Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy is vannak ezek, csak...

Hogy is vannak ezek, csak hogy tisztábban lássak?

Figyelt kérdés

3ik gyerek,de nem vagyok rutinos,mert a többiek nem szopiztak.


Első kérdés: Ha a tejtermelés kereslet-kínálat elven működik,akkor mért nem annyi termelődik vissza,mint amit előzőleg kiszopott,vagyis amennyi a babának kell?-oké nap végére kevesebb,de laktatóbb(zsírosabb a tej).meg ha üres a mell,gőzerővel működik,hogy tej legyen,de estére van,h az adagja csak 2mellből van meg.


Második: Fejjünk vagy ne? ez szerintem egy ördögi kör,hol ezt ,hol azt írják és olvasom. Egyik hely szerint beáll 3-4.héten a kereslet-kínálat így nem kell fejni,máshol meg fejjünk,mert a bent maradt tej apaszt,de ha totál üresre szívta ki akkor is fejjünk? A semmit?-az max csak plussz inger a mellnek...szoktam néha a tejszaporító fejést is 7-7-5-5-3-3-1-1 ,de azzal is fél óra lemegy(két másik mellett ez nem mindig sikerül)és van,hogy csak a 3 vagy az 1perces fejésnél jön még le 20-30ml


Harmadik: mért jó,ha az előzőleg kiszopott cicivel kezdjük a következő etetést és utána adjuk a mésikat?


Negyedik:Növekedési fázis(nekünk a 6hetes fog lenni lassan) ez meddig tart? ilyenkor hagyjam sírni ,ha nem tud annyit kiszopni vagy ha óránként akar rajtam lógni,de annyi idő alatt nem is termelődik annyi tej,gondolom ha kiszívta utána még sír majd ,mert éhes?vagy ilyenkor többször esznek keveset?ha üres is cicizzen? komfort szopás? hány nap után áll majd helyre?



Remélem érthető voltam nagyjából.Előre is köszönöm.


2015. jan. 24. 20:15
 1/9 A kérdező kommentje:
urtica urens 5ch és mecsek tejszaporító tea véleményeket is írnátok?
2015. jan. 24. 20:20
 2/9 anonim ***** válasza:

1. nem annyi kell hogy visszatermelődjön, amennyit kiszopott, hanem amennyire majd szükség lesz. Pl. ha majd éjjel már nem szopik, akkor éjjel nem fog annyi termelődni. Ha az esti szopizásnál már csak két mellből van meg az adagja, az nem baj, harmadik babámnál nálam is így volt, mégis sokáig tudtam (5 hónapig) kizárólagosan szoptatni.

2. Én első gyereknél fejtem, a másik kettőnél már nem volt rá idő, igaz, volt elég tejem, nem volt rá szükség sem. Ha tejszaporítás miatt fejnél, akkor a üres cicit is szívni kell, hogy a szervezeted azt az üzenetet vegye, hogy nem elég tejet termelt.

3. Ha két mellből eszik az egyik evéskor a baba, akkor amelyikből először evett, azt teljesen kieszi, a másikból meg csak annyit eszik, amennyire még pluszba szüksége van. Ilyenkor érdemes a következő etetéskor azzal kezdeni a fejést, amivel az előző evést befejezte, hogy az is teljesen ki legyen ürítve. Ezzel egyrészt megelőzöd az esetleges mellgyulladást, másrészt ha nincs kiürítve a mell, a szervezeted azt hiheti, hogy túltermelés van, kevesebb tejre van szükség.

4. A növekedési ugrás néhány napig, esetleg egy hétig tart. Sokan biztos a komfort cicizést fogják javasolni, sokaknak az jön be, erről én nem tudok nyilatkozni, mert én sose komfort ciciztettem. Inkább gyakrabban dajkáltam, és sűrűbben (2 óránként) etettem. Üres cicire is lehet tenni a babád. Ha Te úgy érzed, hogy üres a melled, attól még lehet, hogy van benne. Ha meg tényleg kevés van benne, akkor is a szoptatás a legjobb tejszaporító.

5. A tejszaporító teák gyakran hasfájást okoznak a babáknál, ezért mielőtt elkezded inni, érdemes először kis mennyiségben kipróbálni.

2015. jan. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a kereslet kínálatnak ídő kell, és nem mindig ugyanannyit eszik ám a baba. lehet,hogy valamennyit,lehet,hogy utána még szopizik ha nincs semmi, plussz napok mire beáll. és igen a tej összetétele óráról órára változhat,plussz minden befolyásolja. a közérzetetm, mennyire vagy fáradt, mennyi folyadékot fogyasztottál stb stb. fejj ha akarsz szaporítani, vagy túl sok a tejed. ha elkezdesz evés után fejni,úgyis látod 3-4perc alatt jön e tej, vagy csak csöpög,így tudod,hogy maradt-e. azért mert a baba az első mellnek vehemesebben esik neki, jobban űriti,ezért kezdjük mindig másikkal,hogy mindig másikkal.ha elég tejet akarsz nehogy hagyd sírni. szoptasd amennyit csak akarja, a 6hetesnél (nekünk 7) 2x 4órát is kellett szoptatnom. ha hagyod, pár nap alatt növekszik a tej. igen,üresen is mert szopás közben termelődik a legtöbb, meg felismeri a szervezet,hogy kevés a tej. nekem a védőnő mondta, hogy még a nyálában is van olyan hormon, ami segíti a tejtermelést.
2015. jan. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja előző vagyok,elfelejtettem az urtica semmit nem használt nekem, a teáktól fájt a hasa. a legjobb módszer a sok szopi esetleg fejéssel.
2015. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok, hogy lll.hu. Itt minden kérdésedre kimerítő, részletes, logikus magyarázatot találsz, ha tanácstalan vagy rájuk hallgass!
2015. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

amúgy a szaporító fejésnek mért7-7-5-5 stb. aaz ideje?

mi a logikája?

2015. jan. 24. 21:12
 7/9 anonim ***** válasza:

nincs üres cici :) ha cicin van akkor termelődik a tej, csak lassan, de ő folyamatosan kap :)

nem, nem az üres cicivel kell kezdeni a szopit, ezt rosszul olvastad.

ha annyi tejed van amennyi kell, akkor nem kel fejni. ami marad, az felesleg, másnap nem fog annyi termelődni. ha nincs elég, de a baba cicin van, így inger éri és nekiáll termelni, akkor másnap is plusz lesz. ha fejsz, becsapod a baba igényét, tehát a melled úgy érzékeli, hogy kevesebbet termelt, ezért kell még, így többet fog termelni

2015. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az utrica urens vált be. Rosszul kezdtem el szedni, majd a gyerekorvos mondta el, hogy minden szopi közben 5 db a nyelv alá. 3 napig. Ez beindította. Most már csak sörözök:-) ( utálom egyébként, és alkoholmentes:-) )
2015. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
azért,hogy többször elindísd a tejleadást
2015. jan. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!