Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki meddig tudott szoptatni,...

Ki meddig tudott szoptatni, úgy, hogy az elejétől, vagy 1-2 hónapos kortól pótolta az anyatejet tápszerrel?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy néz ki, nem elég a tejem. 3 hetes a babám, de kezdettől fogva nagyon sűrűn kéri a cicit. Szerintem gyors is az emésztése, mert 4-5 kakis pelus minden nap van, plusz pisis pelus is. 2. baba, első babának heti 1-2 kakis pelusa volt. Talán ez nem azt jelenti, nem tudom. 1. baba 2 óránként evett, lusta volt, 1 órát volt a cicin végig, amíg szoptattam (9 hós koráig) 2. baba viszont van, hogy fél órára szopi után kéri a cicit. Sajnost tegnap a 3. este volt-nem egymás után-, hogy vígasztalhatatlanul "visított" -bocs, hogy így írom, de szegénykém nagyon sírt tényleg. Próbáltam neki odaadni a cicit, látszott rajta, hogy be akarja kapni, de egyszerűen mikor ott volt a szájába, nem kezdte el szopni. Az apja próbálta nyugtatgatni, persze hasztalanul. Már késő volt ahhoz, hogy elszaladjunk tápszerért. Kábé fél óráig sírt, aztán újra megpróbáltam cicire rakni. Mintha kicserélték volna, szopta a cicit, mint a kisangyal és úgy tűnt, most elég neki egy cici-általában kettő kell. Akkor most én ezt nem értem. Most van tejem, vagy nincs tejem. Nincs mérlegem. Vagy fél óra alatt termelődik elég? Alapjáraton elég sírós baba, első szülöttem fele ennyit nem sírt ilyenkor. Néha látom, hogy hasfájás miatt sír, de általában este 10, vagy utána, ha sír, látszik, hogy azért sír, mert nincs elég tej. Jön a dilemma, hogy melyik a jobb. Ezerrel nyomják nekem, hogy ne kezdjek el pótolni, mert az a szoptatás halála, de most hagyjam szenvedni szegényt? Első babával is éppen-éppen volt elég tej, de 4-5 hetesen, mikor elkezdtem fejni, akkor kábé 120ml kijött reggel két ciciből, most meg 3 hetesen 80ml két ciciből ugyanannyi idő alatt. Ti adnátok pótlást? A nap melyik részében adjak neki pótlást? Estére gondoltam. Hogy adjam neki? Szopi helyett, vagy szopi után, esetleg csak akkor, ha szükség van rá, vagy rendszeresen? Ha most csak egyszer kell pótolni, van esélyem rá, hogy később is csak egyszer kell majd, vagy akár egyszer el is hagyhatom? Nektek hogy volt, meddig tudtatok utána szoptatni? Milyen gyorsan lettetek teljesen tápszeresek? Mikor kezdtétek el a hozzátáplálást? Azért kérdezem, mert érdekel, hogy szerintetek melyik a jobb, elkezdeni a hozzátáplálást, vagy tápszerezni? Persze most még nem, de 4-6 hónaposan már lehet. Én elsővel 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást, mert mutatkoztak arra jelek, hogy esetleg nem elég a tej, de 4 hónaposan csak kóstolgattunk. Kábé 5.5 hós volt, mire kiváltottunk egy étkezést. De most nem tudom, hogy melyik a jobb:csak szoptatni és tápszerezni 6 hós koráig, vagy hamarabb elkezdeni a hozzátápit, amint csak lehet.
2014. dec. 30. 08:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
Tanacsot kersz, erre leszolod a magyar anyukakat. Az orvos is meri, hogy mennyit hizik, nem semmiert. Szerintem jol tudod mit akarsz kezdeni, csak azt nem ertem, miert kerdezel? Tegy ugy ahogy gondolod, de a helyedben nem melegitenem ujbol, amit nem evett meg, hacsak nem akarsz neki egy jo kis hasmenest.
2014. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdés az volt, hogy szerintetek vegyek e tápot és nem az, hogy vegyek e mérleget, de mindegy, azt kérdeztem, hogy szerintetek a jelek mire utalnak, hogy utalnak e arra, hogy kevés a tejem. És az a véleményem, ha kevés, akkor pótolni kell, csak abban nem vagyok biztos, hogy kevés e. Az egyik válaszoló írta is, hogy szerinte nem elég, másik írta, hogy a jelek inkább hasfájásra utalnak. A magyar anyukákat meg nem akartam leszólni, lehet bántónak vettétek, csak érdeklődtem, hogy miért jó, ha méritek állandóan. A védőnő méri, de gondolom nem megy hozzátok minden etetéskor, hogy lemérje. A védőnő egyszer mér kábé egy héten, vagy tévedek? Itt heti egy mérés van. Valamit akkor félreértettetek a kérdésemben.
2014. dec. 30. 19:42
 13/20 A kérdező kommentje:
Ja még az utolsónak: Ez direkt olyan, hogy 24 óráig felhasználható, újra lehet melegíteni, rá van írva a dobozra. Gondolom nem lenne, ha nem lehetne.
2014. dec. 30. 19:44
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

Fejd le a melled, meglátod, mennyi van benne.


