Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak reggel és este szeretnék...

Csak reggel és este szeretnék szoptatni. Hogy oldhatnám meg, hogy csak annyi tej termelődjön, hogy reggelre és estére legyen, azaz ne kelljen napközben fejnem emiatt?

Figyelt kérdés

Sajnos nem elég a tejem és valószínűleg nem is tápláló annyira. (Kérlek, ne írjátok, hogy ilyen nincs, stb.) Ma délután először adtam tápszert a kislányomnak próbaképpen, illetve fürdés után is azt kapott. Teljesen nyugodt délután óta, ami már 2 hete nem fordult elő. 6 hetes egyébként. Növekedési hullám ide-vagy oda, a Pici napok óta nyűgös és valószínűleg éhes maradt, akármeddig volt cicin.

Viszont megszakad a szívem, ha arra gondolok, hogy ezentúl esetleg nem szoptathatom és ő is igényli.

Azt tervezem hogy napközben kapná a tápszert, reggel és este meg szoptatni is szeretném.


2015. nov. 27. 21:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%
Miért kell a jószándékú tanácsokat azonnal lepontozni? Sajnálom, hogy ti nem tudtatok szoptatni, de a kérdezőnek 6 hetes a babája! Ilyenkor igenis megéri a próbálkozást mindkettőjük érdekében.
2015. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%
Kezdő anyukakén igazán megfogadhatnád a jó tanácsokat, de te eldöntöttél valamit, ami nem fog működni és ahhoz vársz tanácsot? 6 hetes kisbabát össze is zavarhatsz azzal, hogy csak reggel és este vagy hajlandó szoptatni. Nem kell fejni! Nem kell erőltetni, hiszen ez nyilván neked kényelmetlen és rossz. Viszont annyit megtehetsz, hogy szoptatás után adod csak a tápszert.
2015. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
12: ha tapasztalatból beszélsz, akkor elfogadom a tanácsod. Viszont amíg csak feltételezel dolgokat (nem működhet, összezavarhatom a Picit stb.), addig a saját érzéseimre hagyatkozom. Mint ahogy mindenki más is eldönti, hogy neki mi lehet a legjobb, bármi is az indíték. Gondolom ezzel Te is így vagy. Köszönöm a kommented.
2015. nov. 27. 22:22
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

Ne legyen lelkiismeret furdalásod! A babának fel kell nőnie, legyen teli a pocakja, ez legyen a szempont. (Szerintem a WHO a szoptatási iránymutatójával többet árt, mint használ.) Senki nem fogja megkérdezni az esküvőjén, hogy mit evett babaként! 500 évvel ezelőtt simán éhenhaltak a babák, ha nem volt az anyának teje vagy kecske a közelben (sokan örültek volna, ha van tápszer).

Szerintem ha akarod a tápi mellett ciciztetni, nyugodtan. Ettől nem fog jól lakni, de komfort érzést nyújt neki. Két tápos étkezés között nyugodtan, vagy alvás előtt is ráteheted.

2015. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%

Nekem fogyott a tejem, sokaig kinlodtam en is mert olvastam a sz*ar babas mamas oldalakat, sirt a lanyom en is. Aztan megelegeltem. Hagyadkoztam az anyai osztoneimre. Eloszor mindig cicire tettem es ha lattam hogy ehes meg kapott tapszert. Igy is elfogyott a tejem,de legalabb lett egy kiegyensukyozott babam aki koszoni szepen jol van annak ellenere hogy csak 5 honapos koraig szoptatta.

Szoval en is azt tudom alanlani hogy elobb tett cicire utana tapszer. Ne fejj, ne idegeskedj, pihenj amikor alszik. Amikor elfogy a tejed, elfogy. Az anyasagot nem szoptatott idoben merik. Fel a fejjel es egyet jegyezz meg itt sohase kerdezz szoptatassal, szulessel, hozzataplalassal, bolcsodevel stb kapcsolatban mert leszedik a fejed. Es csak lelkiismeret furdalasod lesz. Gratulalok a babahoz es jo egeszseget nektek.

2015. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29%

6 hetes korban ezt nem tudod megcsinalni, hogy csak reggel es este szoptatsz. Ezt akkor szoktak mikor mar hozza van taplalva.

Hiaba pontozol le mindenkit. Miert kerdezel valamit, ha nem fogadod el a valaszt ?

