Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » BABÁS, SZOPTATÓS ANYUKÁK...

Marcsiimi2014 kérdése:

BABÁS, SZOPTATÓS ANYUKÁK Miért nem akar szopizni a 3 és fél hónapos babám?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete kezdődött nála. Nagyon nehezen veszi el rá kell szó szerint erőltetni. Ha a mellem közelébe van ideges lesz és sír. Fél óra próbálkozás mikor már lenyugodott, erőltetésre elkezd szopni. "Át kell vernem" mintha a cumiját adnám a szájába gyorsan a mellem kapatom be vele.. Elég aktív baba. Mindenre figyel, erős. Eddig nagyon szeretett szopizni. Semmi nem változott körülötte. Mi lehet a gond?
2015. jan. 8. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mióta cumiztatod?
2015. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet, h erosen jo n a tejed es nem birja nyelni? Az en babamnal is csak egy ido utan okozott gondot, nem rogton az elejen.

Esetleg cumizavar? Miota cumizik? Bar elvileg 3 hos kor utan mar nem nagyon szokott gondot okozni altalaban, mert kulonbseget tudnak tenni. De ez is babafuggo dolog.

2015. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Norceee válasza:

Nyugi, szinte minden babánál előfordul. Számos oka lehet, kezd túl érdekes lenni számára a világ, stb...

Verd át, és általában pár nap alatt rendeződik a helyzet.

Nekem ilyen esetben az is segített, ha félálmában szoptattam meg, és nagyon hamar visszaállt a rend és több, mint 3 éves koráig szopizott.:)

2015. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyik válaszoló írta, hogy esetleg túl erősen jön a tej. Nálunk is volt ilyen baj.
2015. jan. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nalunk is volt ilyen. Feszitette magat, sirt stb. En olyankor mimdig letettem, hagytam, hogy megnyugodjon es kezdtuk elolrol az egeszet. Elmult magatol par nap alatt. Es verd at nyugodtan, nekem a gyerekorvos is mindig azt tanacsolja a nagyobbiknal is, ha problemazik az evessel!
2015. jan. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem azt javasolták, hogy fejjem le az első néhány ml-t, ami nagyon erősen jön és utána tegyem cicire.

Esetleg az is lehet, hogy valamiért most nem olyan jó a tejed íze, mint előtte. Egy kis gyulladás miatt, vagy mert meg fog jönni, vagy mert picit pang benne a tej. Nekem volt olyan, hogy kiköpködte. Aztán rájöttünk, hogy sós, ezért nem eszi meg. Lefejtem, a következő adag már édes volt.

2015. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1 hetes kora óta cumizik,

lehet, gyorsan jön a tejem,

már lassan 2 hete tart. napközben nem, éjszaka elveszi

nappal csak üvegből hajlandóenni.

köszönöm a válaszaitokat. remélem lassan vissza áll.

2015. jan. 10. 10:39
 8/15 anonim ***** válasza:
Cumizavar v.eros tejleado reflex. Ibclc.hu-rol szoptatasi tanacsado segithet!
2015. jan. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsonak igaza van!
2015. jan. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Már szinte nem is szopik ha nagy nehezen be is kapja a mellem 2-3 perc után elengedi és nem lehet vissza adni a szájába. Már annyit erőltettem neki de nem javul, rosszabb.

Nem szeretném erőszakosan szoptatni. A cumija is alig kell neki. Cumisüvegböl eszik már 3 napja.

2015. jan. 11. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!