Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy rendezzem a az etetéseket?

Hogy rendezzem a az etetéseket?

Figyelt kérdés

Az orvos és a védőnő tanácsára elkezdtünk 4 óránként etetni, ami tökéletesen bevált, sosem tűnt éhesnek idő előtt. Ám igy csak 4-5 etetés van 24 órára ha nem eszik este 9től reggel 6ig (amit nem bánnék, a jelenlegi formában nincsen éjszakánk...) De közben azt mondja a védőnő hogy inkább 6 etetés volna a jó.

Van még valaki aki 4 óránként etet? Hogy osztja be?

Szerintetek mit kéne elhagyni? A 4 óránkénti etetést? Térjek vissza a 3-ra? Vagy elég etetés?

...

(Hangsúlyozom hogy a baba tökéletesen megvan a 4óránkénti etetéssel, tehát nem arról van szó hogy éheztetni akarnám vagy ilyesmi. Feltételezem tök jól meg lehetne oldani hogy éjszaka is legyen és minden. Káposzta-kecske.)

Köszi a segitséget



2015. okt. 20. 15:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Mennyi idős a babád?


Valószínűleg számodra nem tetsző választ fogok adni, de nem értem, miért jó az időre etetés, főleg egy anyatejes baba esetében.

Két gyermekem van, a fiam nagyon cicis volt, 15 hónaposan választotta el magát. A lányom 9 hónapos, Ő is anyatejes, bár Ő egyáltalán nem függő. Egyik gyermekemet sem etettem időre, abszolút az igény szerinti szopiztatás híve vagyok. Mégis maguktól kezdték ritkítani a szopikat, növelték az egyes szopik között az időt.

Miért kell ebbe ennyire belenyúlnod?

2015. okt. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

két fontos dolgot kihagytál: mennyi idős a baba és mit eszik?

Csak mert a kisebbek értelemszerűen többször esznek, és az anyatejesek is, mert az gyorsabban megemésztődik, mint a tápszer.

2015. okt. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Szopi igény szerint,tàpszerben nincs tapasztalatom. De pont nem érdekelt,hogy mit mond a védőnő. Én 2 órànként szoptattam a kisfiam aki még 3-4 hònaposan is csak 50-60 grammokat evett. Persze ezzel mindenkinek volt baja,csak a kisfimnak nem. Kb 5-6 hónaposan egyik napról a màsikra többet volt fennt és csak 5 órànként cicizett. Ezt is ő "döntötte" el.

Ha jó nektek ìgy miért is akarsz vàltoztatni?

2015. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

4 hónapos és anyatejes. Több mint 6 kilós, nő mint a dudva.

Köszönöm a válaszokat, de én szerentém tudni a mikorholthovát, és ezért vágyom a rendre. (Nincs neki ettől semmi baja, szóval kérlek ne essetek nekem.) Ki igy, ki úgy.

2015. okt. 20. 15:25
 5/16 A kérdező kommentje:

Ja az utolsónak:

azért mert sajnos nem jó nekünk igy, mert kevés étkezés jön ki a nappalra emiatt éjszaka pótol.

2015. okt. 20. 15:31
 6/16 A kérdező kommentje:
A kérdésből kimaradt egy szám: Elég ÖT etetés? lett volna lentebb.
2015. okt. 20. 15:34
 7/16 anonim ***** válasza:

enyém 3 óránként evett így nem tudom érdemben válaszolni, de az álometetést nem próbáltad? nekünk bevált.


tehát megeteted ugye mondjuk 6, 10, 2, 6, 9. ekkor elalszik, te meg gondolom még teszel-veszel, ha végzel akkor álmában cicire teszed. suttogó amúgy ezt a módszert írja az éjszaka átalvására, mondom nekünk segített.

de ha nem kéri, nem sír, akkor ne foglalkozz a számokkal meg az előírásokkal, pont annyiszor etesd ahányszor kér, se többször se kevesebbszer ;)

2015. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nekünk az álometetés kilőve. Vagy nem álom lesz, mert felkel vagy pedig hiába tömködöm a szájába:) Egyszer próbáltuk..
2015. okt. 20. 15:55
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Jesszus, a gyerekeknek nincs órájuk, könyörgöm... :D

Akkor etesd, amikor éhes! Aztán majd be fog állni szépen az éjszakai alvas!


Én igény szerint szoptattam, egyedül a min. 2 órás kivárást alkalmaztam két etetés között. 2 hós korára átaludta az éjszakát, előtte is egy hós koráig 2-szer kelt, aztán már csak egyszer, és végül este 10-től reggel 6-ig aludt.

2015. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát könnyen mondod, akinek 2 hónaposan átaludta az éjszakát... Az én babám 4 hónapos és 5x kel éjjel... Szerintem érthető ha megoldást keresek.
2015. okt. 20. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!