, beallt a tejtermeles. Az pedig, hogy sir semmit nem jelent. Az eslo 2 honapot az enyem vegiguvoltotte, pedig volt tejem. Allva ettem es kozben raztam, hogy ne sirjon. Egyszeruen hozza kell szokniuk a kulvilaghoz. Az elso babam, nekem is aldott jo gyerek volt. Nem vagyunk egyformak. Berelj merleget, hogy megnyugodj. 3. honaptol fog valtozni a babad, kevesebb lesz a siras is!
2014. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Elejétől fogva pótolni kellett. 9,5 hónapos koráig tudott anyatejet is kapni. Mennyisége változott, mert elején még szopizott, aztán fejéssel tartottam a mennyiségeket. De megérte. Én szoptatáskor mérlegelés után pótoltam, ha kellett, később a lefejt tejnél "könnyebb" volt, az üvegben látni a mennyiséget. Lefejni nehezebb. :)

Ne add fel, fog az még termelődni ezután!

2014. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok mérlegpárti. Szerintem csak még jobban stresszelne. Senki nem eszik egyforma mértékben, van, mikor éhesebb az emer, van, mikor kevésbé. Szerintem mérés nélkül is nagyjából be lehet lőni, hogy kábé mennyit kell kikeverni a tápszerből. Angliában élek, itt nagyon ellene vannak. Nem tudom, otthon van e ilyen tápszer, de lehet előre kikevertet kapni. Van olyan is, ami eleve cumisüvegben van, olyat nem mertem venni, mert az 70 ml-s és az van ráírva, hogy 2 órán belül meg kell enni. Ha nem elég a tej, de előtte valamennyit evett, nem fogja megenni, csak kábé a felét. De találtam olyat, ami 200ml és azt írja, hogy 24 órán belül kell elfogyasztania. Ezt fogjuk először kipróbálni, ha kell pótlás. (Van 1 literes kiszerelésben is 48 órás használati idővel)Itt nem adnak ingyen tápszert, gyógyszertári nincs, csak amit a boltokban lehet kapni. Vettem egy dobozzal port is, de azt hiszem ez a kikevert jobban megéri, mert nem hiszem, hogy 4 hét alatt annyi port elhasználnék, ha csak kicsit kell pótolni. A másikból meg melegítek valamennyit, és ha nem issza meg mindet, még mindig el lehet rakni a hűtőbe. Tehát annyit eszik belőle, amennyi neki tetszik. Nem vagyok a híve annak, hogy irogassam, hogy minden nap, minden etetéskor hány ml-t eszik. Nem értem, hogy miért vannak ennyire a mérleg mellett a Magyar anyukák.

Nyugodtabbak vagytok akkor, ha az általatok kitűzött mennyiséget megissza? (úgy értem, hogy megfigyelitek, hogy kábé mennyit szokott inni)És ha egy nap mondjuk nem issza meg, akkor mi van, mit csináltok? Aggaszt benneteket, ha egy pár napig visszaesik az étvágya?

Olvastam egy-két anyukától, hogy azért kezdte el a pótlást, mert mérés alapján babája nem hízott szerinte megfelelően, olyat is olvastam, hogy azért nem adott a babának többet, mert szerinte-mérés alapján- eleget evett...írta, hogy már több hónapos a baba és még mindig "vissza kell fogni" az étkezéseit a babának, mert állandóan enne....hát nem tudom.

Szerintem, ha pótolni kell, akkor adni kell neki pótlást, de hogy méregetni...Első gyerekemnél is volt, hogy nem volt elég a ciciből a tej, de a reggeli lefejt tej elég volt, de soha nem méregettem, megmelegítettem amennyit gondoltam és szépen megette, amennyit gondolt.

2014. dec. 30. 16:54
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek kerdezed?
2014. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!