Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapad a tejem? Mit tehetnék még?

Elapad a tejem? Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
3 hetes a kislányom. 1 hete totál kisebesedett mindkét mellbimbóm, borzalmasan fájt a szoptatás. ez pár nap alatt helyrejött, de a tejem egyre kevesebb. 1,5-2 óránként szoptatok, iszom a laktoherb teát, szedem a homeos bogyókat, iszom a görögszénamagot. folyadékbevitel 1 nap megvan vagy 3 liter. az első két hétben tudtam fejni is szoptatás után, most ezeket adom pótlásnak, de már alig van a fagyasztóban. :( mit tehetnék még? nagyon el vagyok keseredve, kudarcként élem meg. nem szeretnék tápszerhez nyúlni.

2015. márc. 19. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

amik még ötleteim:

ha sportolsz ne tegyed, pihenj ahogy csak tudsz(sok energia a tejtermelés)

egyél napi 5ször, nem kell sokat, de legyen reggeli, normál főt étel


ha lenne káros szenvedélyed, a cigivel garantált, hogy alig lesz és elapad

2015. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3 hetesen van egy növekedési ugrás. Tedd mellre nagyon sokszor, ha lehet, ne pótolj! A fejés mennyisége nem reális, a baba sokkal hatékonyabban szopik!
2015. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem sportolok, nem cigizem.

viszont nagyon rástresszeltem...az első gyerkőcnél nem volt ilyen gondom, bőven volt tejem.

most viszont naponta többször rámjön a sírhatnék, és nagyon elkeserít a helyzet.

2015. márc. 19. 21:06
 4/11 anonim ***** válasza:
az első az,hogy ne adj felesleges pótlást. mennyit eszik? mennyit adsz utána? ha pár tíz ml hiányzik nem kell adni,megszoptatod 15-20 perc múlva, eszik annyit. nekem szoptatási tanácsadó mondta,annyi pótlást adjak,hogy megnyugodjon. a pisis pelusokat viszont nagyon figyeld,ha nincs elég,kevés neki a folyadék. nem jó,ha degeszre tömöd a fagyasztóból,aztán ő kidől 3-4 órákra jól lakottan aludni. ha adsz is neki,előbb mindig szoptass mindkét melledből. a legjobb az,ha 1 órát szoptatsz,negyedórás mellcserékkel ha éppen nem nyel semmit. utána pedig fejj,akkor is ha nem jön semmi,15-20 percet akkor is fejj. próbálj addig,hogy legalább 1x meginduljon a tej,ez kb 20percenként van. ilyenkor lazíts,ne görcsölj rá,az késlelteti a tejleadást. ha a baba vevő rá,tarts szopi napokat,szoptass egész nap is ha bírja. mikor elaludt,mert előbb utóbb kidől úgyis, akkor pedig fejj. igyál eleget továbbra is, a 3-4 liter legyen meg,több nem kell. gépi mellszívót ajánlok,dupla szívófejjel,gyors,és növeli a tejmennyiséget. éjszaka szopik még? ha nem akkor neked kéne fejni. a szaporítás ideje alatt 3 óránként, később jó lesz a 4 is,ha már van elég. nappal a lehető legkevesebb idő telljen el két mellűrítés között,órákat ne hagyj semmiképp. az pl. nagyon jó,ha szoptatsz 1 órát, fejsz, egy óra múlva megint szoptatsz. ilyenkor persze úgy kell kalkulálni is a pótlást. idő,mire több lesz,nekem mondta a tanácsadó,hogy 10mlként növekszik az anyatej,hát kb ez így van. háromnegyed részben evett tápszert, 3hét volt felszaporítani,hogy elég legyen. bár ő nagyon nagy étkű volt :-) kudarcnak ne élld meg,mert nem az. nem ettől leszel jó anya,ezen aztán nem múlik
2015. márc. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mára belázasodtam, a mellem nagyon fáj, csupa piros. írtak fel antibiotikumot, 1 hétig fejni kell a tejet és kiönteni, addig tápszer, mert már nincs tartalék tejcsink. utána meglátjuk, hogy elfogadja e még a tejcsit. eléggé elkeseredtem.... :(
2015. márc. 20. 14:43
 6/11 anonim ***** válasza:
sajnálom. a cumizavar miatt a medela calmát ajánlom,hogy addig is abból etesd. ne aggódj,nem lesz semmi baja,ha addig tápszert eszik. a fejést csináld úgyanúgy legalább 2 óránként,ha tudod legyen néha másfél,és szándd rá az időt,mintha szoptatnál,szóval ne csak 10percet. ne keseredj el,ha nem cumisüvegből eteted,nem lesz megzavarva, a tejtermelést pedig jó gépivel fenn lehet tartani,növelni is lehet.
2015. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj rá, mert akkor hiába szoptatsz gyakran, nem váltódik ki a tejleadó reflex és amiatt jut kevesebb tejhez a babád. A mell nem tud kifogyni, de ha a tejleadó reflex gátlódik, nem jut hozzá a tejhez. Nem is kell nagyon stresszelni, nálam már az is elég ha csak rágondolok, hogy na vajon most lesz reflex, és tutira nem sikerül. Én is napi 10-szer is szoptatok, de abból kb. 4-szer van nálam reflex, ezért kevés a tejem. Néha sikerül elterelni a figyelmem Tv-vel, ezzel-azzal, olyankor nem gond a szoptatás. A lényeg, próbálj olyan zombi állapotba kerülni szoptatáskor, mint ha hajnali 4 óra lenne, amikor az ember még nem tud gondolkozni és csak szoptass, és lesz elég tej.
2015. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, ha annyira kisebesedett a mellbimbód, nem lehet hogy a baba nincs jól mellen és emiatt nem váltódik ki a tejleadó reflex?

