Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet így is biztosítani a...

Lehet így is biztosítani a babának az anyatejet?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekem, de úgy gondolom, nem bírnék szoptatni. Nagyon érzékeny a mellbimbóm, egyéb téren sem engedek vele semmit kezdeni, mert irritáló, ha bármi/bárki hozzáér. A gondolattól is kiráz a hideg, hogy azt egy baba szopja, még akkor is, hogy tudom, ez a rendeltetése.

Viszont nem akarnám az anyatejtől megfosztani a gyerekemet. Fejőgéppel lehet annyit tejet biztosítani, hogy elég legyen? Úgy gondolom, az annyira nem zavarna, mert magamnak csinálom, a saját érintésem más valamelyest, vagy jobban elviselhető.


2015. márc. 2. 23:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
Én júliusban szültem, terhesség előtt, alatt undorítónak találtam a szoptatást...és ez szülés után sem változott meg. Én fejtem a tejet ameddig bírtam, aztán már nem kapott tápszert, szép, egészséges 7.5 hónapos baba.
2015. márc. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Fejőgéppel is fenn lehet tartani a tejtermelést, csak akkor olyan fajtát kell venni. Többféle létezik, valamelyik arra jó, hogy a felesleget nagyjából kiszívja, és van erősebb fajta, amit pl. barátnőm használt, mikor koraszülött babáját még nem szoptathatta.
2015. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
szerintem fogsz tudni :-) nekem is rémesen érzékeny volt,már az rossz volt,ha a törölköző hozzáért. már terhesen azt gondoltam,hogy fogom én bírni a szoptatást.de bírtam :-) igaz,hogy az eleje fáj,de hidd el,a mell megedződik.ahhoz képest,mennyire nem volt jó az elején,ma már simán szoptatok alig érzem. egyébként egy dupla szívófejes fejőgéppel lehet biztosítani,ha elégszer és elég ideig fejsz,de tudod a babáknak nem csak táplálék az anyai mell,hanem meg is nyugtatja őket,vigasz nekik. egy újszülött annyira keresi a mellet,ne vedd ezt el tőle. majd ha meglátod az elégedett kis fejét miközbe szoptatod,olyat üvegnél nem csinálnak. meg a kolosztrum csak néhány csepp,ha lefejed pár cseppet már melléöntesz már el is pazarlodott,pedig minden cseppje értékes,abban vannak az ellenanyagok amik kellenek neki az első napokban. és kényelmesebb is a szoptatás,ha mész valahová nem kell autós melegítőt(amúgy 100 év mire felmelegít) meg termoszt cipelgetned.én azt mondom azért prbáld meg mellbimbóvédő nélkül az első heteket,hátha. egyrészt marha körülményes ha máshol szoptatsz még felrakni,meg tisztitgatni,én használtam eleinte,mert nem tudta bekapni,és azt javasolták. a már kikezdett mell ettől is fáj,és csak a macera volt vele. persze ez is jobb,mintha egyáltalán nem szopna,de azért próbáld meg
2015. márc. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez a helyzet.Sosem engedtem a férjemnek,hogy valamit is csináljon velük,még akkor sem,mikor teherbe estem.A lányom most 6 hetes,szoptatom.Az első 2-3 hét rettenetes volt.Még ő is tanulta,hogy hogyan kell ráfognia,és a mellemnek is szoknia kellet.Fájt elég rendesen,ráadásul az egyik annyire kisebesedett,hogy jött belőle genny is.Akkor egy hétig azt a mellemet csak fejtem,és a másikból szoptattam.Azóta már nincsenek ilyen gondjaink.Sajnos a mell kisebesedése a legtöbb nőnél előfordul első baba esetében,mert a mell nincs hozzászokva a túlzott igénybe vételhez.Tapasztalatból mondom,hogy a fejés nem megoldás,mert az nem tudja úgy kihozni a tejet,mint ahogy a baba kiszívja.Az elejét még könnyű lefejni,de az pont a vizes tej,ami szonjoltásra jó a babának,az igazi tápláló zsíros tejet,már nehezebb lefejni,és nem is tudod mind lefejni.Mikor a géppel már nem jön semmi,a baba még vígan ki tudja szopizni.Én is féltem a szoptatástól,mikor kisebesedett a mellem,sírtam,mikor szoptatnom kellett,de tudtam,hogy ez a legjobb neki.Így erőt vettem magamon.Hidd el,neked is menni fog.Ha ott lesz majd,ösztönösen szoptatni akarod. :)
2015. márc. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Most úgy érzem, ismerem annyira magam, hogy ez a szorongásom nem múlik el, de mindenesetre egy próbát adok majd neki. Sajnos én nem biztos, hogy 2-3 hétig próbálgatnám, lehet, hogy elég lenne pár sikertelenség és egyszeri kisebesedés, hogy a félelmeim végleg gátat szabjanak, akár érdeke a babának, akár nem. :(

Valószínűleg első körben a bimbóvédővel merném csak egyáltalán megkísérelni a dolgot, és ha az meglepően problémamentes, akkor merném közvetlenül.

A mellszívástól kevésbé tartok, hiába kellemetlenebb, mert én az "idegen" eredetű szívástól félek. A mellszívót mégis én kontrollálom.

2015. márc. 3. 12:52
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem nincs jó tapasztalatom a bimbóvédővel.Vettem én is mikor kisebesedett a mellem,boldog is voltam,mert egyáltalán nem fájt vele a szopi.de annyi levegőt nyelt vele a lányom,hogy mindig visszajött a tej a büfivel.Így inkább erőt vettem magamon,és nélküle szoptattam.
2015. márc. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem,ha azt akarod,hogy egyáltalán ne legyen kellemetlen,akkor kézzel fejd a tejet,mert a mellszívó vákumja is eléggé tudja húzni,és nem kellemes érzés.
2015. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vigyazz a bimbovedovel nekem cumizavaros lettbtole a kisfiam.szoptatni csodalatos (tudom unalmasan hangzik). Extra erzekeny volt a mellem mindig en is szenvedtem par hetet az elejen de most masfel eve szoptatok es minden alkalommal ugy veszem a fiam a kezembe en nezek ra szopi kozben h.ezvaz erzes mindent meger. ezt ki kell probalni :) bar en lehet mar elvetemult vagyok de minketten szeretjuk. A ferjem is mosolyogva nez rank ilyenkor szoval nalunk ez igy jo...
2015. márc. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
nekem bevalt a bimnovedo, az elejetol.fogva hasznalom, de cumisuveget is neha, es a babam nemnlett.cumi zavaros. most 7 hos ea most meg ujjabban vedo nelkul szopizunk...szoval nalunk egyaltalan nem befolyasolta a szopizasi kedvet.
2015. márc. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!