Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a baj a három óránkénti...

Mi a baj a három óránkénti szoptatással?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy a sárgaföldig le van pontozva, aki nem igény szerint, hanem három óránként szoptat. De mi vele a baj? Mert ugyanakkor azt is láthatjuk itt, hogy aki igényszerint szoptat annak is beáll a babája 2,5-3 óránkénti szopásra magától, tehát tényleg ez a jó nekik. Akkor mi a baj azzal, aki eleve így kezdi és megspórolja a macerát, nyűglődést, tervezhetetlenséget, ami addig tartana, míg végre szerencsétlen baba magában beállítja az optimális időpontokat?
2015. jan. 23. 17:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

szerintem kb ugyanaz a két módszer csak máshogy hivjak

ha 1 oraig hagyod cicin, megszokja hogy az eves egyoraig tart. raadasul tul eszi magat, 1 ora mulva kinlodik - se te se o nem tudjatok mitol. te ehsegnek ertelmezed es cicire teszed amitol o mrgnyugszik ideig oraig mig ujra tul nem eszi magat. na ez nyűg. es igenis elejet lehet venni, ha már kezdetektol felvesz egy tempot a baba, raerez h a cici evesre valo nem alvasra - ebresztgeted es 30 perc utan elveszed tole. sir? nem baj. ha hasfajos lesz meg inkabb sirna. nem, nem kell sirni hagyni. fel kell venni bofiztetni vallon elaltatni. jobbat fog aludni mintha 2 orat lett volna cicin es ossze vissza bukna magat. es igy inkabb ki fogja huzni 3 orat mintha megszokja h egesz nap ehet

szoval szoptass 3 orankent es egyben igeny szerint - de nem kell rogton cicit adni neki minden nyekkenesre.

2015. jan. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%

10-es vagyok


Én jelenleg is igény szerint szoptatok. Van hogy 2, de van hogy 4 óránként. Ahogy igényli. Sosem volt órákig mellen, sosem aludt cicivel a szájában. Sosem komfortcicizett. Sosem bukott. Sosem volt hasfájós. Ha szoptatás után 1.5 órával éhes, én bizony megszoptatom.

2015. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem egyformak a gyerekek...Az enyem szuletese ota nem eszi meg az adagjat egy evesre. Tapszerbol sem. Ezert surubben eszik. De biztos nem hagynam sirni ezert..Felfog nőni igy is :) Es az is aki 3 orankent eszik. Sztem nincs jelentosege...
2015. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

10es és 12es vagyok


Bocsi, kicsit lenyugodtam. De engem mindig kiakasztanak az ilyen emberek. Hogy várhatják el, hogy minden gyerek ugyanolyan időközönként ugyanannyit egyen?! Pl ha a gyerek nem jelzi hogy éhes 3 óra elteltével, akkor is meg kell etetni? Aki nem igény szerint szoptat az vagy tömi, vagy éhezteti a gyerekét, kicsit eltúlozva persze.


Félreértés ne essék, akinek a gyereke 3 óránként éhes, az persze szoptasson 3 óránként. De szerintem ez igény szerinti szoptatás, annak ellenére, hogy lényegében ugyanaz.


És nem értek egyet azzal, hogy az igény szerinti szoptatáskor mindenre a cici a válasz. Akkor kell megszoptatni, mikor jelzi, hogy éhes, fölöslegesen nem kell tömni.

2015. jan. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baj nincs vele, az a normális, csak most sokan kitalálták, hogy a gyerek bármiért nyekken egyet etetik, meg nyugtatás helyett is az etetést használják. De ez nem helyes. A óránkénti sokkal jobb.
2015. jan. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A minden nyekkensésre mellre tevés nem egyenlő az i.sz. szoptatással!!!

Nekem az első 6 hétben szinte nonstop szopizott a babám, aki most 3.5 éves, vannak az i.sz. szoptatás által jelentett kötöttsgeknél komolyan gondol is később, írásba adom.

2015. jan. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!