Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom, hogy szopizni...

Honnan tudom, hogy szopizni akar, ha már mindent a szájába vesz?

Figyelt kérdés
5 hónapos, igény szerint próbáltam mellretenni. De már mindent a szájábavesz, aktívan szopizza az ujját, mondhatni fokyamatosan, ezért nem tudom, hogy most már hogyan valósítsam meg az igényszerintiséget?
2015. febr. 9. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
5 honapost mar ne igeny szerint szoptass hanem 3-4 orankent. itt az ideje a napirendnek.
2015. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha játszik csak rágcsizza,majszolja a kezét,ha éhes rendesen szopja. vagy moss kezet,hajlísd be az ujjad,ha a külső ujjpercedre rá akar cuppani bizony éhes :-) ha jobban elkezd éhes leni, elkezd majd nyöszögni is,egyre elégedetlenebbül meg hangosabban, aztán persze pedig sírna. meg hát persze mellre teszed,úgyis hallod nyel-e,eszik-e,vagy csak cummog. az éhes baba meg persze nem fog elégedetten gagyogni,meg játszani se.
2015. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az y helyzet, hogy eléggé folyik a tejem, van rendesen, így a babám nem tud komfortszopizni, s már a saját ujját szopja folyamatosan, szval nehéz.
2015. febr. 9. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Általában hangosan jelzik, ha éhesek, leginkább "eee" hanggal. Egy idő után mindent a szájukba vesznek, ez nem lehet támpont. Ha nézed, hogy hánykor evett utoljára, akkor tudod, hogy rá fél órával nem azért szopja az ujját, mert téged akar. Ha viszont eltelt 3-4 óra az utolsó szopi óta, akkor sanszos. Megvárhatod, míg hangot ad neki, attól nem lesz semmi baja. Ha meg a komfort szopi helyett a saját ujját szopja, örülj neki! Azt jelenti, hogy meg tudja nyugtatni saját magát is, nem kell majd 5 percenként ugrálnod, felkelned hozzá.
2015. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!