Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki volt/van úgy vele, hogy...

Ki volt/van úgy vele, hogy semmiképpen nem engedi a babát a melle közelébe?

Figyelt kérdés
Félreértés elkerülése végett,nem letámadást,kioktatást szeretnék,és nem is arról van szó,hogy nem anyatejet akarok adni neki.Természetesen igen,de hogy a mellemből egyen,az számomra elképzelhetetlen.Fejni szeretnék.Tudom,hogy "eredetileg" a női mell a baba táplálására szolgál,nem pedig szexuális játékszer,de én ezt nem tudom elfogadni.Eleve érzékeny a mellem,csak szex közben szeretem néha-néha,ha hozzáér a párom.De hogy egy baba azt szívja,meg előkapjam,ha éhes,ez számomra teljesen nőietlen dolog.Vagy nem tudom,hogy fogalmazzak.Nem az alakját féltem,az az öregedéssel is változik.Egyszerűen kèptelen vagyok elfogadni,hogy a mellemből egyen a baba.Valaki érez még így?

2015. ápr. 28. 15:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
vannak visszas erzeseim nekem is ,de en a babara bizom ,hogy neki mi a jo es az alapjan cselekszem.ha megy a dolog es ugy szeretne ,termeszetesen ugy lesz.
2015. ápr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Én a harmadik gyereknél voltam így. 2 hónapos koráig voltam képes szoptatni.
2015. ápr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Megszületett már a baba? gondolom nem.

Ha még nem, akkor feleslegesen ne frusztráld magad. A hormonjaid is tombolnak most... meg sok mindent sokféleképp el lehet képzelni. Csak majdnem felesleges. Majd alakul.

Viszont, inkább úgy állj hozzá, hogy megpróbálom! Legalább pár alkalommal.


A fejésről:

A tej akkor termelődik, mikor a baba cicizik. A fejéssel is valamennyi, de elenyésző. Tehát beindul a tejed, de nem kap megfelelő ingert. És tapasztalatból mondom, nem fogsz 2-3 óránként fejni... ami számomra visszataszítóbb volt mint a szoptatás. Elbújtam volna legszívesebben még a férjem elől is.

Tehát ritkul a fejés... a tej csökken. és szép lassan elapad.

Szóval ne így állj hozzá. Nekem műtéötték többször a mellem, a mellbimbóm 2 szer.. tej nem volt a többször műtött oldalon.Azt mondta a doki, hogy sajnos sok tejcsatorna át lett vágva, és olyan kötött a mellállomány, hogy fejnem kell.Marad a másik oldal. De ördögi kör.. fejsz..aztán úgy érzed magad mint egy fejős tehén...

És persze sokan a fejéssel sincsenek tisztába. Azt a mellet gyűrni, gyömöszölni kell, hogy rendesen ürüljön!

Szóval a problémák ellenére megpróbáltam. Nem jártam sikerrel, 6 hetes kora óta tápszeres! De megpróbáltam, megtettem amit lehetett.

2015. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

eleinte nekem is fájt az első szívásoknál, de később ez elmúlt, totál nem hasonlít "romlott" szexualitásra az egész, eszembe nem jutna furán érezni magam, gyermekem mellemből történő táplálása miatt.

amikor még csak terhes voltam mér sokat olvastam arról hogyan kell, milyen időközönént, honnan tudom mennyit eszik, eleget eszik e, milyen eszközzel jobb fejni.

nem is agyaltam ilyesmiken, de olyanon se pl hogy de fura, anya leszek vagy hasonló.


nekem teljesen természetes érzés volt, lehet sokat segített a gyerekkorom is, volt egy nagyon szép mesekönyv ami bemutatta ezt a folyamatot, hogyan is születünk, anyu hogy megismeri apát, évszakokra bontotta le az eseményeket, erdei tündérekkel is díszítve voltak a lapok, egyik oldalon a picike magzat, jelezve hogy ilyen picike most, különbségek a fiú és lány között, befejezésül többféle nemzetiségű gyerekek hogy ő is, ő is, de ég te is aki olvasod így született. egy szép történet volt. ,ár akkor belémivódott a gyermevállalás és annak összes velejárójának természetessége.

így felnőve nem éreztem semmit furán, vagy érdekesen, vagy idegenne magamtól, pláne hogy el is várom már gyermekvállalási korban a megfelelő testi lelki érzelmi érettséget mellé.

2015. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
Jól mondod, ez a női mell funkciója! Nem a pasik örömére van, nem szexuális játékszer, nem is arra van, hogy egyesek kipakolják közszemlére, ha kíváncsi rá más, ha nem! Arra való, hogy a saját gyerekünket abból tápláljuk!
2015. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
40%
En a helyedben felkeresnek egy pszichologust, hatha o tud rajtad segiteni.
2015. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%
Én nem tudom, nem éreztem így, ahogy te, viszont azt tudom, hogy a fejéstől minden bajom volt, fájt és vérzett a mellem! Míg a szoptatás nem okozott ilyen problémát és terhet.
2015. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Hú itt van aki nincs tisztába a dolgokkal. Kedves kérdező én sajnos nem tudom cicimből etettni a picit (pedig 1000× abból mint fejni) szóval én már 8 hónapja fejem napi 3 alkalommal és tejleadó vagyok. Szóval sosem volt cicin a babám még is van bőven tejem. Leadott mennyiség 3 L és ehez jön amit a pici megeszik. Szóval baromi nehéz a fejés mindenhonna rohanni haza az első jónapokban kimozdulni sem tudtam. Aztán az állandó fájdalom amit a gép rendszeres használata okosz hát iszonyat érzékeny... megértem ha nem tudod elképzelni hogy melledből egyen de hidd el és ezt nem meg gyűzésből irom de sokkal könnyebb és egyszerübb.. mit fejni. Most már nagyon nehéz nekem mert a pici aktív kúszik mászik pakol stb.. így reggel 2 óra alat tudok lefjni. Este ha a fiam alszik kezdhetem újra. Délutáni 1 hónapja elhagytam mert már nem bírtam tovább. Se éjjelem se nappalom nem volt. Így legalább pihenni ( aludni) tudok a picivel. Jól gondold meg.
2015. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyen ismerősöm, mikor még terhes volt akkor mondta hogy ne is meséljünk neki szoptatással kapcsolatban mert hányinger az egész, gusztustalan stb. Aztán a gyerek már elmúlt 2 éves és még a mai napig szoptat, és még dicsekszik is vele.
2015. ápr. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%
Miért ne szoptathatná a 2 évest?
2015. ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!