[link]



– A bimbónak el kell érnie a baba szájában a kemény és a lágy szájpad találkozásáig. (A saját szádban dugd hátra a nyelved, hogy ez milyen hátul van…) Ha csak a bimbó hegyét kapja be a baba, akkor azt fájdalmasan megcsócsálja, és tejet se tud szívni. (Itt látható, hogy micsoda különbség mennyiségben, ha csak a bimbót képes nyomkodni a baba az ínyével, ahhoz képest ha az ínye eljut a bimbóudvarig: http://www.youtube.com/watch?v=IQYThWMHgjI ) Ha nem szívja be elég mélyen a bimbót, akkor a nyelvével felnyomja a kemény szájpadhoz, és kisebesíti.


[link]

2015. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem szoptatási tanácsadóval, szerinte (is) a baba technikája rossz, és én is látom, hogy alig kapja be a mellem. ezért is olyan fájdalmas a szoptatás, és újra és újra ki fog emiatt sebesedni. most ugye szopi szünet van 1 hétig, utána remélem változik a technikája, mert így nem tudom elviselni hosszú távon a szoptatást. első gyereknél olyan öröm és élmény volt, most viszont sajnos rettegek a szoptatás gondolatától is. tudom, ez nem jó hozzáállás, és már ezzel is befolyásolom a tej mennyiségét, mert rástresszelek...
2015. márc. 22. 20:26
 10/11 anonim ***** válasza:

na az aztán tényleg fáj mint az állat. első pár nap kibírható,de aztán... a nyelve mint egy kés. úgy nézett ki a mellbimbóm,mint amit kettévágtak. 1-2 nap szünetet tartottam,aztán azt csináltam,hogy ezerrel próbáltam rávenni,nyissa már ki nagyobbra a száját,és villámgyorsan kellett ráhúzni. utána meg tartani kellett,nehogy hátrahúzodjon,mert akkor kijjebb csúszott a szájából,és kezdhettem előről. persze ő nem engedte el a mellem,mint a satu,nekem meg úgy fájt ez a dugd be a kisujjad a szájába módszer,hogy csillagokat láttam. a védőnő mondta,fogjam be az orrát,elengedi magától. mert olyankor sérült a legtöbbet,mikor le kellett fejtenem róla. muszály megtanítod minnél előbb,ne a rossz szopás rögzödjön be neki. mellbimbókrémmel pedig ne sprorolj,és szoptatás után még levegőztesd,hogy gyorsabban gyógyuljon.

4es

2015. márc. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!