Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hónapos kor alatt két...

6 hónapos kor alatt két szoptatás között hogyan oldjátok meg az elintéznivalótokat - autóval/babakocsival hogy értek oda-vissza? (pl. gyerekorvos)

Figyelt kérdés
1. gyerkőc, 3 hónapos baba anyukája

#két szoptatás #hogyan oldjátok meg
2015. okt. 26. 20:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

Akarhol megszoptatom, 2 hetes kora ota jarunk el, sokszor orakra, vagy egesz napra.

Most 4 honapos.

2015. okt. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%
Ez csodálatos! Egy babás, gyereknevelős fórumon az, aki nyilvánosan megszoptatja a babáját, az le van pontozva. Nesze neked szoptatós flash mob, meg itt tüntetek, ott állok ki a nyilvános szoptatásért. Még az anyák is ellene vannak a nyilvános szoptatásnak. Akkor ezentúl ti is csak otthon egyetek. Meg ne lássak valakit fornettit majszolni séta közben, mert annak esz nemulass! :)
2015. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én mindenkit pozitívra pontoztam.
2015. okt. 27. 16:38
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is le vagyok pontozva, pedig én cumisüvegből adom a lefejt tejet. Egyébként miért ne lehetne valaki anyaként is ellene a nyilvános szoptatásnak? Én szoptatom a lányomat, de soha nem tenném nyilvánosan. Én szeretek nyugodtan, kényelmesen leülni szoptatni, normális környezetben, nem egy kerítés mellett, vagy egy koszos padon úgy, hogy jönnek-mennek körülöttem emberek, autók stb. Ez egy szép, intim dolog szerintem, ami számomra nem egyeztethető össze azzal, hogy idegenek előtt, nyilvánosan csinálom. Félre ne értsd, engem nem érdekel, hogy te így csinálod, felőlem nyugodtan. De az nagyon idegesít, amikor a nyilvános szoptatást pártolók a hozzám hasonlóan gondoolkodó anyákra mutogatnak, hogy na, az ilyenek miatt nem fogadják el az emberek ezt az egészet, meg mit mit képzelünk mi, milyen anyák vagyunk, hogy nem pártoljuk a nyilvános szoptatást.

Amúgy a mi is csak otthon együnk példád azért hülyeség, mert nekem pl. eszik máshol a gyerekem, csak nem ciciből.

2015. okt. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A fiamat nem tudtam szoptatni, egyéb okok miatt. Akkor megfogadtam, hogy ha a második babámat sikerül, teszek mindenkire, és ott, ahol rájön a szükség, biza megszoptatom. És így is teszek, mert szerintem meg ez az intim szövegelés egy hülyeség. Bárhol is szoptatom, arról általában csak ketten tudunk, és igenis intim, a mi kettőnk titka. Nem kell ehhez egy kényelmes karosszék, félhomály, meg lágy zene. És ha még nyilvánvaló is más számára, hogy én épp szoptatok, akkor sem látják a mellem természetesen. Én pedig a gyerekemre figyelek, nem pedig a körülöttünk sétálókra, vagy autókra.

És azt sem értem, hogy mellből táplálni miért intimebb, mint cumisüvegből...Mert a melled??

Szegény afrikai nők éhen halnának, ha csak intim környezetben lennének hajlandóak szoptatni, mert nem tudnának dolgozni járni, a hátukra kötött babáikkal.

2015. okt. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én viszont nem vagyok afrikai nő. És igen, azért, mert a mellem. Nem félhomály, lágy zene meg karosszék kell, csak normálius környezet. Nézd, mondtam, hogy felőlem aztán a tér közepén is szoptathatsz, engem nem zavar, még akkor sem, ha látszik a melled. Viszont engedd meg nekem légyszíves, hogy én ne akarjam ezt csinálni. Ettől nem vagyok szarabb anya szerintem, a babám köszöni, jól van, boldog, kiegyensúlyozott, ugyanúgy kötődik hozzám, ezt a havi 1-2 alkalmat kibírja a cumisüveggel is. A többi alkalommal természetesen igénye szerint szopizhat.
2015. okt. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy szarabb anya!Én nem azokat akarom minősíteni, akik nem szoptatnak nyilvánosan. Egyszerűen csak nem értem, hogy az emberek miért gondolják azt, hogy ez egy húúú de nagy dolog. Vagy olyasmi, amit el kéne rejteni. Számomra ez olyan természetes, mint a levegővétel. Egy csodálatos, de hétköznapi dolog. Se nem elitélendő, se nem magasztalandó. Érted? NEm vitázni akarok. Na mindegy.
2015. okt. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát megmondom őszintén én az első 5 hónapban el se nagyon jártam sehova. Sarki kisboltba ugrottam csak néha le mert cicifüggő volt..ha papírokat kellett intézni akkor anyukám eljött hozzánk és ő vigyázott rá tápszer is volt otthon. Meg csak rövid utakra mentem és szoptatás után. Én sajnos túl szégyellős voltam ahhoz hogy nyilvánosan megszoptassam. Letakarva nem tudott enni plusz állandóan le-le kellett venni szopik közt büfiztetni mert nagyon gyakran félrenyelt meg tekergett is..esélytelen volt.. most fél éves és most jutottunk el oda hogy az utcán elnézelődik a babakocsiban és nem ordít egyből ciciért.
2015. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!