Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A tejtermelődéstől vagy...

A tejtermelődéstől vagy magától a szoptatástól ereszkedik meg a mell?

Figyelt kérdés

Tény, hogy 2 gyerkőc után nem olyan szép, feszes a mellem, mint volt. A barátnőm pedig most várja az elsőt, és amiatt nem akarja szoptatni, mert az én cicim is megereszkedett..

Azt mondja, hogy amint beindul majd a tejtermelődés, egyből el is fogja apasztani, mert így szép marad neki.

Hogy értessem meg vele, hogy a babának kell a tej, és a szoptatás egy csoda?

Vagy ha lefeji a tejet, és úgy adja a babának, akkoris megereszkedik?

Megbántani sem akarom, de szerintem ökörség, amit csinál :(


2015. jún. 2. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:

attól, hogy folyton felfújódik (megtelik) majd leeresztődik (kiszopizza a baba). ettől megnyúlik a bőr, ami már nem lesz olyan feszes. gondolom én, ha valaki kevés ideig szoptat akkor kevésbé ereszkedik meg és nyilván alkat kérdése is.

nekem pl. ott van ahol volt, 10 hónapig szopizott a gyerekem, viszont egy számmal kisebb lett :(

2015. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Az en mellem pl egyaltalan nem ereszkedett meg. Viszont tiszta stria lett, amikor beindult a tejem. Komolyan mondom, minimum 3x akkorak lettek egy ejszaka alatt. Szerintem ez nagyreszt genetika egyebkent.


Nem hinnem, hogy ervekkel meg fogod tudni gyozni. Elhatarozta magat es kesz. 26 oras, fajdalomcsillapito nelkuli szules utan en azt mondom, hogy nekem a szoptatas nehezebb volt, jobban fajt. Rengeteget kellett kuzdenem erte, nagyon kitartonak kellett lennem. O mar most elhatarozta, hogy nem akarja, es nem hiszem, hogy a cafatokban logo, sebes mellbimbo majd meghozza a kedvet.


Egyebkent szerintem is jo szoptatni, nekem beletelt par honapba, mire en is jol ereztem magam szoptataskor. Most meg mar kifejezettem imadok szoptatni, 7 honapos a babam es egy tunder, mikor szopik :)

2015. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

miért akarod meggyőzni, megértetni vele bármit is? Felnőtt nő, azt teszi, amit jónak gondol. Nem kisgyerek, nem fogyatékos. Te a tejet mindenhatónak gondolod, ő nem, ennyi. Kiváló minőségű tápszerek kaphatók ma már a boltokban, gyógyszertárakban, egy baba sem halt még éhen.


Neked milyen lenne, ha valaki elkezdene győzködni, h állj le a szoptatással, mert már így is hogy néz ki a melled? Biztos rosszul esett volna. Te is csinálhattad, ahogy neked jó volt, ő miért nem?

2015. jún. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

A barátnőd egy ostoba liba, nem való neki gyerek: a gyerekvállalás pont arról szól, hogy onnantól kezdve van valaki, aki saját magunknál is sokkal fontosabb számunkra. Ha neki a feszes mell fontosabb, mint a gyermeke egészsége, akkor ő nem való anyának.


DE: ehhez se nekem, se neked semmi közöd/közöm. Mindenki mindent úgy csinál, ahogy jónak lát, nem kell neked semmiről győzködnöd.

2015. jún. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor a kérdés még mindig a következő:

Mitől ereszkedik meg a mell? A tejtermelődéstől vagy a szoptatástól?

2015. jún. 2. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

első vagyok. nem értem mit nem értesz. nem ettől vagy attól, hanem a kettőtől egyszerre.

hogy naponta többször megnő-összemegy...

2015. jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amugy meg full genetika. Nem mindenkinek ereszkedik meg, van akinek nagyobb lesz, van akinek kisebb. Szerintem talan a nagyobb mell jobban meg tud ereszkedni, de ezt is tuti megcafolna egy csomo kismellu anyuka. Szoval nincs ra altalanos szabaly szerintem. A baratnodnek meg had ne kivanjak semmit, mert szepeket nem tudnek. Onzo liba!
2015. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a 4. válaszadónak van igaza, hogy lehet vki ennyire önző, tápszer ó, kár hogy az anyatejet Semmivel de semmivel nem lehet pótolni
2015. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem odaírni hogy nem tudom még csak 3 hónapja szoptatok,első baba
2015. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!