Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igy elfog apadni a tejem?

Igy elfog apadni a tejem?

Figyelt kérdés
Ma lettünk 6hetesek. Szülés után eldöntöttem hogy igény szerint szoptatok,ami azt jelentette, hogy éjjel 2,5-4 óránként , nappal 1-2,5 óránként , de igy estére annyira megterhelődött a hasa , hogy az utolsó 2evés lefekvés előtt olyan volt hogy 1-2t szopizott és utána orditott a hasfájástól..igy egy hete eldöntöttem hogy nappal is megvátom hogy eltejjen legalább 2,5 óra az evések között ,addig ha nyűgös cumit kap. Szerencsére igy a hasfájás szinte kimaradt , de viszont félek hogy a tejem elapad ha nemadom amikor ő kérné. Vélemények ?
2015. nov. 26. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

el fog apadni - az igekötő az apadni szóhoz tartozik


Nem feltétlenül.

2015. nov. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezért utálok ide kiirni kérdést , mert ahelyett hogy normális választ kapnék , inkább csak kötekedtek
2015. nov. 26. 12:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, ettől nem fog elapadni a tejed. Én úgy etettem a gyerekeimet, hogy nem órára, de legalább 2 órát vártam két etetés között. Nekem így mondta a védőnő is, a kórházban is így mondták, hogy így könnyebben tudja emészteni, hogy nem a félig emésztett tejre eszi a következőt. És nem apadt el a tejem.

De akárhogy szoptatsz, ha mást nem adsz a gyereknek, akkor beáll a kereslet-kínálat. Ha nem óránként eszik, hanem 3 óránként, akkor nyilván többet is eszik egy alkalommal, és a szervezeted ehhez fog alkalmazkodni.

2015. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normális választ :)
2015. nov. 26. 13:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én babám magától 2,5-3 óránként szopott az első perctől kb., és van tejem bőven, lassan 5 hónapos.
2015. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!