Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nekem is kínlódás a szoptatás,...

Nekem is kínlódás a szoptatás, de nekem máshogy, mint az előttem íróknak? Érdemes ennyi anyatejért kínlódnunk mindkettőnknek? Vagy mit csináljak? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Röviden annyi a lényeg, hogy lusta volt az első naptól szopizni annyit, amitől jóllakott. Így kb 20-30 perc után azt kapta meg cumisüvegből, amit lefejtem. Minden egyes szopi után fejtem, csak fejtem, de napról napra kevesebb lett. Egy idő után szopi után már tápszert kapott. Nemrégen nagyon beteg lettem, több napig 39 fokos lázam volt, a gyógyszerek sem tudták lehúzni. Nem szoptattam, de fejtem. Napról napra kevesebbet. Azóta ordít a cicitől. Hirtelen beleszív 2-3-at, de utána ordít, mikor rájön, hogy cici. Kb 30-40ml tejet tud kiszívni, ráeszik 170ml tápszert. Már menszeszem is volt, de amikor elmúlt, akkor is ordított. Ilyenkor telekapja magát levegővel, és sokszor bukik. Kell ez a kínlódás?
2010. márc. 11. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állj át tápszerre, mert tönkre fogsz menni mint fizikailag mint lelkileg. A baba jelez hogy elég volt. Nyugodtan állj le szerintem. 5 hónapos tápszeres baba anyukája.
2010. márc. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
talán ha nem kezded el a tápszert jobb lett volna de igy már a kicsi tudja könnyebben is kajához juthat mint a szopás szerintem se fejd már !
2010. márc. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe!Én így kaptam mellgyulladást.Ha nem akar szopni, úgysem fog.Én ráadásul még ki is éheztettem ,de akkor se kellett neki a cici...Durva, de ez van!
2010. márc. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Mé vissza lehet fordítnai 8minden cseppje kincs), te tudod, hogy akarod-e, vagy nem.

Sok türelem kell hozzá, de nem csak ehhez, hanem az elkövetkezendő 18 évben szinte mindenhez:-))

2010. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 xStefix ***** válasza:
35%

Cumizavarból kinőtt szopási sztrájk.

Nehéz és hosszú a visszaút, pláne, hogy nagyon korán és hamar kapott üveget és ahhoz szokott hozzá...

Ahogy az előző írta: ha nagyon akarod és van hozzá elég erőd, türelmed, érdemes lehet megpróbálni és mindenképp! szoptatási tanácsadó segítségét kérni (de a siker így sem garantált). Ha nem, akkor lassan ennyi volt szerintem...

2010. márc. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem felesleges kínlódnod. mert ez már az, mindkettőtöknek...
2010. márc. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat... én is gondolkozok rajta, hogy hagyjuk, de a férjem szerint én tehetek róla :((

A hülye anyja telebeszéli a fejét


Amúgy anyukám se tudott szoptatni minket csak 2 hós korunkig. Úgy tudom lehet összefüggés.

2010. márc. 13. 07:49
 8/12 anonim ***** válasza:
26%
Nincs összefüggés azzal, hogy a te anyukád meddig szoptatott. itt csak a te elhatározásodon múlik az egész. ha te akarod menni fog.nálunk sem akart szopizni a kicsi, de kb. 3 hétig szopival kezdtünk kb. fél 3/4 órát próbálkoztunk utána kapta üvegből a lefejt tejet és egyszercsak elkezdett csak ciciből enni annyit h már nem kellett pótolni. azóta is szépen cicizik, és szépen fejlődik( egy hónap alatt 1,2kg-ot hízott.én is hagyhattam volna a csudába, de én nagyon akartam és sikerült is.ha a páromon múlt volna akkor nem szopizunk.
2010. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
férjed ne szóljon már bele...ha Neked ez szenvedés, és a babának is az, akkor semmi értelme kínozni magadat meg őt is! anyósodat meg nem is értem...ahelyett, hogy segítene valamit Neked, még beleszól...úgy felháborodtam, meg is mutattam ezt anyósomnak (most volt itt ebédelni nálunk), azt mondta, ő ilyet sose mondana, pláne enm a menye háta mögött, pláne enm a fiának...hihetetlen...
2010. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
31%

Pedig előfordulhat, hogy a te hibád is és részben igazuk van.. De nyilván akkor sem így kellene ezt kommunikálniuk feléd, mert csak tovább növelik a lelkiismeretfurdalásod, önvádad, vagy épp ami van. :(

Nekem az első mondatban feltűnt az, hogy: "lusta volt annyit szopizni, amitől jóllakott". Az újszülöttek (még jó ideig) nem úgy szopnak, hogy minden szopás után "jóllaknak", legalábbis nem a mi értelmezésünkben, de ez természetes! Nem lustaság, hanem fizikai erőtlenség, éretlenség, "alkalmatlanság", ami idővel megváltozik. Ha te ezt anno nem tudtad vagy nem néztél utána akkor, amikor gond lett belőle, akkor elképzelhető, hogy te is rontottál a helyzeten, szándékod ellenére. Jött a fejés, az üvegezés, a mellről leszokás, mostanra pedig a kiábrándulás, ami érthető.

De ha nem a félreértelmezés volt a probléma, hanem tényleg valamilyen fizikai ok miatt alakult így, annak is érdemes lett volna utánajárni, mert hamarabb általában könnyebb megoldást találni, mint később.

De ezt nem azért írtam, hogy kiosszalak vagy megbántsalak, légy szíves, ne is úgy olvasd! Ezek csak (lehetséges) tények - de tudom, hogy miről beszélek. Mi kishíján az én kizárólagos hibámból "vesztünk el", és nagyon rossz volt azzal szembesülni, hogy egyedül én tehetek róla (esetemben valóban). De ha ezt meglátja és elfogadja az ember, akkor tud belőle tanulni, és legközelebb már tehet azért, hogy jobban menjen.

Akárhogy is, "sajnos" tényleg sokban múlik az anyukán, mennyire sikerül. Rajtam kívül még többen vannak itt a fórumon, akik ezirányban is igyekszünk tanácsokat adni a kevésbé tapasztaltaknak. Nem rossz szándékkal vagy bántóan (remélem), de őszintén és az igazat mondva.

De nyilván, ha "nem inged"... Általánosságban is írtam, nem csak neked szánva.

2010. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!