Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hazajönnétek úgy a kórházból...

Hazajönnétek úgy a kórházból szülés után, hogy az újszülöttnek még maradnia kell pár napot mert beteg?

Figyelt kérdés
Anyatejet odaadják neki cumisüvegből.
2015. jún. 26. 15:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%

Mi a kérdés?

Nem alhatsz bent, azaz haza KELL menned, de naponta látogathatod.


A hazai kórházak többségében bizony ez a helyzet. Nem választás kérdése, hogy az anyuka bent marad-e vagy sem. Ha menni kell, menni kell, de naponta látogathatja a babát.

2015. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
12%
#6-os, #8-as vagyok. Az enyemek koraszulott osztalyon voltak, ami nem = az ujszulott osztallyal. A szulok itt is bent lehetnek, kiveve, amikor novervaltas van, ami naponta 2-szer kb 45 perc. A szulokon kivul a nagyszuloknek engedik meg meg a bent letet, de csak a szulokkel egyutt, tehat kulon nem mehetnek be.
2015. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ha intenzíven van vagy koraszülöttön akkor nincs választási lehetőség,de sima csecsemőosztályon ott lehet vele maradni egy főnek,és én maradnék is,ahogy tettem mind az 5 alkalommal mikor a lányom kórházban volt.Igaz akkor nem volt kérdés mert nagyobb 1-2 -3 éves volt,de ilyen szempontból nekem mindegy hogy csecsemő-e vagy nagyobb gyerek.
2015. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem is kórháza válogatja. Nekem 3 éve mikor megszületett vmi fertőzést kapott, igy mikor jöttünk volna haza mondta a gyerekorvos maradnunk kell az antibiotikum kúra végéig. Szó sem volt róla hogy engem hazaküldenének addig. Csak a baba nem lehetett benn velem nehogy a többi baba is elkapjon vmit, de szerencsére ez csak 1 nwp volt, mert utána átkerültem a vip szobába ahol velem lehetett, csak az infúzió idejére vitték ki.
2015. jún. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nekem is koraszülöttek lettek az ikrek, de Győrben csak anyuka vagy apuka lehet bent velük, naponta 4*1 órát. Szülés után 3--4 nappal anyuka megy haza, aztán csak látogatni jöhet a babákhoz.
2015. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én maradtam. Ugyanez volt a fiammal, elkapott egy fertőzést, és antibiotikumot kapott a PIC-en.

Kecskeméten szültem, de nem vagyok odavalósi, 30 km-re lakom, így nekem engedték,hogy bent maradjak. Miután megkaptam a záróm, kaptam egy szobát egy szinttel lentebb. Itt nincs orvosi ellátás, de étkezés van.

Nem jöttem haza, pedig olyan rosszul aludtam,hogy a 4. ott töltött éjszaka után (4 éjszaka aludtam kb. 6 órát) már a nővér akart hazaküldeni,hogy legalább egy éjszakára menjek haza, hátha bírok aludni, mert így kikészülök. Én valahogy nem tudtam volna hazamenni a fiam nélkül.

2015. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg, hogy egyáltalán lehet-e, ez kórházanként változik. Nálunk is hasonló volt a helyzet, a lányom fertőzést kapott, naponta három antibiotikum, de tőlem meg se kérdezték, hogy mit szeretnék, maradtunk mindketten és kész.:) Összesen 8 napot voltunk kórházban, kimerítő, de ki lehet bírni. Otthon biztos tiszta ideg lettem volna, hogy jól van-e.
2015. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én nem jöttem haza, de többen úgy gondolták, hogy otthon jobb lesz. Pedig nekünk -akiknek a babájuk lekerült a PIC-re - egy külön szoba volt biztosítva.
2015. jún. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én szlovákiai vagyok, mindkét gyerekemnél tovább bent kellett maradnom, mint 4 nap. Lányom időre, de kis súllyal született, ezért rögtön inkubátorba került. 4 napig voltam a csecsemőosztályon, utána még 4-et egy külön szobában, amit a koraszülött osztály biztosít, ott már nincs ellátás csak enni adnak. 3 óránként jártam szoptatni, illetve már akkor is tápszer kellett, kivéve éjszaka nem kellett menni. Utolsó 2 nap már én fürdethettem. Látogatni csak apuka mehetett, az inkubátorban meg is simogathatta de ki nem vehette, mikor kikerült kiságyba, akkor a folyosón nézhette meg, ugyanúgy ahogy a nagyszülők is. Fiammal 5 napot kellett bent lennünk, ő 3 napig velem lehetett, de besárgult, így egy egész napot a csecsemősöknél volt elkülönítve fény alatt. Oda nem mehettem be hozzá,aznap a csecsemősök látták el, még pelenkát se cserélhettem, mert mérték minden evés után, csak szoptatni hozták, mikor kérte, kivéve éjszaka, mert amúgy is éjszakára pótolni kellett. Unokatestvérem felesége mindkétszer 1,5 hónapot bent töltött, 1. fiuk koraszülött sürgősségi császárral, 2-3 napra engedték haza, míg elkapott egy megfázást, hogy ne terjessze tovább,addig lefejt anyatejet hordtak be minden nap. Utána az ikreik 37. hétre lettek progis császárral, velük végig bent volt.
2015. jún. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ha tudsz,maradj bent és szoptasd!A pic-en nálunk 3 óránként volt szoptatás, egy órás időtartamban ,kivéve éjjel. Ha nem értünk oda, kaptak helyette tápszert. Csak az ott lefejt tejet adhattuk oda.A fejés nem hozta meg eléggé a tejem, sokkal jobb minden tekintetben a szoptatás. Nekem nagy nehezen adtak egy szobát, másik épületben, mert éppen influenzajárvány miatt nem volt látogatás, így vagy bent maradok, vagy nem is láthattam volna. Megengedik , hogy maradj?
2015. jún. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!