2015. nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Javaslom, a tápszerhez használj szoptatásbarát etetőt! Például ilyen a medela calma. Cumi ez is, csak olyan kialakítású, hogy ugyanúgy megküzd vele, mint a melleddel, így nem felejt el szopni.

Egy ilyen picinél nagy az esélye ugyanis, hogy nem tud simán váltani a mell és a cumi között, plusz ha ilyen ritkán kapja majd mellből, még könnyebben elfelejti.


Nekem is pótolni kellett, ha másból kapta, rögtön "elfelejtett" és kínlódás volt szoptatni, ezzel viszont ment a dolog.

2015. nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ja, értem, akkor az a kérdésed csak, hogy hogy állítsd be a tejed reggelre és estére?

Teljes étkezésre valószínűleg nem tudod beállítani, de egy idővel be fog állni, hogy nagyobb mennyiség csak kb 10 óra alatt jöjjön össze, viszont akkor teljesen ki kell üríteni.

Marad annyi tejed, hogy komfortnak megfeleljen a babádnak, de nem lesz neki elég szerintem tápszer nélkül sem reggel sem este - ami nem feltétlenül baj.


Én azt csináltam, hogy ha nagyon feszített a mellem, lefejtem, amikor nyugis volt minden, pont így reggel és este, akkor szoptattam, ameddig nem lett nyűgös az éhségtől. Napközben minidg tápszert kapott é s fejt (ha volt) anyatejet amikor összegyűlt, de nem stresszeltem magunkat agyon azzal, hogy nem elég a tej.

Nem mondom, hogy volt elég neki reggel és estére csak mellből, de azt csináltuk mi is, amit te szeretnél most, úgyhogy ennyi a tapasztalatom. Hónapok alatt apadt el teljesen. Amikor már egyáltalán nem szoptattam, akkor is még vagy 2 hónapig láttam cseppeket előjönni nyomásra. De ez nyilván nem lehet általános. Szóval akkor tedd mellre, amikor akarod és arra fog valószínűleg beállni a tejtermelés majd.

Amúgymeg ha van mit ennie, ami neki megfelelő akkor a nyugodt anya a második legfontosabb dolog számára :)

2015. nov. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Utolsó: Igen!!! Ezt szeretném én is!:) Tudtam én, hogy ez is kivitelezhető, miért is ne? A baba meg megnyugszik és megszokja, hogy van még cici és anya közelsége is, és egyben jól is lakik. Reggel-este úgy képzeltem, hogy valószínűleg még hozzá kell majd táplálnom, mert mitől lenne táplálóbb a tejem, ha eddig nem volt az...

Ez ma reggel be is igazolódott, kiszopizta a majdnem teli cicit (hajnalban fejtem belőle picit, mert feszült - de el kellett telnie 8-10 órának ehhez az állapothoz) és rá fél órára nyűglődött megint. Kapott még tápszert, csak 30 ml-t szopizott, de épp elég volt, hogy megnyugodjon és azóta alszik.


Köszönöm a megértő és hasznos hozzászólásokat!


Egyébként a gyanúm is beigazolódott, sajnos nem is elég a tejem sem. Fél nap alatt 50 ml-t tudtam fejni az egyikből. Még ha a másikat is odaadtam neki, akkor sem lakott mindig jól sajnos.


És igen, nyugodt anya is nagyon fontos a baba számára!:) Anya most már nyugodt, mert a babája jól lakott:)

2015. nov. 28. 11:26
 20/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok, gondoltam írok mi a helyzet, hátha jól jön még másnak is a tapasztalatom.

Jelentem, kb. napi 2-szer minimum szoptatok még:) Ebből egyszer teljesen fedezi a két mell az egy evést, másodjára, késő délután két etetés között pici evés és nyugi cumi van, ha már nagyon fáradt.

Van úgy, hogy 3-4-szer is cicire teszem a kislányom, akkor az etetések után kap még tápszert is, hacsak nem alszik be.

Szóval, ha nem is pontosan reggel és este szoptatok, ahogy elképzeltem; de van még tejem és mindenki boldog ettől. A kislányom se nem lett cumizavaros, se nem lett összezavarva. Örömmel fogadja el a tápszert a cumisüvegből és örömmel veti magát rá a cicire is.

Hamarosan megkezdhetjük a hozzátáplálást, remélem, addig kibírjuk így cicivel. Ha nem, akkor sincs baj - egészséges, boldog kisbabám van már most is:)

2016. jan. 27. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!