Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Második babánál hogy szakítoto...

Második babánál hogy szakítotok időt az órákig tartó szoptatásra?

Figyelt kérdés

Ha a nagyobb még nem jár közösségbe és egész nap otthon van veletek, akkor hogy lehet megoldani a szoptatást?


Azt hogy lehet egyedül megoldani, hogy egész napra "beköltözz" az ágyba a babával, ha növekedési ugrás van és nem elég a mennyiség?


A babánkkal az első 2 hónapban szinte 0-24-ben össze voltam nőve, hogy beálljon a kereslet-kínálat és utána is előfordult ugye 1-1 ilyen nap, hogy már kialakult a rend.

Nem beszélve arról, hogy az első néhány hónapban sokkal hosszabb időt töltött szopizással. Félóra volt a legrövidebb, de gyakran 1,5 órát evett kisebb bealvásokkal.


Nem tudom elképzelni, hogy hogy lehet megoldani a szoptatást kis korkülönbségnél, ha nincs állandó segítség.


Vagy csak az tud szoptatni másodjára, akinek soha nem volt gond a tejmennyiséggel, mindig rengeteg teje volt illetve a gyerek is jó evő (gyorsan végez a kezdetektől)?


2015. dec. 10. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Van kerdes boven :)) Sajnos egyatalan nem tudhatod milyen lesz a masodik baba..mik lesznek az igenyei.En 3 gyereket szoptattam kis korkulonbsegekkel,nem volt gond! Ami megkapta a szemem az irasodban az az orakig tarto ciciztetes.Valahogy az nem okes :) Az bizti,hogy masodjara konnyebben fogod csinalni lesz "rutin" ! Amivel segithetsz a dolgon szerintem az,hogy megprobalod szaporitani a tejed hogy ne kelljen agyba fekudni.Pl mindig ultem ha szoptak..nem kell befekudni az agyba esetleg ezzel is raszokik hogy kaja es ugy tente. De ez mind mind egyen es baba fuggo szerintem :)
2015. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Legkisebb gyerekem 10 hónapig szopott, 7 hónapig csak anyatejes volt. Mikor született, volt egy 15 hónapos, egy 2 év 8 hónapos meg egy 5.5 éves testvére.

Nem hogy állandó segítségem nem volt, hanem az első hetet leszámítva egyáltalán nem volt segítségem.

Volt, hogy le kellett tenni a picit, majd újrakezdeni a szoptatást. Nyilván nem tudtam 1-1 étkezés alkalmával órákat szoptatni, de ezt nem is igényelte.

2015. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 évesem mellett az újszülöttem szinte egész nap magamon hordozom, és ha cicizni akar, előveszem a kendőben és szopizik. A szabad kezemmel meg játszom a nagyobb fiammal. Szoptatni lehet, csak kreatívnak kell lenni :)
2015. dec. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"az az orakig tarto ciciztetes.Valahogy az nem okes :)"


Nagyon lassú evő volt az elején, ha félóra alatt megvolt 30 ml, már jók voltunk. Ha nem engedtem addig, amíg akart, akkor ordított teli tüdőből. Egy óra, másfél óra után aludt egyben egy félórát és kezdődött minden elölről.


"Amivel segithetsz a dolgon szerintem az,hogy megprobalod szaporitani a tejed hogy ne kelljen agyba fekudni."


Csináltam a szaporító fejést, de nem segített úgy, mint maga a baba.

Az elején ülni se tudtam, csak feküdni. Később kipróbáltunk minden pózt (bölcső, hónalj...), de kis mellel fekve ment a legjobban. Neki is, nekem is.


Kb. 3 hónapos volt, amikor eljutottunk oda, hogy félórával is jól lakott, nem kérte újra egy órán belül, és majdnem mindegy volt, hogy milyen pózban kapom fel, mindenhogy boldogult (bár a fekvés még ekkor is favorit volt).


"és ha cicizni akar, előveszem a kendőben és szopizik"


Az a baj, hogy nehezen tudom elképzelni.

Ott van elől a gyerek a két melled között, békapózban. Ha megéhezik, oldalt fordítod a gyereket? Vagy valahogy szemből kapja be és a melled húzod oda (mini mellel nem tudom, hogy hogy lehetne)?


Mondjuk ehhez az kellene, hogy a másodiknak ne legyen kötött a csípője. Hordozási tanácsadó segített, mégis üvöltött megállás nélkül a rugalmasban és a karikásban is. Két hónap gyógytorna után lehetett először beletenni fájdalomokozás nélkül.

2015. dec. 11. 09:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Jajj,de jó a kérdés! :)

Én éppen ebben a dilemmában,őrületben vagyok... Egy biztos. Ha nincs annyi tejed, ami egy hadsereget ellát, esélytelen. Én legalábbbis ezt érzem. :/

A 3.gyerkőc most lesz 3 hetes. Van egy 19 hónaposom. Van egy 7 évesem is,de ő már ugye megérti, ha kis türelmet kérek tőle, stb. Van tejem. Annyi, amennyi kell. De nem sok. Délutánonként horror... egyfolytában cicin lenne. Ha mk.ciciből szopik, az alsó hangon is min.50 perc... na ezt egyedül 1,vagy 2 gyerek mellett nem lehet csinálni. :(

De ha igen, örülnék, ha vki megmondaná, hogyan??? De olyan adjon tanácsot, aki nem olyan szerencsés, hogy dögivel van teje, vagy tandem szoptat, stb. Szóval, aki olyan helyzetben van, mint én... minden nap kűzdelem... Nem tartozik a kedvenceim közé perpill.a szoptatás.. :(

2015. dec. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt gondolom, hogy ha másodjára nem "táltosodom meg" és nem leszek tejcsárda, akkor nem fog menni, max. csak akkor, ha több időt várunk két gyerek közt és a nagy akkor már egész nap oviba/iskolába jár, hogy nekem napközben legyen lehetőségem igény szerint szoptatni (és fejni) megzavarás nélkül ahhoz, hogy beálljon a tejem.
2015. dec. 13. 11:00
 7/9 anonim ***** válasza:
5# valaszolo! Mit csinal 50 percig? Folyamatosan szopik vagy bealszik? Pl ha picit huzod az idoket ket szopi kozt lehet jobb lenne :) Egy tobb tej lesz ketto hamar szopik mert "ehes" lesz es mikor mar csak nyammog (cumizik) rajta vedd is le mellrol. En igy csinaltam a 3. kal hatha neked is segit.
2015. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kb. 20-20 perc cicinként. Plusz a peluscsere, böfiztetés. 2-2,5-3 óránként eszik. De van, hogy 4 óra is eltelik 2 szoptatás között.

Délután 4-től kb.nyügösködik és szinte folyamatosan cicin lenne. Vagy enni, de inkább cumizni... :/

De ez 2 másik gyerek mellett -lássuk be őszintén-nem életszerű és kivitelezhető... 4-5 órán keresztül IGÉNY SZERINT mellre tenni... :o :/ :(

2015. dec. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy a bimbóim talán most jönnek helyre talán... ez a fájdalom... pfff... na nem egyszerű. :(
2015. dec. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!