Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hónapos a kisfiam, hogy...

7 hónapos a kisfiam, hogy szoktassam le az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés
Esténként van hogy két óránként kel szopizni. Az igaz, hogy ahogy evett, utána már alszik is vissza, de akkor sincs nyugodt éjszakánk. Van két nagyobb tesó így vele nem tudom megtenni, hogy ha napközben alszik aludjak vele én is. Kezdek nagyon fáradt lenni. Hogy szoktassam le az éjszakai kelésekről? Szimplán hagyjam sírni?
2015. szept. 9. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

mondjuk nem mindegy, hogy miért sír. én 7 hónapost még nem szoktatnék le drasztikusan, hanem az okát keresném, hátha lehet orvosolni.

enyém sokáig átaludt az éjszakát azt egyszer újra elkezdett kelni. így azért egyértelmű volt, hogy éhes, ezért bevezettük a vacsit, fürdés előtt sinlac pépet vagy tejpépet kapott, kis játék, fürdés és szopizott, így megint aludtunk :)

itt olvastam, hogy ha anyahiány miatt ébred akkor apuka menjen be pár napig, állítólag működik :)

a megszokásra meg vizet ajánlanak

2015. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

cumit elfogadja?


adj neki cumit, jól szoptasd meg lefekvés előtt, és amikor először felkel, gondolom 11 tájékában, menj be, add oda a cumit neki simogasd, dajkáld majd menj ki, aztán egy perc múlva menj vissza, majd simogasd meg stb, majd megint kimész, 2 perc múlva vissza, aztán 3-5-8 perc és így tovább, mindig egyre ritkábban menj be. Először nyüszögni fog, aztán esetleg sírni is, de mindezt csak egyszer kell megcsinálni, utána már nem fog kelni két óránként, legalább is nálunk működött, utána már rögtön azon az éjszakán sem kelt többet mikor belefogtunk, és azóta többet nem kelt.


Nem lesz semmi baja, ne aggódj, nagyon jó a kapcsolatunk, ennek már fél éve :)

2015. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, hogy elég változó hogy milyen gyakran kel. Van hogy egy éjszaka csak egyszer ébred, de ez ritka, legalább 3-4 alkalommal kel. Megmondom őszintén, hogy eddig egyszerűbb volt cicire tenni, akkor mindig megnyugodott és aludt is tovább. Ma este viszont ölbe vettem, sétáltam vele a lakásban, dúdoltam neki, majd visszatettem és gond nélkül aludt tovább. Így már gyanítom hogy én rontottam el. Az ujját szopja, nem cumizik.

Köszönöm mindenesetre a válaszokat!

2015. szept. 10. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:
az is jó, akkor az ujjával fog elaludni, de ez még mindig sokkal jobb nektek, mintha cicivel aludna :)
2015. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!