Mérleget megpróbálnám, de nem úgy, hogy naponta százszor mérni, hanem mondjuk egy napig mérni a szoptatások után, hogy lásd, mennyit szív le egyszerre.


Én 1 hónapos korától tápszerrel pótoltam (kis súllyal született, nem szopott rendesen, és hiába is fejtem, 20 ml-k jöttek le a cicimből), ehhez képest most 10 hónapos és szopik még az esti elalváshoz.


Ha tápszer, akkor előbb szoptasd, és utána a pótlás.

Nestlé Lactogen Harmony-t javaslom, kimondottan hasfájós, bukós, stb. babáknak és kiírva olcsó is (900 ft egy doboz kb.)

2014. dec. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a "hülye magyarországi anyák", nem azért mérlegeznek mert az milyen jó passzió és stresszelni akarják magukat de tudják hogy pontosan mi a jó a gyereknek.

A csecsemők végtelenül egyszerűen működnek. Nekik mindenre a szopi a megoldás (akár ciciből, akár üvegből). Nem csak akkor sírnak, cuppognak, tátognak amikor éhesek, hanem akkor is amikor megnyugtatásra, közelségre vágynak vagy egyszerűen csak fáj valamijük.

Képesek addig enni amíg dől a lé a szájukba (utána ugyan a kihányhatják a felesleget, de el tudod Te képzelni hogy ez mennyire leterheli a gyomrukat)?

Mi vagyunk a felnőttek, az elvileg okosabbak nem kell mindig cicit, cumit dugni a szájukba mert egy hasfájós gyereknél ezzel kifejezetten csak ártunk neki.

Neked is fájna a hasad ha (szinte) egész nap félóránként ennél. Fontos a rendszeresség, a min. 2-3 óránkénti etetés. A köztes időben ringasd, simogasd, ha kell hajszárítózzátok a hasát (van hogy segít a hasfájáson a meleg hő).

De a mérleg szerintünk még mindig szükséges. Mert ha már te magad is úgy gondolod a gyerek székletéből hogy túleszi magát Te pedig még erre plusz rátápszerezel akkor csak mégjobban megkínzod a gyereket.

2014. dec. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
47%
nem tudod mennyit eszik de nem akarod mérni. gratulálok. engem az jobban stresszelt hogy elmehet a tejem. néha jobb ha feladod az elveket, a baba miatt még úgy is rákényszerülsz parszor.
2014. dec. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
nem akarok ezen vitatkozni. Tegnap megmérték és tisztára leakadtam. 3700g. Ezek szerint azért van tej, máskülönben hogy hízna ennyit. Akkor tényleg hasfájás miatt volt, meg olvastam egy cikket, amiben írja, hogy az se jó, ha túl sok inger éri, mert estére tiszta stresszes lesz. Hát leredukáltuk az ingereket és úgy néz ki, az is volt a baj. Igazából nem aggódtam a súlya miatt, mert látszik rajta, hogy kerekebb a pofija, és mintha hurkásabb is lenne. Így már 2. éjjele, hogy kevesebbszer kér enni, nem akar óránként enni éjjel. Tegnap csak 2x evett éjjel, most meg csak azért vagyok fenn, mert már hozzászoktam, hogy sűrűn kel.
2015. jan. 1. 05:17
 18/20 A kérdező kommentje:
Ja nem írtam, mihez képest 3700g most. December 9.-én 3165g-mal született -sürgősségi császárral, ezért 2 napig benn kellett maradnunk- 2900 valamennyire esett le a súlya, mikor 12.-én mérte a védőnő az első látogatáskor, aztán pár napra rá kereken 3 kiló volt, majd 3300 valamennyit mért-nem írta le az értéket, én meg elfelejtettem. Ezt december 25.-én mérte. Igazság szerint a 3700g pont etetés után volt, így jött ki.
2015. jan. 1. 05:22
 19/20 anonim ***** válasza:
23%
de aggodtal a sulya miatt kukonben nem csinaltal volna belole temat. es ha lemerted volna megkimelted volna magad nemi aggodalomtol.
2015. jan. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ja, a merlegpartiakat meg, hogy leszolta!
2015. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!