Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hazajönnétek úgy a kórházból...

Hazajönnétek úgy a kórházból szülés után, hogy az újszülöttnek még maradnia kell pár napot mert beteg?

Figyelt kérdés
Anyatejet odaadják neki cumisüvegből.
2015. jún. 26. 15:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nem kórháza válogatja! Amennyiben szoptatod a babádat, akkor ott maradhatsz a kórházban, kötelező nekik ágyat biztosítani. Igaz, ha intenzíven van, akkor csak szoptatni mehetsz be hozzá, de akkor is maradhatsz!

Ha meg nem anyatejes a baba, akkor is igaz, hogy kiskorúval kórházban egy hozzátartozó lehet bent, de akkor előfordulhat, hogy fizetni kell az ágyért. Ha ezt nem akarod, akkor hoznak éjszakára egy kempingágyat neked. Ez van a törvényben, ha nem engedik fordulj betegjogi képviselőhöz, minden kórházban kell lennie.

Nem mellesleg a nővérkéknek is jobb, mert legalább az anya ellátja a babát, ők csak a gyógyszert adják be.

Amikor én bent voltam a babámmal, megfürdettem, pelenkáztam, semmi dolguk nem volt vele.

Aki meg otthagyta? 3 óránként megetették, tisztába tették, s letették az ágyba, az meg szerencsétlen egész nap ordított. De nem foglalkoztak vele, ők már immunisak erre, azt mondták, nekik nem dolguk dajkálgatni a gyereket.

2015. júl. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben már nem aktuális, mert itthon vagyunk, nem jöttem el a baba mellől. Nem is mondta senki, hogy el kellene jönnöm, szoptatni jártam le 3 óránként, de 2 órát is ott lehettem, szóval a babával voltam a nap nagy részében. A kérdésem onnan indult, hogy az egyik szobatárs babája is ott volt ahol az enyém, és azt mondta hogy ki fogják tenni azokat az anyukákat akiknek lekerült a baba, mert foglaljuk az ágyat. Ez teljesen szíven ütött, mert szoptattam a babát és nem tudtam volna bejárni ennyit. Végül őt sem küldte senki, mégis hazament, azt mondta úgy neki kényelmesebb jobb lett volna ha küldik, de inkább záró nélkül elment, pedig tudott volna szoptatni. Esténként behozza a tejet és ennyi.
2015. júl. 7. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!